Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Milyen jelentése (i) lehetnek...

Milyen jelentése (i) lehetnek a háromszög tetoválásnak?

Figyelt kérdés

2012. jún. 15. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mostanság hipster dolog.

Szimbolizálhatja a levegőt, a Szentháromságot. Ha felfelé néz akkor a férfit, ha lefelé akkor a nőt jelképezi.

Elég sok jelentést tulajdonítanak neki.

2012. jún. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ment a zöld kéz :)
2012. jún. 20. 11:54
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
A rózsaszín háromszög pedig a homoszexuálisok jelképe.
2012. jún. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

 = szellem, tűz jele; mágikus cselekményekhez használják, például varázslás, démonok megidézéséhez

 = anyag, föld, víz jele; fekete mágia, elsötétülés, Sátán-elv


De manapság tényleg csak hipster dolog... Merem állítani, hogy sokan nem is tudják, hogy mit jelent, csak a divat kedvéért magukra tetoválják..:/

2012. aug. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
bocsánat, lemaradt, az első az a felfelé mutató háromszög, a második pedig a lefelé mutató háromszög!
2012. aug. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

és bocsánat, ez is lemaradt:

az első válaszolónak is igaza van, a felfelé mutató a férfiasság, a fordított háromszög pedig a nőiesség, a Szent-Grál jelképe (olvasd el Dan Brown-tól A Da-Vinci kódot!:)) Viszont én egy másik jelentését is ismerem, hogy a felfelé mutató háromszög a nőiség, a lefelé mutató pedig a férfiasság jelképe, nem tudom hogy melyik az igaz:)

2012. aug. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
97%

A háromszög az ellentétek feloldásának jelképe. Két ellentétes erő harmóniában kapcsolódik össze a harmadik pontban. A hármas egység a spiritualitásban az Atya, a Fiú és a Szentlélek összetartását ábrázolja. Ha a háromszög csúcsa felfelé néz, akkor a férfias, égbe szökő tulajdonságokat, valamint a tüzet és a levegőt szimbolizálja, míg a lefelé mutató csúcs a nőies tartalmakra, a föld és a fa jelenlétére utal. Az egyik oldalán nyitott háromszög az isteni világ kapuja, ahol az imádságok a részünkké válnak; segíti az isteni világ behatolását az emberi lélekbe.


Jelképezi az apa, az anya és a gyermek egységét, és a világ három szintjét (mennyország, föld, alvilág).


A náci koncentrációs táborokban lefelé néző fekete háromszöggel jelölték meg a leszbikus rabokat. Ezt a jelet kapták az alkoholisták, a szellemi fogyatékosok és a hajléktalanok is. A férfi homoszexuálisok jelképe a lefelé fordított rózsaszín háromszög volt; ezt a jel a szimbóluma az 1970-es évek óta a melegjogi mozgalmaknak is.

2013. jan. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Mia_may ***** válasza:
81%

Én már annyi mindet olvastam róla, hogy szerintem már mindenki maga dönti el, hogy számára mit jelent.

Számomra a tüzet és a nőiességet, és nem "hipsterségből" varrattam magamra, azt nem tartom jónak, hogyha valaki menőzésből varrat magára bármit is.

2013. dec. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Az egy Laplace operátor, ha felfele néz.

Ha lefele, akkor megy egy Nambla operátor, aminek amúgy a négyzete a Laplace.

A Laplace egy skalármező gradiensének divergenciáját adja meg,míg a Nambla a gradiensét.

Amúgy emiatt bele lehet magyarázni, hogy a változást jelenti xD

2016. jan. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!