Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan kezdenétek neki egy...

Hogyan kezdenétek neki egy kísértetes, poénos de egyben dráma jellegű történethez?

Figyelt kérdés

A főszereplő egy 16 éves, árvaházban élő fiú, akit nap mint nap gyötörnek mind az iskolában, mind az árvaházban is fizikailag és lelkileg is. Egyedül küzd a nehézségekkel, egyedül az utcán kóborló fekete macska a "barátja", neki mesél a napjairól, mikor találkozik vele.

Egyik nap viszont betéved egy amolyan boszorkánysággal foglalkozó boltba ( olyan mint a kegytárbolt, csak a "sötét" fajta.) és ott talál egy könyvet, aminek segítségével a túlvilágról véletlenül átrángat két arrafelé kóborló lelket, és plüssökbe zárja azokat. Innentől jönne a mókás rész, mivel ez a kettő mentális betegségek tárháza és a legkevésbé ért az emberekhez, mégis segíteni akarnak ( az egyik legalábbis) a fiúnak új életet kezdeni, cserébe őket a Mennybe küldené vissza.

Röviden ezeket a napokat követné végig a történetem.

Mivel kéne bővíteni esetleg?

Jól hangzik ez egyáltalán, vagy klisé, gagyi?



jan. 24. 19:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Akarom a nyulat! Most!!!!!!!

Nagyon jó, az alapötlet is, és bakker én még egy nyomorult pálcika embert sem tudok rajzolni :(

jan. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok

Nekem kifejezetten tetszik, hogy fiú a főszereplő. Érdekes látni, hogy nem csak a lányok szenvedhetnek ilyen esetek miatt, hanem a fiúk is. Plusz egy lányra és egy fiúra is más hatással van. Engem fiúval jobban érdekel, már csak azért is mert női szenvedő főszereplő elég gyakori. A borító pedig eszméletlen!

jan. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Már a nyitónál sejtettem, hogy tele nehézfegyverekkel kérdez valaki, hogy hogy kezdjen pusztítani... :) Az a borító öregem :)

Okés, nem gondolnám, hogy tisztem tanácsot adni, csak azt tudom írni, ami nekem (43F) szokott hasonlóan állat sztorikat ígérni. Simán a macskával beszéli meg, minimum az elején, de megfelelően kizökkent részeken visszakanyarodhat ehhez a dolog. Mármint elmeséli neki, de érted, vele is olyan cinkos meg összeforrt, érti az apró megnyilvánulásait, stb. Opcionálisan öreg a macska és időben elterülő a sztori. Ebből a fura alapállásból beleférhet az, hogy amikor (akár csak egyszer is) rátér arra, hogy megy (fiatal) macseknak elmesélni, hogy mi durva nap volt, akkor kizökken a mesélésből, és macskázgat kicsit, majd vissza. :) Hülyeség, de az ilyen kis olcsó marhaságok annyit mélyíthetnek, ha jól meg vannak komponálva...

Oké, ami fontosabb: kezdetekkor, főleg a fő kezdetkor, nekem ígéretes az, ha _sajátosan_ sablonos táj- és helyzetfestésben bukkannak fel komótosan a szereplők, akár a járókelőket vagy egy épp kibontakozó majd elhaló utcai szitut követően (meg ugye bármi vagy az ellenkezője, szivarra gyújtó nyomozó az elnéptelenedő kordonnál, vagy csak egy kimérten lezuhanó vakolatdarabka, tudod). Maga a leírás- és eseményritmus viszonylag sablonos, kissé retorikailag is szépen reszelt, már-már zenei az egész, és ettől fog felbukkanni a jó leírók nyomán egy jellegzetes képi világ, és még tényleges képek sehol... Nekem ez adja be, utána már csak fenn kell tartania az érdeklődésemet azzal, hogy eleinte alig, majd egyre jobban kibont dolgokat, és kizárólag azokat, amik számítanak a történet szempontjából, a többit pedig úgy, hogy ne tűnjön elvarratlannak, legyen valami enyhén velős konklúzióféle, amiből tudja a fejem, hogy nem kell ezen merengenie többet. Valamit persze ezek is adnak a sztorihoz, hangulattól kezdve plusz jellemrajzi pontokon, akár az olvasó érzelmi manipulálgatásán át egyenesen kétségekig akármit is.

Piszkosul ígéretesnek érzem, teljesen az van bennem, hogy már így is túl sokat szennyeztem rajta, de ne felejtsük el: ez csak 1 valaki preferenciáit vázolja, és nem is olyan túl beszédesen asszem. :)

jan. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Nagyon hálás vagyok az eddigi összes kommentért, ötletért, véleményért! Jól esik látni, hogy vannak még segítő emberek. ^^

És örülök hogy tetszik a borító is. (Több rajzom is van róluk, ha esetleg érdekes lett számára valakinek, meg tudom őket mutatni.)

A rajzolás mindig jobban ment, mint az írás, de mivel nagyon hozzám nőttek, és alapom is van, szeretném őket "Életre hívni." ^^


#11. A nyúl neve Anonymus, de később kiderül a valódi neve is. ;)

jan. 25. 16:05
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszik az alapötlet.

Én a humoros oldalt a Bartimeus vagy a Kísértés rt. könyvekhez hasonlóan a nem-evilági lények több évezredes tapasztalatára és tudására alapoznám.

A bullying meg sosem lehet "túl durva", legfőképp nem egy árvaházban.

jan. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!