Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Szerintetek mitévő legyek?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy végzős diák vagyok, aki falun él és falun laknak a szülei, illetve a közelebbi rokonai. Családi ebédeknél szinte mindig feljön a szinte semmilyen magánéletem és ez kifejezetten irritáló a számomra. Egy meleg 18 éves srác vagyok, aki pár barátján kívül senki másnak nem mondta ezt el. Nem vagyok az a “díszb4zi”-s meleg srác, akiről ránézésből látszik az egész, ebből adódóan környezetemben, ha nem coming outolok, akkor erre lényegében senki nem jön rá/ fel sem merül a kérdés. Kifejezetten jó tanuló vagyok, 2-3 négyesem lett tavaly évvégen, azok is általában a tölteléktantárgyak, amik sehova se kellenek. Nem árulok el titkot azzal, hogy szeretnék egyetemre menni, bár ezt a szüleimet teljesen hidegen hagyja( egyszer meg is kaptam, hogy hülyeség), pedig az általam megjelölt szakok közül az összes egy megbecsült szakma. Tanulmányaim sose voltak fontosak a szüleimnek 2. osztálytól nem voltak hajlandóak velem tanulni, igazából magamtól produkáltam egy erős négyes átlagot, ami az ő elvárásuknak (“görbüljön és jó az”) bőven megfelelt. Végül általános végére az előbbi gimis átlagomat szintúgy sikerült elérnem önerőből. Gimnáziumba jelentkezzem, mivel már tudtam, hogy én biztosan Egyetemre szeretnék járni. Ez “természetesen” szintúgy hülyeségnek lett titulálva a szüleim által, de végül rám hagyták a dolgot. De most, hogy viszonylag idősebb lettem várják, hogy legyen egy kapcsolatom. Van egy bátyám, aki 9 osztállyal rendelkezik és van egy gyereke. Ő a szüleim szerint mintapéldaként követendő igazi talpraesett “f4sza” gyerek. Lényegében azt várják tőlem, ami vele történt. Röviden mindkét szülőmnek egy fő elvárása van a számomra és az az, hogy legalább fektessek le egy csajt. Őket nem érdekli a tanulmányom, a jövőm, a barátaim stb.. Mondhatni lassan kicsúszok az általuk normálisnak vélt szülői korból. Szóval ti mit csinálnátok ebben a helyzetben, ahol a szülők a 20. századba illő követélményeket szabna rátok, amit HA akarnátok se tudnátok teljesíteni, ahol 20 évesen minimum egy gyerek 16-7 évesen már 12 órázni vmi gyárba vagy földön és ha ezek mellet van kedved tanulni, akkor talán elkezdheted az egyetemet, de első a családalapítás és a munka.

2022. dec. 29. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kérdés? Nem tiltják az egyetemet, nem fenyegetnek kidobással. Akkor?

Beadod a jelentkezést, és ha sikerül, intézed a kolit.

2022. dec. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetem, koli. Van rengeteg szociális és tanulmányi ösztöndíj. Vannak jó, rugalmas diákmunkák. Ne add fel miattuk önmagad. Nem lesz egyszerű, de sikerülni fog.


Erőt és kitartást kívánok!

2022. dec. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyetemet nem tiltják, mivel már 18 vagyok, így ezt nem ők döntik el, de ha minden igaz segítenek egy minimálisan (főleg az elején, amíg nem találok diákmunkát). De igazad van, rossz a kérdés, hogyan reagáljak, ha megint felkerül ez a téma? Esetleg kamuzzak nekik, hogy vki megvolt, hogy megnyugodjanak? Talán coming out ?(bár ezt nem tartom jó ötletnek, mivel apám kijelentette, hogy akárki is volna meleg a családból, azt elitélné, ha fia lenne el is küldené itthonról.) Igazából, minél sűrűbben kerül elő ez a téma és kezd egy olyan érzésem lenni, hogy ezt évekig már nem tudom elhúzni.
2022. dec. 29. 19:38
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi a fontos neked? Arra kell menni. Ne mással törődj, hanem magaddal. Én bi vagyok és tudom, hogy ezt nem lehet bárkinek elmondani, de én ezt elfogadom és erre büszke is vagyok, mármint, hogy elfogadom magam így. Érd el a céljaid, hogy pár év múlva te is büszke lehess magadra!
2022. dec. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd az egyetemen "becsajozol" :)
2022. dec. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Amit az ötös mond nem hülyeség. Mond nekik, hogy az egyetemen sok a jó csaj (engem is ezzel áltattak a primitív ismerőseim, szóval sikeres lehet) ezért most arra tanulsz és ott akarsz becsajozni.

Ha meg màr ott vagy, akkor (ha a rezsiproblémák is engedik) haza sem kell feltétlen menned minden héten, jobban el tudsz szakadni, fel tudsz lélegezni.

2022. dec. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én anyukád lehetnék. Nem szeretnélek arra biztatni, hogy ne légy őszinte a családoddal, de az elmondottak alapján nem okos ötlet velük őszintének lenni. A cél az egyetem és a kollégium a létező összes ösztöndíjjal, valami csajillúziót adj nekik, hogy békén hagyjanak.
2022. dec. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Most a melegség kérdését szerintem tegyük félre.

Egy aluliskolázott, elmaradott családban nőttél fel, ahol nem 20., hanem 18. századi szokásoknak próbálnak megfelelni. Már a 20. század közepén is az volt a trend, hogy persze amellett, hogy a munkásosztályt támogatják, neveljenek ki minél több értelmes, tanult embert. Sőt, kifejezetten rámentek arra, hogy az egyébként elmaradott területeket is edukálják.

Ráadásul azóta változott sok minden. Sok olyan foglalkozáskör van, ami régebben még középfokú végzettséggel végezhető volt, ma pedig diploma kell hozzá. Persze, az is igaz, hogy míg a múlt század elején az érettségi egy nagy teljesítménypróba volt, ma sokkal inkább egyfajta alapot jelent.

Egyébként ismerős a probléma, bár nálunk szerencsére csak a család egyik fele volt ilyen középkorban ragadt. Én voltam a család szégyene, amiért főiskolára mentem. Amikor pedig kiderült, hogy informatika szakra, na, annál nagyobb szégyen nem is létezhetett. Állítom, ha melegprosti lettem volna, kevésbé vették volna rossz néven.

Aztán meg lehet nézni, kiből mi lett. Most 40 vagyok. Apám egy percet nem dolgozott a szakmájában, több, mint egy évtizedet munkanélküli volt, és egy keserű, befásult ember. Apai nagyszüleim egyike boltosból lett takarító, másikuk meg alkoholista kocsmáros volt. Apám testvére 16 évesen már munkába állt. Az, hogy a nevét nem tudta ékezethelyesen leírni, az más kérdés...

Én meg itt vagyok 40 évesen, egy keresett, és izgalmas munkával (bár egészségügyi okokból lehet, hogy váltok rendszergazdáról programozóra, de ez más kérdés... az sem olyan rossz. ;-)) Nem mondom, hogy a mostani munkahelyemen agyon keresném magam, de cserébe kellemes munkakörülmények vannak, és sok mindent lehet lazán venni. És megbecsült munkaerő vagyok.

Amikor főiskolába kerültem, volt ott egy lány, aki ismerte az apai nagyszüleimet. Amikor kdierült, hogy ők a nagyszüleim, zavarában azt sem tudta, hogy mit mondjon. Ugyanis ők tipikusan azok a lenézett, kerülendő emberek voltak, akiktől igyekezett mindenki távol maradni.

Akkor most kinek is hibásabb az élethez való hozzáállása?

Én azt mondom, hogy egy ennyire mérgező közegből mihamarabb menekülni kell. Amikor meg már a magad ura leszel, nyugodtan pasizhatsz. Nehogy akkor is azok véleménye számítson, akik zsigerből szembe mennek mindennel, amivel manapság kicsit is boldogulni lehet. Tudod, nagyon meg kell válogatni, hogy kinek a véleményére adunk.

2023. jan. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Maximálisan egyetértek az előttem szolokkal. Sajnos az otthoni környezet amiben vagy totálisan mérgező, beszűkült. Egyetlen dolgot tehetsz meg. Csőlátásosan mondod, hogy egyetem-egyetem-egyetem! Mindegy mit mondanak - mert, hogy gondolataik nincsenek. - Coming out ellenjavallt.


Az egyetemmel kapcsolatban nem tudom milyen területen szeretnél tovább tanulni illetve, melyik városban. Ha Budapest akkor kezdjél el hétvégente vagy ahogy lehetséges feljárni, hogy szokjad. Rengeteg vidéki évfolyamtársam volt akit szabályosan sokkolt, leforrázott Budapest. Még aki megyeszékhelyről származott Pl Győr, Szombathely, Zalaegerszeg azoknak is dimenzió változás volt ahhoz képest ahonnan jöttek, hát még azoknak akik csak pár száz- vagy ezer lelkes faluból.


Ösztöndíj: tájékozódj, PÁLYÁZZ! és nézz valami albérletet. Ezekre lesz a legnagyobb szükséged. Az vitathatatlan, hogy az árak magasak de a koli bizonytalan és általában csak félévre szól, ha az letelt újra kell pályázni.


Most szokott jönni a kérdés, hogy mégis hogyan tartsam fenn magam? a válasz Diákmunka. Rengeteg diákmunka iroda van, ott lehet és KELL is KAPCSOLATOKAT építeni, hogy ne csak a rosszul fizető loti-futi munkákat kapd meg, hanem a jobbakat is. Pl anno én is így szereztem azt a melót ami még jobban is fizetett mint később ott a főállás. (Ennek adó és járulék vonzatai voltak, ebbe nem mennék bele.) A lényeg, hogy így még akár be is tudod magad dolgozni valahova, amit aztán majd még jól fog jönni az önéletrajzban elhelyezkedésnél.

2023. jan. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!