Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Kiskorú személyről, lehet akt...

Nem tom... kérdése:

Kiskorú személyről, lehet akt fotókat készíteni? (fotós vagyok és én is kiskorú.

Figyelt kérdés
Eleinte csak hobbi szinten fotóztam, egyre jobb lettem és igazából ezt komolyabban is szeretném űzni. Tájképeket, illetve embereket ábrázoló fotókat készítek főképpen, azonban el szeretnék menni egy komolyabb irányba is. Nem valami perverz vagyok, csak a képet/ képeket amiket elképzeltem azok igazából a gyermekkori fájdalmaimat, a világ szégyeneit, és a nyomorúságos életét mutatnák be. És igen, van olyan kép, amihez egy kisgyermek lenne tökéletes (olyan 7-8 éves), és igazából a testére fel lennének festve sebek és érzelmek, mind ezt egy olyan háttérben és hangulattal, ami szörnyen szomorú, és rá ébreszti az embert minden rossz tettére. Szóval nem perverz vagyok. Csak vannak elképzeléseim.
2021. aug. 17. 06:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
67%
ha van rajta testszínű tornadressz mondjuk, úgy is meg tudnád csinálni ugyanezt.
2021. aug. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
95%

Nem lehet ilyet készíteni. Eleve kiskorú fotózása önmagában elég sok papír munkával jár, de ezt tilos.

És vannak ilyen fotók már ezrével, ezeket mind fiatalosnak kinéző de nagykorú személlyel készítik. Amúgy meg ez nem művészet, hanem sima perverzió amit akarsz csinálni. És tudjuk, hogy vannak sokan "fotósok" akik így akarják kiélni perverziójukat. Ha jól emlékszem nálam a fotós tanfolyamon kérték az érettségi bizonyítványt, tehát kiskoruként nem lehetsz fotós, mert maga a tanfolyam is legalább 1 év. Ha meg művészeti szakiskolában végeztél akkor is kell hozzá érettségi (Egyszerre kapod meg) akkor sem lehetsz már kiskorú. Tehát vagy nem kiskorú vagy vagy nem vagy fotós.

2021. aug. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy biztos: ha összehozod megvan a következő szalagcím a médiákban.
2021. aug. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
60%

9: Felnőttel sem kéne ilyet készíteni. Leginkább azért mert 1000-en megtették már előtted (talán Kelemennél láttam először ilyen fotókat, és ő igen nagy művész volt), és nem fogsz tudni újat mutatni. Megismételni 1000.-re ugyanazt a klisét, nagyon nagy művésznek kell lenni, hogy abban tényleg legyen művészi, és ne csak valami "magamutogatás" legyen. Régen volt egy olyan definició, hogy "egyedinek kell lennie a műalkotásnak". Sajnos most úgy kicsavarták az SZJT-t, hogy már aztól egyedi, hogy Béla vagy Pisti nyomja meg azt a bizonyos gombot. Hát nekünk ezt úgy tanították, hogy ez minden csak nem egyedi. Ezt a szerzőijogvédők(akik nem is annyira a szerzők hanem a kiadók jogait védik akik a szerzők kihasználásából keresne dollár millárdokat, csak azt nehéz lenne eladni) csavarták ki ennyire. Sok mindent lehet csinálni, de ez elképszetően nem egyedi, és nem is néz ki jól.

Ezen kívül - és pont ezt tanítják meg a suliban, de ezek szerint vagy tényleg nem vagy fotós, vagy nem figyeltél eléggé - a modell ez esetben nem egy tárgy, hanem egy ember és a "fotós társa" (az egyik előadónk valahogy úgy fogalmazott /sajnos szószerint nem tudom idézni, pedig szép gondolat volt/ kb. a modell olyan mintha a fotós testrésze lenne), te itt a modellt le akarod tárgyiasítani (ezt még felnőtt modellek esetén sem illik megtenni), mert nálad itt csak "hordozója" lenne annak amit kitaláltál. Egy tárgy. Semmi több. Ehhez még modell se kell, elmész bérelsz egy próbababát és azzal azt csinálsz amit akarsz. De egy modellt ennyire nem lehet lenézni, letárgyiasítani, mert az az eredményen is megfog látszani.

2021. aug. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
12-es. Én egy testre valamiért, nem tudom, hogy miért egészen egyszerűen nem tudok szexuális indítattással nézni. Vagy csak 1 emberére. De ezt már le is írtam egy párszor. Nem, nem vagyok hivatalosan fotós. 17 éves vagyok.
2021. aug. 18. 03:00
 16/22 A kérdező kommentje:
11-es, köszönöm! Ez sokat segített. Ez igazából, nem is jutott eszembe 😅 inkább ezt alkalmazom. Köszönöm!
2021. aug. 18. 03:02
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

15: Tehát számodra egy emberi test olyan mint egy darab fa, vagy egy székláb. Egyszerűen le akarod tárgyiasítani a testet, mert ez a "művészeted célpontja"... Szánalmas vagy. De tényleg. Bővebben fent már kifejtettem, és le lehet pontozni ezért. Ezt hívják öncélú művészetnek, amiről már ált. iskolában meg kellett volna tanuljad, hogy nem vezet eredményre. Az emberi test nem játék szer, nem tárgy. Mindig ott van mögötte az érző ember. Próbáld még 1x átgondolni, mert ez így sem rövid sem hosszú távon senkinek nem lesz jó.

És bele gondolsz esetleg abba, hogy mit fog érezni (Esetleg felfogni) az a gyerek ebből, akit tele ragasztasz mindenféle - általában számára még fel sem fogható szimbolummal -, hogy ez neki milyen lelki törést fog okozni? Hogy mennyi ideig tart egy ilyen fotózás? Hogy nem is fogja érteni amit akarsz tőle? Eleve még te is gyerek vagy, és nem is vagy hivátásos fotós (ezt le is írtad). Szerinted hogyan fogsz tudni vele kommunikálni? Hogyan fogja azt csinálni amit szeretnél? Mennyire fog átjönni a képen, hogy ez mindkettőtőknek szenvedés az egész, mert ő szenvedni fog és nem csak "megjeleníti" a szenvedést az tény. Hogy te is szenvedni fogsz az is tény, mert nem fogod tudni megvalósítani amit kitaláltál. A fotósnak kell egyérszt támogatnia a modellt, másrészt neki kell instruálnia, hogy hogyan mozogjon, mit csináljon. Fotóztál már valaha is élő modellt? Jártál már műteremben? Tudod kezelni a fényeket? Hogyan fogod elkerülni azt, hogy ne tucat fotó legyen? Mert ilyenből mint írtam van 1000 meg 10000 a neten. Azt végig gondoltad, hogy egy gyerek hogy él meg egy ilyen fotózást? Meg egyáltalán 7-8 évesen képes-e felfogni, hogy mit akarsz tőle? Igen, jelenleg úgy látom, hogy itt te a testét mint egy tárgyat akarod felhasználni, mint egy hírdető oszlopot, hogy ráragasztod a perverziódat (mert ez az, bárhogy szépíted), hogy az ő testére vetited ki azt amit úgy érzel "világ fájdalom". Nem hiszem, hogy 17 évesen 0 fotós tapasztalattal, egy életre meg kell nyomorítani egy 7-8 éves gyereket. Mert, hogy ebből nem fog jól kijönni az biztos. Remélem beleszámoltad, hogy a fotózáson ott van a szülő, és egy gyerek pszichológus is, ha már végkép a sírógörcs határá kergetted a gyereket, hogy legalább esélye legyen arra, hogy ne legyen lelki nyomorék az élete végéig.

Még egyszer: ezt kezdőként még felnőttel sem kéne. Nagyon-nagyon nem kéne, és ha nem érted és lepontozol akkor sem kéne ezt megcsinálni. Majd 10 év múlva ha már ténylegesen tudsz rendesen fotózni. Amikor már van 10 év tapasztalatod, hogyan kell modellel fotózni. Meggyőződésem, hogy soha de soha nem fotóztál még élő modellt, sem gyereket sem felnőttet. És itt modell alatt nem azt értem, hogy "lesifotót" készítettél játszótéren játszó gyerekekről, a nagymamát lefotóztad amikor Fifikét eteti, sikerült egyenes fotót készítsél a Lánchídról, és nem úgy néz ki mint ami a Dunába akar borulni... Hanem azt, hogy elmenni egy műterembe (studióba ki hogyan nevezi), beállítod a fényeket, a háttereket és behelyezed a modellt a megfelelő környezetbe, úgy sminkeltetni, hogy az mindenkinek jó legyen. Hidd el, tudom miről beszélek. Volt benne részem. Ez egy egész napos történet, legalább, és nem hiszem, hogy van 17 évesen annyi tapasztalatod, hogy ezt így végig tudd csinálni. És köszi a lepontozást, de akkor kérek igen részletes indoklást, hogy hol írtam olyat ami ne lenne igaz, és ne lenne megszívlelendő.

2021. aug. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
35%
#17: Jesszus, amíg ezt begépelted valami hasznosabbat is csinálhattál volna. Nem lehet és kész.
2021. aug. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

18. (17-es vagyok) vö.: válaszadó 16. és a 11.-es válasszal. Én igazán erre írtam, hogy még így sem kéne.


11.-es válasz: "ha van rajta testszínű tornadressz mondjuk, úgy is meg tudnád csinálni ugyanezt."


Válaszadó 16-os viszont válasza: "11-es, köszönöm! Ez sokat segített. Ez igazából, nem is jutott eszembe inkább ezt alkalmazom. Köszönöm!"


Lehet, hogy ez így már jogilag "rendben lehet", de erkölcsileg biztosan nem, és a fenti részletes indokaim szerint nem is tartom helyesnek még az elképzelést sem. De még így sem kivitelezve, hogy a gyereken van ruha (tornadressz).

2021. aug. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Van itt baj nem is kevés... Amit akarsz majd 15-20 év múlva, ha már tudsz fotózni. Ez nem kezdőknek való téma, és kidolgozás. Most megjelent a szemem előtt egy különböző színű post-itekkel telagatott könyvespolc mert kb. ilyen lesz ez a kép is. És nem a kedved akarjuk elvenni, csak léteznek realitások is. Eleve az akt az egyik legnagyobb tapasztalatot igénylő műfaj, a gyerek esetén ez még 1000x hatványozotabb. Amikor meg mély mondanivalót akar valaki egy képbe betenni még nagyobb tapasztalatot igényel. Egyenlőre feljtsd el, kezdj el tanulni és majd 15-30 év múlva térjünk erre vissza.
2021. aug. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!