Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Ha jó a kapcsolatod a szüleidd...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha jó a kapcsolatod a szüleiddel, de nem tudják rólad, hogy meleg vagy, nem érzel kis bűntudatszerűséget?

Figyelt kérdés

Nálam ez a helyzet áll fent. A szüleim nem tudják rólam, hogy a fiúkhoz vonzódom. Vagy csak nem akarják észrevenni, minden esetre, ez nem lett kimondva közöttünk, és néha szoktak utalgatni arra, hogy szerelmes lennék a legjobb lánybarátomba.


Nagyon szeretem őket, és nagyon hálás vagyok a szüleimért. Nyilván vannak nézeteltéréseink, de a szeretet jele pont nem az, hogy ezek ellenére is megbocsájtunk? Nagyon szeretnek és rengeteg támogatást kaptam az évek folyamán tőlük.


Ajak és szájpadhasadékkal születtem, így kiskoromban több műtéten is átestem, majd vagy 8-10 évig kellett járnom fogszabályozásra, egy tőlunk kb 3 órára levő helyiségbe, havonta, de volt, hogy gyakrabban. Édesapám vitt mindig.

Aztán persze pár éve volt kettő darab plasztikai műtétem, amire eredetileg összegyűjtötték a pénzt, de aztán egészségügyi támogatással meg lett oldva.

Végül pedig ott az egyetem, aminél szintén támogattak anyagilag és olykor lelkileg is.

És most, hogy dolgozom sem akarnak egy fityinget sem elfogadni, így támogatnak.


Azonban valahogy bűntudatom van, ha arra gondolok, hogy kihasználom őket és ha tudnák rólam, akkor esetleg nem segítenének.

Egyik nap (közben, egy félévre még fel kellett költözzek az egyetemre, amúgy a pandémia kezdete óta otthon ültem), amikor anyummal elköszöntünk, azt mondta, hogy "Nagyon szeretlek". Ez nagyon jól esett, de ugyanakkor valahol mélyen a szívembe is vágott, ponta fentiek miatt, mert tudom, hogy csalódást fogok okozni nekik előbb-utóbb.

Csak én vagyok így egyedül, vagy más is aggódik hasonló dolgok miatt?


23/f



2022. dec. 17. 00:37
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Minden esetre, az öngyilkossági gondolataim is ehhez köthetőek főként. De ugyanakkor ha arra gondolok, hogy megteszem is néha előtör bennem az, hogy mennyi áldozatot hoztak értem.

Bár azon gondolkodom, hogy ebben a beszűkült magyar társadalomban vajonaz lenne jobb nekik ha öngyilkos lennék, vagy ha "szégyent hoznék rájuk", egy olyan dologgal, amiről nem tehetek...

2022. dec. 17. 00:39
 2/19 anonim ***** válasza:
97%
Figyelj.... soha, de soha ne gondold azt, hogy a saját szüleid szégyenkeznének amiatt, hogy te a fiúkat szereted. A te döntésed, hogy elmondod-e nekik vagy sem. Az öngyilkosságot meg nagyon gyorsan felejtsed el szépen. Én nem mondtam el nekik, nem is tervezem, de a szülők nem hülyék. 23 éves vagyok én is. 2x volt barátnőm általános iskolában, azóta egy sem. De szerintem már régóta gyanakodnak, de eddig egy szót nem szóltak miatta. Én nem aggódok amiatt, hogy ezt nem mondom el nekik, mivel ez csakis rám tartozik, senki másra. De ha te úgy érzed, hogy el akarod mondani nekik, hát hajrá. Nagyon nehéz lesz, de hidd el nekem, hogy tuti nem fognak emiatt kitagadni.
2022. dec. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%
Az előttem szólónak igaza van, az önpusztításnál csak jobb megoldások vannak, bárhogyan is alakul majd.
2022. dec. 17. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
De miért lenne az nekik baj hogy meleg vagy? Normális ember ezt elfogadja pláne ha a saját gyerekerol van szó
2022. dec. 17. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is jó kapcsolatom van az anyámmal, de rólam se tudja hogy meleg vagyok. Majd akkor tervezem neki elmomdani, ha lesz egy komoly kapcsolatom.


20/F

2022. dec. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Béla211 ***** válasza:
96%

A párom soha nem mondta ki az anyukájának, hogy meleg vagy ilyes mi egyszerüen közölte vele a tényt, hogy én vele fogok élni. Azóta családi eseményekre hivatalos vagyok engem is hívnak. Amikor ez történt a párom 42 éves volt.Előtte senkit nem mutatott be a családjának. Szóval valószínűleg már régen tudta nem csinált belőle semmi ügyet peddig kisvárosban él és mi is ott éltünk. És nemtünt úgy soha mintha szégyelne minket.

Ezzel nem hozzol senkire sem szégyent. A viselkedésed a lényeg és nem az, hogy kit vagy mit szeretsz.

De ha ennyire bánt, hogy ezt nemtudják rólad inkább mond el hiddel elfogják fogadni. Lehet nem rögtön és az is lehet lesz egy kis zavar, hogy ezt hogyan kezeljék. De elfogják fogadni és nem fognak szégyelni.

36/f

2022. dec. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
97%
Ugyan már kérdező, a szüleid imádnak téged, egyszerűen rendben akarják tudni az életed a nyúlajak műtét után (ami nyilván mindig szép lesz, de hát az ember aggódik), valószínűleg ezért utalgatnak a barátnődre. A nagynéném pánszexuálisnak született az én kis homofób családomba, miután bevallotta, azóta a család legöregebb tagjai is csak örülnek a barátnőjének, hogy valaki mellette van és szereti. Mindenki elfogadó lett, mert a szeretet ezt teszi az emberekkel. A te szüleid is olyan gyorsan elfogadnának mint a szél, és szeretnének tovább ugyanúgy. Meg se forduljon a fejedben az öngyilkosság, mert rengeteget küzdöttél, és eddig mindig talpon maradtál. Van értelme élni, hisz szeretnek téged, és te is szerethetsz másokat. Szerintem ez az élet értelme. A fiúkat szeretni pedig nem szégyen, és a mostani generáció (pl az enyém) már vastagon lesz.rja, kihez vonzódsz, kivel érzed jól magad. Hamarosan kikopnak majd a homofób öreg bácsikák, akiknek jobb dolguk nincs mint ezt figyelgetni, és egy idő után mindenkinek könnyebb lesz már.
2022. dec. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
93%
Ha valóban jó a kapcsolatotok, hidd el, már rég tudják.
2022. dec. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
5%

mért vezetitek félre ezt a beteget , attól hogy hinni szeretnétek normálisak vagytok elfogadnak benneteket még nem úgy vannak a dolgok

a társadalom megvet utál és undorodik tőletek lehet van egy két szülő aki hitelesen mutatja ő nem így érez de annyira visszataszító a fajtátok hogy ez csak színjáték lehet

2022. dec. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Megértem az érzéseidet. Valakinél ez annyira erős hogy inkàbb vállal alibikapcsolatot nővel :(
2022. dec. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!