Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Divat még manapság történeteke...

Divat még manapság történeteket írni?

Figyelt kérdés

Legyen szó bármilyen típusról, rövidebb-hosszabb terjedelműről.

Van kifejezetten korosztály, akik többségben írnak?

Mi a legfelkapottabb műfaj?

Mivel lehet a legjobban felkelteni az érdeklődést, például a tini és a felnőtteknél?



jan. 24. 12:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

15 éves koromtól írok történeteket,de csak magamnak.

Senki nem olvasta őket eddig...

Papírra írtam tiniként,most már gépbe vagy telefonba írom(33 leszek)

Először kezdtem tini történetekkel,a főszereplők 16-20 évesek voltak.(szerelmes történetek voltak főleg)

Aztán ahogy "öregedtem"úgy lettek a szereplők is egyre öregebbek.

Most már 27-40 évesek a karaktereim. Már nem kimondott szerelmes történeteket írok, hanem horror, fantasy, sci-fi (nemelyikben van szerelmi szál, de általában most már nem erre fókuszál a történet)

jan. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nahát! Én 24 vagyok és kezdő író, de nagyon szeretnék egy maradandó és élvezhető történetet írni, ami inkább az ilyen 18-30 korosztályt célozná meg.

Csak sajnos mindig elakadok néhány helyen, így hiába van ötlet, ( akár jó, akár nem.), sosem kezdek bele, mivel hiányos. :/

A rajzolása a karaktereknek és néhány jelenetnek jobban megy. ^^

jan. 24. 13:47
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon sok van írva, de nem tartom olyan jóknak őket,hogy valahol közzé is tegyem.(vagy csak nem merem, félek,hogy kinevetnek)

Nagyon sok van befejezetlen is,mert elszállt az ihlet.

És van olyan is,amit négy öt oldal után kidobtam mert utána olvasva nem volt jó, nem tetszett nekem.

jan. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Egy jó comic strip mindig kellemes, és passzol a végtelen görgetésbe is mint formátum.
jan. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ha elakadsz, annak oka van, érdemes belefolyni magába az írás tudományába, csomó mindent találsz.
jan. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Gondolkodtam azon is, hogy esetleg többen írni egy storyt, egyéni karakterekkel, egy megbeszélt világban, szabályokkal, egyéb dolgokkal. Mókásnak hangzik, csak nincsenek hozzá emberek, barátok.

Szerintetek az ilyen működőképes lehet?

jan. 24. 14:07
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 21 éves vagyok, 12 évesen kezdtem írni.

Hosszabb könyveket és rövidebb, pároldalas szösszeneteket is szívesen írogatok, akár minden nap, általában romantikus fantasy-t szoktam írni, kevés az olyan eddig, ami nem ebben a műfajban íródott (kb 50+ történetből). A főszereplőim általában 16-26 évesek.

Velem is van olyan, hogy elakadok, nem tudok mit írni két jelenet közé, vagy ilyesmi, de ilyenkor csak pihentetem a dolgot. Van sok olyan történetem, amit évek óta érlelek, ezekhez időszakosan vissza szoktam térni:D

Nem szoktam megmutatni vagy megosztani az írásaimat, mert fiatalabb koromban nem megfelelő közönségnek mutattam be a kedvenc akkori irományomat, negatív visszajelzést kaptam, azóta nem érdekel senki véleménye, magamnak írok.

Ha viszont angolul írok történetet, azt szinte mindig elküldöm a barátnőmnek, sokszor küldünk egymásnak irományokat, támogatjuk egymást!:)

Barátnőm 19 éves, ő is hasonlókat ír, ifjúsági románcot vagy fantasy románcot 10-30 oldalas terjedelemben.

jan. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De jó! A vélemény igen fontos tud lenni ezen a "művészeti ágon". Én sem mutattam még senkinek soha amiket elkezdtem, mert ugyan úgy jártam, ahogyan te. Csak néha jó lenne, ha azért kapnék segítséget, ötletet talán, visszajelzéseket, akár csak az ötleteimre. ^^
jan. 24. 14:52
 9/12 Dinnye2 ***** válasza:
91%
Szerintem nagyon menő, ha valakinek van türelme megírni egy sztorit/könyvet. Én is próbálkozom. Amúgy próbáld ki a naplóírást, az is könnyen fejlesztheti a stílusodat! Az írást csak ajánlani tudom!!!
jan. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet! ^^
jan. 24. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!