Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért szólja le mindenki a...

Miért szólja le mindenki a cigány nők öltözékét?

Figyelt kérdés

Szögezzük le hogy nem mind néz ki jól de az oláh cigány nőkről beszéljünk akik gazdag cigányok.


Sose hordanak nadrágot és mindig olyan jól néznek ki. Sorra kapják a férjüktől a cartier és a márkás parfümöket.


Szerintem sokkal jobban öltöznek mint a magyarok mert a magyarok mindig nadrágban vannak vagy ha nem nadrágban akkor nem merik viselni a színeket.


És szerintem ez nagyon jó hogy mindig elegánsak


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2023. szept. 21. 09:09
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
89%

Figyelj, én elhiszem, hogy léteznek jól öltözött cigány nők is. De én Pest elég cigányos részén lakom, látom az átlagot eleget. Tény, hogy nadrágot nem nagyon hordanak, inkább szoknyát. De itt ki is merült a dolog. Vagy tornacipő van rajtuk, vagy ha nincsen nagyon hideg akkor valami kitaposott papucs. Mellé meg valami izzasztó anyagú nejlon póló, vagy melegítőfelső. Emellé meg olyan elhízottak legtöbbször hogy csak rikácsolnak a szaladgáló pulyák után, mert a lépést már nem bírják velük tartani.

[link]

Kb ez a szint. Ez baromi messze van a csinostól.

Olyan ruhákban amiket linkeltél két transzi szokott egyedül grasszálni a környéken.

2023. szept. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 A kérdező kommentje:
#39, igen de képzeld hogy a cigány nők még otthon is szoknyát hordanak!! Egy magyar meg nadrágot!
2023. szept. 23. 10:58
 43/53 A kérdező kommentje:
#41 igen, ez igaz
2023. szept. 23. 10:59
 44/53 A kérdező kommentje:
#39 na kb ez náluk egy hétköznapi ruha [link]
2023. szept. 23. 11:02
 45/53 A kérdező kommentje:
#39 ez [link]
2023. szept. 23. 11:03
 46/53 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem érdekes a kérdés, amit a kérdező felvet. A cigányoknál valóban divat a díszesebb öltözködés. Nekem is feltűnt, hogy sok cigány nő visel erős sminket, nagyon színes, kihívó ruhákat. Természetesen nem mindenki, de jellemző. Az is jellemzővé kezd válni, hogy a magyar nők nagy része kezd leszokni a szoknyaviselésről. A magyarok körében, akár férfi, akár nő, egy ilyen egyensportos öltözék lett divat az utóbbi 10-15 évben. Szinte mindenki farmerben, baseball-sapkában és sportcipőben szaladgál. Egyre kevesebb nő visel szoknyát a hétköznapokban, pedig abból is vannak kényelmes fazonok. Van pl. egy 40 körüli nő szomszédom, soha nem láttam még szoknyát rajta. (Évek óta lakom itt). Ezzel nincs egyedül. Én egy negyvenes nő vagyok, de vegyesen hordok szoknyát és nadrágot. Már bennem is felmerült a gondolat, hogy emiatt még a végén cigánynak fognak nézni, mert nekem is feltűnt, hogy a cigány nők inkább szoknyát hordanak, a magyarok meg inkább nadrágot. Ráadásul nekem csak hosszúnadrágjaim vannak, mert nem kedvelem a sortot, ezért nyári időszakban nem is szoktam nadrágot felvenni, mert a 35 fokban nem túl kellemes egy hosszú farmer.

A romáknál amúgy ez azért van, mert bizonyos cigány csoportoknál előírás, hogy szoknyát lehet csak hordani (azt hiszem, az oláhcigányoknál van ilyen). A romungrók lehetnek a nadrágos cigány nők.

Hagyományos cigány hosszúszoknyás viseletet is néha látni. Úgy tudom, ők a gáborcigányok. Nemcsak az idősebb cigány nők hordják, én kislányon is láttam már. Az pl. szerintem nagyon szép, színes kendőkkel viselik. A hagyományos népviseletek nagyon szépek tudnak lenni.

2023. szept. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 A kérdező kommentje:
#46 legjobb Hozzászólás!! Neked van igazad! Végre te már látod és korrektűl le írod
2023. szept. 23. 15:00
 48/53 anonim ***** válasza:
27%
46-os vagyok. Engem főleg az zavar, hogy a hétköznapi elegancia kezd kihalni. Én is szoktam időnként sportos ruhát felvenni, ha olyan kedvem van, vagy olyan helyre megyek, ahol az a praktikus, de ma már szinte kényszer, hogy mindenhova sportosan mennek az emberek. Nem kell puccba se vágni magát naponta az embernek, de pl. egy bőrcipő egy rendes szoknyával, női ruhával, férfiaknál pl. bőrcipő, farmer inggel egy laza, de mégis elegánsabb hétköznapi viselet, mint a rövidgatya sneakerssel és baseball-sapkával. A másik gond ezzel az, hogy elnyomja az egyéniséget. 20 éve az utcán még jobban különböztek az emberek egymástól, az egyik sportosan, a másik elegánsabban nézett ki, egyénibbek voltak a kiegészítők is. Ma meg, ha kimegyek az utcára, 10 emberből 9 majdnem ugyanúgy néz ki. Nekem ez olyan birkanyáj-attitűd. Az a jó, ha az öltözék az egyéniséget is megmutatja. Kivételt képeznek az egyenruhák, de pl. egy rendőr vagy katona is szolgálaton kívül a saját ruháját, saját stílusát hordja.
2023. szept. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
84%
#45 Ja, ez lehet. Ez egy olcsó műszálas ruhának tűnik. Köze nincs a kérdésben lévő luxus szettekhez. Ha gyakorlatilag annyi a kérdés, hogy a cigány nők több szoknyát hordanak meg tarkábban öltözködnek, akkor ez igaz. Azért szólják le sokan, mert a magyarok kevésbé szeretik a tiritarka ruhákat. Nekem a színekkel nincs bajom, az olcsó kínai minőségnek viszont még a látványától is viszketni kezdek.. de persze az ő dolguk, csak én hadd maradjak a letisztultabb természetes anyagú ruháknál.
2023. szept. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 A kérdező kommentje:

[link]

Ilyen egy cigány esküvő. Szerintem sokkal jobb mint egy magyar!!

2023. szept. 24. 00:36
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!