Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Westworld 2. évad: hogy...

Westworld 2. évad: hogy haltak meg azok a robotok akiknek csak felszíni sérülésük volt (pl. nyak elvágás)?

Figyelt kérdés

Bocsi, ha ez ilyen gyökér kérdés, csak elgondolkodtam :D


Feltételezem eddig (első évad) a golyó is csak azon testrészüket sebesítette meg, ami hús-vér-izom, azaz emberi. És mivel alatta a robot réteg nem sérült, ezért lehetett visszaállítani őket.

Most a második évadban járok ahol nagyban megy az öldöklés. Gondolom a rendszer összeomlott, így a golyó is már áthatol rajtuk annyira, hogy az elektronikai berendezést meghibásítsa, viszont nem értem, hogy miért hal meg az, akinek mondjuk kicsit megmetszik a nyakát?

Mármint szerintem az csak egy felszíni seb, csak a vérző-bőrréteget. Vagy ha van már egyeseknek öntudata, akkor tudja, hogy az ilyen felszíni sérülés nem árthat neki? Ezzel lehet magyarázni, hogy Dolorest 2x is meglőtték és semmi baja?


Sőt, ha már itt tartuk:

Valójában soha nem is halnak meg ezen robotok? Mármint az első évadra értem. Tehát ha megsérülnek, érzékeli a rendszer, hogy ez "halál" és kikapcsolja a robottestet? De valójában csak egy automata leállítás nem igazi halál ami műszerészt igényelne?



2022. júl. 16. 19:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A robotok alapvetően nem tudták/tudják magukról, hogy robotok. Emberivé lettek programozva, így valszeg kikapcsolnak mikor "meghalnak". Dolores és Maeve kitörtek ebből az állapotból, tudták, hogy nem halnak meg, ha emberekre nézve halálos csapás éri őket, mivel ők robotok. Ha a központi részük semmisülne meg, amiben a programjuk van, akkor lenne végük.
2022. júl. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha nincs elég robotvér a szervezetükben, kikapcsolnak. Ezért csinált William az első évadban vérátömlesztést az egyik robotnak.
2023. nov. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!