Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Megéri-e előfizetni a Netflix...

Megéri-e előfizetni a Netflix alapcsomagjára?

Figyelt kérdés

2024. január 1-jén így áll az alapcsomag: havi 2490 Ft, sima HD felbontás (720 p), és csak 1 ember használhatja egy időben a fiókot. Egyébként minden másban ugyanazt nyújtja, mint a többi csomag, nincs reklám sem. Gondolkozom azon, hogy a középcsomagot válasszam, de nem élek egy háztartásban a szüleimmel, hogy azt tudjuk használni. Úgy tudom, időnként letiltja az eszközt a Netflix, ha nem azon a wifi-n vagy bejelentkezve mint amire az előfizetés szól. Azt se tudom, a szüleim használni fogják-e. Hol azt mondják, igen, hol azt, hogy nem. Magamnak (ha csak egymagam használom) pedig a 3490 Ft-os, full HD-s középcsomag luxus lenne. Vagy nem? (Nem keresek sokat sajnos...)


Szabad szemmel lehet-e különbséget tenni a sima HD és a full HD felbontás között? Rontja az élményt a csak 720p? Ha csak én használnám az előfizetést, nem tudom, megérné-e csak magam miatt a plusz 1000 Ft-ot az eggyel jobb felbontás. Többször megpróbáltam megállapítani a youtube-on a 720-as és 1080-as HD felbontás közti különbséget, de nem vettem észre szinte semmi különbséget. Talán csak egy nagyon minimálisat, hogy a 720p-nél a háttér elmosódottabb volt, de csak egy picit. Ha elém tennének egy videót, nem tudnám megmondani, hogy most sima HD-s (720 p) vagy full HD-s (1080 p) felbontást nézek-e. Vagy ti egyből meg tudjátok állapítani?



jan. 1. 12:09
A kérdező szavazást indított:
Megéri, ha külön laksz, és csak te használnád, és nincs szabad szemmel érzékelhető különbség a sima és full HD között.
Nem éri meg, a középcsomag a jó választás, mert van számottevő különbség a sima és a full HD között.
Megéri, de van egyértelműen érzékelhető különbség a két felbontás között.
14 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ min nézed és milyen közelről. Egy sima FHD tévén tényleg alig észrevehető, de egy 4K tévén már lényeges a különbség. Ha 5 méterről nézed se lesz olyan látványos, mint közelről ahol jobban látszanak a részletek. De attól is függ min néznéd, mert számítógépen eleve csak 720p-t ad minden létező csomag. Csak okostévén jön a nagyobb felbontás. Ez elég nagy BS, de ezzel is számolni kell, különben tényleg pénzkidobás a nagyobb csomag.
jan. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A külön háztartással megosztás úgy működik, hogy tiéd a fő profil X csomagösszegért, és meghívhatsz +1 fiókot a tiédhez csatolva + havi 1000 forintért.
jan. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A számítógépem monitora tudja a 1080-as HD-t. Full HD-t igénybe lehet venni a középcsomaggal.
jan. 1. 13:24
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Eszköz, és egyéni fiziológiai sajátosságok kérdése is, hogy észreveszed-e a különbséget. És szintén egyén kérdése, hogy ha észre is veszed, zavaró-e? Engem számítógépen a 360p sem szokott zavarni. Tévén - bár azért nem egy faltól falig házimozink van - nem szoktam észrevenni különbséget a 720p és 1080p között.

Ahogy pedig #1 írja, PC-n eleve a 720p a max.

Ami pedig a költségeket illeti: neked kell tudnod, hogy vállalható-e.

Az viszont szabályellenes, ha úgy fizetsz elő két személyre, hogy nem azonos háztartásban éltek.

jan. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Előfizetek az alapra 1 hónapra, meglátom, mi lesz. Ha a pc-s monitoron 720p a maximum, elhiszem, ha annyian mondjátok.
jan. 1. 19:23
 6/6 A kérdező kommentje:

Na, előfizettem az alapra.


Az első tapasztalatok:


- élvezhető, megfelelő a képminőség, bár a 720p-nél valamiért gyengébbnek nèz ki... Kicsit felülbecsültem a 720-at.

- telefonon, házon kívül szar a képminőség, kb. 480p-nek néz ki, vagy 360p-nek...

- egyébként nagyszerű az oldal kezelőfelülete, könnyű benne keresgélni


Egy picit csalódott vagyok. A YouTube-on kipróbált 720p egyértelműen jobb minőségű, mint a Netflixen tapasztalt 720... Pedig beállítottam a legnagyobb sávszélességre. Egy kicsit mintha olyan szemcsés lenne a kép, mintha nem adná a 720p-t. A Szexoktatást kezdtem el nézni, és talán a képernyő filtere miatt gyárilag, de kicsit szemcsés. Ha nem figyelem a felbontást, tök jó, élvezem a dorozatokat, de ha jól megnézem, zavar.

jan. 2. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!