Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A fiatalabb korosztályban...

A fiatalabb korosztályban nyaranta egyre kevesebb szandált látni nyáron, melegben?

Figyelt kérdés
Többször látom, hogy úgy 15-30 között a lányokon a legnagyobb melegben is zárt cipő van. Amit nem értek, mert régebben sokkal többen hordtak szandált
2023. ápr. 28. 16:04
1 2 3
 11/27 hosszúhajú ***** válasza:
34%
szerintem kevesen vállalják fel hogy szívesen lennének szandálban, inkább bevállalják hogy csoportszellemben élnek és trendiek, végül is a sportcipő a menő. nem akarnak kilógni pedig biztos nem kellemes 30-35 fokban. nagyon sokan a divat miatt teszik, vagy úgy érzik ciki ha megy egy csapat lány és mindenki tornacipőben van, egy meg nem, nem akarnak gázak lenni. szerintem pont akkor van gáz ha leveszik...
2023. ápr. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
66%
Én azért mert szerintem undik a làbfejek:DD jó, ez csak félig igaz, valóban undinak tartom a csupasz lábfejeket (föleg a férfiakét, de a nőkét is nagyrészt... én heteró nő vagyok, mielőtt valaki bármit is látna ebbe), de nem zavar ha más szandált hord, csak nem vagyok oda érte :D magamon pedig azért nem szeretem, mert csúszkál benne a lábam, beleizzad, koszos lesz. Plusz az, hogy cipőben vagy szandiban vagyok az már egyáltalán nem számít abban, hogy mennyire van melegem. Ennek ellenére van szandálom, de nagyon ritkán szoktam hordani.
2023. ápr. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
55%
Mondjuk nem valami szar, műbőr, vékony pántos szandált kéne venni a zarából. És akkor nem izzadna bele, csúszkálna benne a láb vagy vágna be a pánt. Az a helyzet, hogy jobb márkáknál lehet kapni minőségi szandálokat, amikben kilométereket is le lehet gyalogolni. És még formás, csinos és trendi is. Csak nem ötezer forint, hanem harmincötezer. De hát ha valaki a cipőn akar spórolni akkor így járt. Csak ne mondja, hogy nem lehet kapni kényelmes szandált, ami még szép is.
2023. ápr. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
51%

Nem tartja rendesen a lábat, ráadásul bármit csinálok koszos lesz, nincs is jobb mint mikor a por keveredik az izzadsággal, hmmm.... Annyira undorító érzés hogy sírva fakadnék.

Ráadásul nem akarom látni más emberek lábát, rohadtul taszít. És hiába vagyok ápolt, emiatt vizuális környezetszennyezésnek érzem.

2023. ápr. 29. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 hosszúhajú ***** válasza:
70%
sokan írják hogy nem kényelmes. valószínűleg úgy gondolják hogy egy szandálnak magas sarkúnak, hajszál vékony pántúnak kell lennie. pedig egy lapos stabil vastag pántos tépőzáras nagyon kényelmes tud lenni. de azt szerintem cikinek tartják felvenni, én nem szeretnék 35 fokban egy teljes napi mászkálás után levenni egy tornacipőt, de őszintén szólva az illető közelében sem szeretnék lenni...engem nem a láb riaszt el, hanem az a gondolat, hogyha ezek a lányok hazaérnek, vajon hova bújnak el mikor leveszik a cipőjüket - ez a gondolat sokkal jobban taszít mint ránézni egy lábra ...
2023. ápr. 29. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
85%

Van egy szandálom a Deichmannból ami tök kényelmes, nem vág, nem szorít, izzadási szintje pedig általános. Nagyjából két szezont bír ki, úgyhogy már nagyon régóta két évente újraveszem - úgy tűnik nem megy ki a kollekció.


Viszont... ennek a szandálnak van egy normál és egy széles változata. És én a széleset kell vegyem pedig amúgy baromira nem vagyok kövér (50 kiló vagyok) és nincs különösebben vastag bokám.

És ez kicsit minden két évben elszomorít és elgondolkodok. Olyan mintha a normál fazon egy barbibabára lenne tervezve, tényleg nem értem, hogy azt kikre találták ki.

Szóval egyrészt a konfekcióméretek elkeserítőek, másrészt el tudom képzelni, hogy sok szandál fazonból nincs "plusz size" méret a NORMÁL bokákra és lábfejekre, és emiatt nem talál pár ember számára megfelelőt.

2023. ápr. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
59%

Ne tudjátok már jobban hogy nekem mi a kényelmes. Nem a Dechmannból veszek szandált (már), most épp egy 35 ezres Batz van, a talpa nem papírvékony, de nem is magassarkú. Tény, hogy viselhetőbb mint sok eddigi darabom (bár a prímet egy Adidas sport szandál viszi csak az baromi csúnya), de azért egy tornacipő még mindig százszor kényelmesebb, és nem izzad bele a lábam egyáltalán, jól szellőző cipőt, és pamut zoknit kell venni. A szandálba meg ott, ahol a csupasz láb találkozik a bőrrel, egyéb anyaggal, igen. Ha le kell venni, sokkal jobban szeretek zokniban járkálni pl mások lakásában, ne adj isten vendégpapucsot felvenni, mint koszos mezítlábas lábbal, ami valljuk be elég gusztustalan. Azon meg nem értem mi nem egyértelmű, hogy pár szaros pánt nem úgy fogja a bokát, mint egy rendes, zárt cipő.

Én elfogadom ha valaki szereti a szandált, mint írtam én is hordok ha tudom hogy aznap olyan napom van hogy nem kell sokat sétálnom, meg senki csempéjén nem hagyom ott az izzadt-poros talpam nyomát. De azt ne akarja már nekem bemesélni senki, hogy az én lábaimnak (keskeny lábfej, vékony boka, enyhe befelé dőlő talp), mi a kényelmes. 27 éve rajtuk járok, hadd tudjam már én jobban. Aki nem képes felfogni, hogy ez nem divatozás hanem kényelem, meg bizonyos helyzetekben udvariassági lépés, az nem a legélesebb kés a fiókban.

2023. ápr. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
33%
Meg amúgy vicces, hogy itt is csak a lányokért, nőkért "aggódik" mindenki. Mintha a férfiak nem izzadnának ugyanúgy. Mégis ha bemész egy férfi szandál kérdés alá, ott a többség meg pont azt írja, hogy fúj, férfi hordjon tornacipőt, ne divatozzon. Szóval ez csak a nők felé elvárás, hogy legyenek nyitott cipőben. Érdekes módon a férfiakról senki nem tesz fel ilyen kérdést, hogy hova bújnak (wtf) mikor leveszik. Amúgy sehova. Normális láb, normális zárt cipőbe nem izzad bele.
2023. ápr. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
33%
Dettó, mint 14-es. Undorító, hogy tiszta mocsok benne az ember lába, ahogy nem szeretem nézegetni más emberek lábfejét sem, mert taszít. Ezenkívül számomra kényelmetlen és anyagtól függetlenül beleizzad a lábam, mert izzadós, ezért nyáron is kell, hogy legyen rajtam mindig egy vékony pamut zokni. Én így érzem jól magam, soha nem viseltem el utcára a szandált és a papucsot. Számomra igénytelen. Pont.
2023. ápr. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
75%

Mindig szandált hordok nyáron. Soha nem volt még olyan gondom, hogy csúszkálna, vagy beleizzadna a lábam. Kényelmesnek találom.

Amúgy mennyivel gusztustalanabb egy csupasz lábfej nyáron, mint pl. egy pántos ruha, haspóló olyanokon,akiknek csúnya a bőrük, vagy lóg belőle a háj mindenfelé? Vagy pl egy rövidnadrág, amiből a fél valaga kilóg valakinek? Na az, igénytelen.

2023. ápr. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!