Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kinek milyen hajápolási...

Kinek milyen hajápolási rutinja van?

Figyelt kérdés
Kérlek írjátok oda, hogy milyen féle hajatok van (pl.: göndör, egyenes, enyhén dús stb.), festett-e vagy nem, korotokat és nemeteket is, illetvhe ha tudjátok és nem gond akkor, hogy milyen dolgokat használtok.

febr. 2. 20:51
 1/8 A kérdező kommentje:

Kezdem én.

A képen ( [link] lévőjénél picivel dúsabb váll alá érő haj.

Festés nélküli világosabb szőke. 17/Fiú

Hajápolási menetem:

Tusolás elött alaposan kifésülöm.

A szilárd Montamblo (Lush, kb 3.500 Ft) sampont felviszem a hajamra és hagyom rajta 2-4 percig utána lemosom. Ezt megteszem 2-3 alkalommal.

Következőnek törölköző szárazra törlöm a hajam.

Ezután kifésülöm megint és felkenem/használom az American Cream (szintén Lush, közepes kb 7.000 Ft és kb 3-6 hónapig elég). Ezt álni hagyom kb 5-6 percig, utána alaposan lemosom. Törölköző szárazra törlöm most is, amikor csak tudom nem használok hajszárítót, vagy csak minimálisan a fejbőrnél.


Ezt hetente legalább 1-2 alkalommal teszem meg attól függően, hogy mennyire zsírosodik és, hogy van-e valami fontos esemény a héten.


Tudom, hogy a Lush-os dolgok nem feltétlen a legolcsóbb dolgok, de nekem beváltak (illatilak, állagilag, új dolgok kipróbálása esetén sem csalódtam még, változatos kínálat stb.), szeretem őket használni a termékeiket, több hónapig kitartanak nekem és amíg nem kell/szügséges nem váltanék márkát.

febr. 2. 20:52
 2/8 A kérdező kommentje:
Illetve a hajkondícionálót (American Cream) is alaposan belefésülöm a felvitele után
febr. 2. 20:54
 3/8 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem hosszú, szárazabb, színezővel festett hajam van. Heti egyszer mosom, vagy Varga vagy DM-es mindenmentes samponnal, ezeket váltogatom. Minden mosás előtt 1-2 órára bepácolom Amla olajjal. Mosás után teszek balzsamot a nyakamtól lefelé, kb. 5 perc múlva öblítem. Törölközőben kivárom amíg elég vizet kiszív belőle és megfésülöm, utána megint várok vele amíg kicsit szárad és végül megszárítom langyos levegővel.
febr. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Metionin ***** válasza:
100%
Ja lemaradt 33 nő
febr. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont tavaly nyomoztam ki, hogy azért szöszös (frizzy) állandóan a hajam, mert természetesen hullámos. De nem akarok hullámosat, szóval nem úgy kezelem, nincs curly/wavy girl method.


Derékig ér, mézszőkére van festve. 2 naponta mosom, Aldi saját márkás samponnal. Balzsamnak Tresemme Keratin Smooth-ot használok, és zuhany alatt tangle teezerrel fésülöm át a balzsamos hajam. Ezt kiöblítem, és amíg még a zuhany alatt csöpög belőle a víz, belekenem a Garnier Fructis Vitamin & Strength nemosdki balzsamot. Utána belecsavarom egy régi pólóba, és fél óra után vagy megszárítom, vagy hagyom magától száradni.


Heti 1x összekeverek amla olajat ricinus olajjal, és felteszem pár órára. A hétköznapokban általában fel szoktam tűzni (bouffant, french twist, messy bun) vagy befonom, ilyenkor beach sprayt használok, attól nagyon jól egyben marad. Ha a frufrumat (curtain bangs) nem tűzöm fel, akkor hajsütővassal és Syoss hővédővel formázom.

29N

febr. 3. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
2-3 naponta borotvával lekaparom a fejem tükörsimára, és kész. Ennél többet egy férfi ne foglalkozzon a hajával szerintem. 32F
febr. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%
6, szerintem meg igen.
febr. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
váll fölé érő vastagszálú szőke hajam van, kb. két naponta mosom meg. van néhány termék ami bevált, pl. lorealnak a zöld samponja illetve a dream long, garnier dinnyés illetve banános termékcsaládja, dove sampon, stb. ezeket használom sampont + balzsamot,néha hajpakolással. van amikor több hidratálásra van szükségem, van amikor kevesebbre attól függ. hajat ha szárítok akkor használok hővédőt is és úgy körkefével beszárítom, de sokszor hagyom természetesen megszáradni miután elválasztottam kissé oldalt. havonta vágok a hajamból. 24/N
febr. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!