Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Lézeres szemműtét esetén...

Lézeres szemműtét esetén visszaáll a szem?

Figyelt kérdés

Akinek volt már lézeres szemműtétje, annak mik a tapasztalatai? Fájdalmas vagy kellemetlen maga a műtét?

Illetve visszaáll a szem a régi állapotába?



2022. aug. 31. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs saját tapasztalatom, viszont a környezetemben két ember is van, aki visszaállt a szemüvegre.
2022. aug. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Metionin ***** válasza:
100%

Vissza nem áll, viszont romolhat tovább ergo van, akinek utána szüksége lesz szemüvegre. Ezért kell megvárni, míg a szem romlása megáll, addig nem érdemes műttetni.

Nekem 2 éve volt, egyáltalán nem volt kellemetlen, az utána lévő 5 nap volt kicsit gáz de túl lehet élni.

2022. szept. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A 2. jól leírja. Nekem is volt meg a baráti körömben többeknek is. A szemműtét felhozza a tökéletesre a szemed. Ha utána romlik, akkor ez van. Ezt nem befolyásolja a műtét. Nekem 5 éve volt, szerintem az egyik valamennyit romlott, de nem hordok szemüveget, nem jelentős. Férjem is azt mondja, hogy valamennyit romlott neki, de pl mikor volt jogsihoz orvosi vizsgálaton, akkor azért simán látta a táblát amennyire kellett.

Ha sokat romlik, akkor én újra meg szeretném majd műttetni. Hiába drága, az évek alatt szerintem a szemüveg-kontaktlencse is lenne hasonló összeg. És ez a szabadság, hogy csak felkelek és látok, felbecsülhetetlen.

2022. szept. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Remélem, nem írok még túl későn. :)


Többfajta szemműtét van, nekem PRK típusúval van tapasztalatom. A műtét maga nem fáj, kapsz egy jó nagy adag érzéstelenítő szemcseppet előtte, annyit érzel, hogy a szemednél matat valamit az orvos, meg egyszer-kétszer belevilágítanak lézerrel, de nagyjából ennyi. Illetve "kitámasztják" a szemed, hogy műtét alatt ne tudj mozogni, de az érzéstelenítés miatt ez sem hat majd meg túlságosan. És az egész műtét kb. 5-10 perc, abszolúte kibírható.


Nekem a műtét utáni egy hét volt nehéz picit. Műtét után lehetnek fájdalmak, az első éjszaka, műtét után közvetlenül eléggé intenzív volt, az azt követő napon egyszer vagy kétszer volt már csak élesebb fájdalmam, utána nap már csak a műtéti hegeket éreztem (kb. mintha belemenne egy szempilla a szemedbe), viszont ebben az időszakban nagyon sokat is aludtam, úgyhogy úgymond kevesebb időm volt fájni. :D Utána már jól voltam teljesen, csak az első hétben nagyon sok dolgot nem szabad, vagy nem tudsz csinálni (pl. olvasás, képernyőnézés, otthon kell maradni, stb.), itt volt, hogy eléggé unatkoztam. :D Viszont abszolút megérte, tökéletes a látásom immár 8 éve, és ehhez képest nagyon eltörpül ez a kellemetlen időszak. :)

2022. szept. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, egy idő után ugyanúgy kell majd szemüveg, ráadásul közelre és távolra is.
2022. szept. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!