Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha gyantázni akarom a lábam,...

Ha gyantázni akarom a lábam, akkor előtte fürödhetek, vagy csak utána?

Figyelt kérdés
Nem gyantáztam még magamnak soha, ezért a buta kérdés, de mintha valaki mondott volna valamit ezzel kapcsolatban, csak már nem emlékszem pontosan, hogy mit is. :-)
2013. máj. 28. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
előtte ne , csak utána fürödj.
2013. máj. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát én nem vagyok kozmetikus, de tudtommal

A meleg víz fellazítja a bőrt így kevésbé fájdalmas, ráadásul, ha koszos/zsíros bőrön csinálod, akkor nem tud megfelelően a szőrhöz tapadni a gyanta és csak "rángatja", ami nem csak fájdalmas, de még eredménytelen is.

Továbbá ha koszos bőrön csinálod, begyulladhat.


Az persze tény, hogy mindenképp száraz bőrön kell csinálni, tehát annyi idő kell fürdés után, hogy alaposan megszáradjon a bőröd (hintőporral még rásegíthetsz)...



(Ismétlem, nem vagyok kozmetikus, de én eddig mindenhol így hallottam és így is csináltam)

2013. máj. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Se előtte, se utána nem javaslom.

Előtte 2-3 órával egy alapos, és gyors zuhany, mert hiába, hogy a bőrt felpuhítja az áztatás, de a szőrt is, és könnyebben beleszakad elvileg. A nedvességet és zsírt pedig felveszi a hintőpor.

Utána pedig szintén nem okos dolog saját tapasztalataim szerint fürdőt venni. :S Olajjal mosd le a maradványokat, gyors zuhany, de 1-2 napig kerüld a hosszas kádban pacsálást szerintem.

Én sem vagyok szakértő, úgyhogy ne kövezz meg, ha ez hülyeség, de nekem eddig bevált módszer. :)

2013. máj. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, nem kövezek meg senkit. :-)
2013. máj. 28. 22:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Várj 3 órát ennyi kell mire bezárulnak a pórusok,utána lehet nyugodtan.
2013. máj. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!