Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Kiskorú személyről, lehet akt...

Nem tom... kérdése:

Kiskorú személyről, lehet akt fotókat készíteni? (fotós vagyok és én is kiskorú.

Figyelt kérdés
Eleinte csak hobbi szinten fotóztam, egyre jobb lettem és igazából ezt komolyabban is szeretném űzni. Tájképeket, illetve embereket ábrázoló fotókat készítek főképpen, azonban el szeretnék menni egy komolyabb irányba is. Nem valami perverz vagyok, csak a képet/ képeket amiket elképzeltem azok igazából a gyermekkori fájdalmaimat, a világ szégyeneit, és a nyomorúságos életét mutatnák be. És igen, van olyan kép, amihez egy kisgyermek lenne tökéletes (olyan 7-8 éves), és igazából a testére fel lennének festve sebek és érzelmek, mind ezt egy olyan háttérben és hangulattal, ami szörnyen szomorú, és rá ébreszti az embert minden rossz tettére. Szóval nem perverz vagyok. Csak vannak elképzeléseim.
2021. aug. 17. 06:34
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező nem szuperprofi tökéletes fotókat akar készíteni, csak úgy szórakozásból magának. Aki stúdióban jó fényekkel dolgozik, az sem úgy kezdte, hanem Dunába borulós Lánchidakkal meg mélynek induló de végülis csak klisés mondanivalójú portrékkal.

Ugyanakkor ezt nem egy kisgyerekkel kéne csinálni valóban, hanem egy haverral.

De szerintem azért nem kéne lecseszni mert nem űzi még profi szinten a dolgot.

2021. aug. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

21: Részben egyetértek. Igen, én is a "Dunába boruló Lánchiddal" kezdtem (csak azért nem, mert én a Szabadság-hidat boritottam a Dunába), illetve a fotón legalább 10 évet öregített nővéremmel kezdtem. Fifikével kezdtem a szomszéd lusta tacsijával és Mircivel a másik szomszéd méglustább macskájával. Csináltam klisés portrét a szomszéd kislányról, csináltam sok tucat "jaj de cuki Fifike ahogy kergeti Bodrit a parkban".


Ezen mindenki átesik, és a tanulás irtó fontos lépése... Csak éppen amit írtunk (a másik hasonló válaszadóval) és te is írod egy fél mondttal: "Ugyanakkor ezt nem egy kisgyerekkel kéne csinálni valóban, hanem egy haverral." Nekem sem, és a másik hasonló válaszadónál(bár nem nyilatkozhatok a másik válaszadó nevében, de úgy vettem ki nála is) is az nem tetszik, hogy ezt egy 7-8 éves gyerekkel akarja megcsinálni, nyilvánvalóan kezdőként. Ráadásul egy olyan "környezetbe" amit nem is biztosan ért egy 7-8 éves gyerek. Egy olyan lelki traumának akar kitenni egy 7-8 éves gyereket, hogy a kérdező is totál kezdő, és egészen biztosan nincs azon a technikai szinten, hogy meg tudja csinálni egészen durva merész választás:


"csak a képet/ képeket amiket elképzeltem azok igazából a gyermekkori fájdalmaimat, a világ szégyeneit, és a nyomorúságos életét mutatnák be. És igen, van olyan kép, amihez egy kisgyermek lenne tökéletes (olyan 7-8 éves), és igazából a testére fel lennének festve sebek és érzelmek, mind ezt egy olyan háttérben és hangulattal, ami szörnyen szomorú, és rá ébreszti az embert minden rossz tettére."


Tehát a kérdezőnek ha van is minimális tapasztalata van studió fotózásban, modellekkel: "Eleinte csak hobbi szinten fotóztam, egyre jobb lettem és igazából ezt komolyabban is szeretném űzni. Tájképeket, illetve embereket ábrázoló fotókat készítek főképpen" (Ebből nekem az jön le, hogy valahol az elején tart, a Dunába dőlő Lánchídon már talán túl van). De azon a szinten biztosan nincs, hogy egy ilyen a modell számára is nyomasztó helyzetben (azért a modell is érzi főleg mert a teste tele van már sminkelve mindeféle szenvedéssel, és egy olyan háttérben van ami maga a szenvedés) kell átvinni ezt az üzenetet úgy egy 7-8 éves gyereknek, hogy azt lelkileg bírja hát ehhez nem egy 17 éves "gyerek" szintje kell. A tanfolyamon kellett modellt fotózni (nem szerettem, mert engem a fotózás egy másik területe érdekel), és sokan azt hiszik akik nem csináltak ilyet, hogy a modell tud mindent. Ennél a képnél a kérdezőnek nagyon komolyan kéne instruálnia a modellt, hogy pontoisan mit csináljon és hogyan. Nagyon el kell találni a világítást, a sminket, a "jelmezt". Nem egy kezdőnek való téma. Ezértz írtam, hogy ha már lesz tapasztalatod térjünk rá vissza. Igen, egy profi modell felnőttel akivel esetleg már "baráti" viszonyban van megpróbálhatja (de nem aktban, hanem max. félakt), de ne egyből egy gyerekkel kezdje aki még nem is biztosan érti mi történik körülütte. Eleve gyerek modellel irtó nehéz dolgozni, mert egy 7-8 éves gyerek még nem is igazán érti, hogy mit is szeretnénk tőle (egyszer segítettem ilyen korosztályt fotózni iskolában...). Én úgy látom továbbra is, hogy ez egy "jó ötlet" és ha meg tudja valósítani, hogy nem klisé lesz a kép, akkor hajrá, de először ne gyerekkel (pl. próbababa elsőre szerintem jobb választás lenne), hanem olyan felnőttel aki bevállalja az esetleges ügyetlenkedést. Szokták tanácsolni ezen az oldalon is, hogy vagy a fotós vagy a modell legyen profi az elején... (mi is egy talicska pénzt kifizettünk a tanfolyamon a profi modellért, hogy legalább ő tudja amit nekünk kéne...), 7-8 éves gyerek között nem fog találni "profi modellt".

2021. aug. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!