Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet két változó...

Hogyan lehet két változó értékét megcserélni új változó bevezetése nélkül? (rejtvény)

Figyelt kérdés
2016. dec. 3. 09:54
❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
 251/326 anonim ***** válasza:
100%

# 249/250 Időpont ma 16:20


A joghoz sem értesz. Tényleg szűkül a kör, hogy mi leszel ha nagy leszel...

(nem, a tankönyv egy részének idemásolása nem szerzői jogsértés)

2016. dec. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 252/326 anonim ***** válasza:
100%

"két külön témaként indult két különböző eljárásra.

egyik az egyik esetben elönyös másik a másik esetben.

ti a kettőt felcseréltétek s azóta követelitek, hogy bizonyitsam be az két eljárásról, hogy elönyösről abban az esetben is ami nem neki hanem a másiknak lenne elönyös. "


Nem azt követeltük, hogy bizonyítsd be hogy előnyös ebben vagy abban az esetben. Azt kértük, hogy mutass egyetlen olyan szituációt, ahol előnyös. Ez többszáz válaszon keresztül sem sikerült, csak a szokásos mellébeszélés megy még mindig.



Oh egyébként, csak mellékesen: A legtöbb szakmai anyag nyilvános, így azoknak bárhol való feltüntetése, bemásolása semmilyen szabályzatba nem ütközik, amíg nem publikálod a saját neved alatt.

2016. dec. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 253/326 A kérdező kommentje:

a kérdés is hibás mert a stringeket ebben az esetben a program hozza létre, kezeli és értelmezi, nem az oprendszer.

a program futásához kell az oprendszer.

és korábbi kérdésre hivatkozva - lehetségesnek tartom amit irtatok, hogy mikrokontroller oprendszer nélkül futhat - mikrokontrollekrekkel még nem foglalkoztam, de ott is szükség van string kezelő rutinokra mert ha nincsenek, akár van oprendszer akár nincs, nem fogja kezelni a stringeket.

2016. dec. 4. 16:23
 254/326 A kérdező kommentje:

A joghoz sem értesz. Tényleg szűkül a kör, hogy mi leszel ha nagy leszel...

(nem, a tankönyv egy részének idemásolása nem szerzői jogsértés)


ha nem haragszol most nem fogom átböngészni a törvénykönyvet hogy pontosan mi szerzői jogsértés és mi nem az.

2016. dec. 4. 16:24
 255/326 anonim ***** válasza:
100%
............
2016. dec. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 256/326 A kérdező kommentje:

"Nem azt követeltük, hogy bizonyítsd be hogy előnyös ebben vagy abban az esetben. Azt kértük, hogy mutass egyetlen olyan szituációt, ahol előnyös. Ez többszáz válaszon keresztül sem sikerült, csak a szokásos mellébeszélés megy még mindig. "


de csak lusta voltál visszalapozni.

2016. dec. 4. 16:25
 257/326 anonim ***** válasza:
100%

"a kérdés is hibás mert a stringeket ebben az esetben a program hozza létre, kezeli és értelmezi, nem az oprendszer. "


Tőled idézek:

"1/3 az a 3 jel ascii kódjának megfelelő 24 db vagy 0 vagy 1-es. igy tárolható pl. 3 bájton.

ha van operációs rendszer a gépen akkor képes értelmezni."


Hülye válaszra hülye kérdés.

2016. dec. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 258/326 A kérdező kommentje:

"Oh egyébként, csak mellékesen: A legtöbb szakmai anyag nyilvános, így azoknak bárhol való feltüntetése, bemásolása semmilyen szabályzatba nem ütközik, amíg nem publikálod a saját neved alatt."


"A legtöbb"


értem. te egyet visszalapozni se vagy hajlandó, én azonban nézzem át hogy ez a konkrét anyag benne van e ebben a legtöbben, vagy nincs

2016. dec. 4. 16:27
 259/326 A kérdező kommentje:

"1/3 az a 3 jel ascii kódjának megfelelő 24 db vagy 0 vagy 1-es. igy tárolható pl. 3 bájton.

ha van operációs rendszer a gépen akkor képes értelmezni."


igen, mert addog számitógépekről volt szó ahol követelmény az oprendszer léte, nem pedig mikrokontrollekrekről. a mikrokontrollert késöbb vettétek bele.

de mint irtam, abba is kell string kezelő rutin. akár van oprendszer, akár nincs.


te tudod mit! kezelj te stringkezelő rutin nélküli képen stringet. az eredményt látva megkapod a választ s nem kell nekem irogatni.

nem egyszerübb?

nekem egyszerübb.

ja, neked nem az

neked az az egyszerübb ha más rágja a szádba ezeket...

2016. dec. 4. 16:30
 260/326 anonim ***** válasza:
100%

#256 Vegyük csak sorba:


"a karakterkódot először stringé konvertálom.

utána számmá.

innentől már az operációs rendszerek többsége további problémák nélkül képes vele számolni. ha nem mert túl nagy akkor a számmá konvertálást kihagyom és új számkezelő rutint írok. ha stringnek is túl nagy akkor új sztringkezelő rutint írok."


Erre gondoltál? Nézzük:

- Egész számokra: Sokkal lassabb, mint mezei számokkal, vagy BigNUmber típussal dolgozni.

- Racionális: Sokkal lassabb, mint egyedi "egész / egész" racionális típussal dolgozni, ami szintén tökéletes pontosságot biztosít, és milliószor lassabb lebegőpontos számtípussal való munkánál, amiben bár lehet pontatlanság, de az esetek túlnyomó részében elhanyagolható mértékű.

-Irracionális számok: Erre a célra teljesen alkalmatlan.


Sem egész, sem racionális, sem irracionális számtípusokra nem előnyös ez a módszer. Esetleg kihagytam valamilyen számhalmazt, amire csodákat fog művelni?

2016. dec. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!