Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Katona szeretnék lenni de a...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Katona szeretnék lenni de a barátnőm Nagyon ellenzi. Hogyan nyugtassam meg?

Figyelt kérdés

Már óvodás korom óta katona akarok lenni. Régen mindig mondták a szüleim hogy ne legyek az mert "meghalok", még kicsit voltam ezért így időlegesen le tettem róla. Később megint elhatároztam úgy általános sulis koromban főleg mikor pályaválasztás volt úgy 7. és 8. osztályos koromban, de mivel nem voltam nagykorú ezért megint lebeszéltek róla,de akkor már nem teljesen csak rá jöttem hogy feleslegesen hozom fel náluk a témát. Most hogy már 18 elmúltam sőt lassan már a 20 éves korhoz közeledek lassan és jön az érettségi(nem buktam csak 5 osztályos gimibe járok), megint felhoztam a témát de már nem mint kérdés hanem mint elhatározást hiszen már nagykorú is vagyok. Magam döntöm el,hogy mivel szeretnék foglalkozni. Apám már azóta megváltoztatta a véleményét és már támogatja(Sőt! még büszke is volt valamennyire). anyám félt de azt mondta hogy ha ezt akarom akkor nem bánja. De nem is ez a lényeg, hanem hogy a barátnőmmel már lassan 2 éve együtt vagyunk és nagyon szeretjük egymást, de ő nem csak hogy ellenzi. Amikor feljön ez a téma akkor mindig veszekedünk. Legutóbb is azt mondta hogy, idézem "Maximum azért lennék katona hogy megöljem mindet és akkor nem lenne probléma" (nem vicc. Tényleg pont így mondta). Eléggé kemény vita volt utána, azóta nem is ugyan olyan a dolog, de persze ez még csak 2 napja volt, még lenyugodhat a hangulat. Valaki aki katona és családja van vagy mint külső szemlélő tudna tanácsot adni hogy hogyan nyugtassam meg vagy magyarázzam el neki hogy a mai magyar katonának az élete nem olyan mint az amcsi filmekben.Mindig azzal jön hogy majd elhurcolnak "Seholisztánba" ahol majd lefejeznek meg megkínoznak meg mindenféle. Többször is nyugtattam hogy ez nem így működik, meg nem is akarok menni Misszióba ha családot is akarok mellé. Bocsi ha egy kicsit hosszú lett. A tanácsokat meg előre is köszönöm mert tényleg szükség lenne rájuk.


19/F



2016. szept. 24. 12:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én is ezzel a problémával küzdök szóval engem is érdekel erre a válasz mert sehogy sem lehet megynyugtatni ezen a téren hisz meghalhatsz.
2016. szept. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 True Damage ***** válasza:
48%
Nem éri meg.1 nem akkora fun mint ahogy elkepzeled mind testileg mind/foleg lelkileg hihetetlen megterhelo.Raadasul a fizetesert se eri meg annyira.A kockazatokat meg ugyis tudod.A helyedben inkabb ramennek valami unalmas szaraz mernoki palyara de cserebe szetkeresed magad es nyugodtan elleszel a bnoddel.
2016. szept. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Ha ez az álmod legyél katona, késobb ugyis csak bannad h nem kovetted az almaidat.
2016. szept. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem fogod tudni megnyugtatni. Sőt szerintem el is fogod veszíteni.Bár nem értem hogy miért akar bárki is katona lenni. Erre komolyan kíváncsi vagyok és most nem sértő szándékból hanem tényleg mi motivál téged hogy katona legyél? Mondom semmi sértő szándék.
2016. szept. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

#2

Hiába fogja azt tenni amit mondassz ha nem az a szíve vágya. Én is azért szeretnék katonának jelentkezni mert szeretem a veszélyt az életben. És amint írta már elég rég óta szeretné ezt.

#1 voltam

2016. szept. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
*nem fogd tudni megnyugtatni
2016. szept. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Es miert is szeretned kinyiratni magad?
2016. szept. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó.Ki a franc akarja kinyiratni magát?? a hozzád hasonlók nem tudnak semmit a katonai hivatásról,azt hiszitek hogy futnak és lőnek pedig nem.(most hiába irnék többet úgy se változik meg a véleményed...)
2016. szept. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy a sima magyarországi laktanyákban lakó 5 nap alatt reagáló (márc 15) katonának mennyire éri meg lenni. De szerintem csak a missziókkal lehet valami pénzt keresni (koszovó, szíria stb). De ha az akarsz lenni akkor már inkább tiszti iskolába menj ne sorkatonának.
2016. szept. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet :) de most másra szeretnék választ kapni vagy tanácsot kérni.
2016. szept. 24. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!