Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ki tudná ezt megmagyarázni?

Ki tudná ezt megmagyarázni?

Figyelt kérdés

Ezt a példát a 21-Las Vegas ostroma című filmben láttam,és azóta sem értem...

Egyetemen,tanár és diák közötti párbeszéd:

Tegyük fel,hogy van 3 ajtó.Az egyik mögött nyeremény,a másik kettő mögött semmi.Választunk,pl az 1-es ajtót.Az esélye,hogy eltalálom a nyereményt,33,3%.A tanár kinyitja a 3-as ajtót,ott nincs semmi.Maradt 2 ajtó.Megkérdezi a diákot,hogy változtat-e,vagy marad az 1-es ajtónál.A diák marad.Ekkor megkérdezi a diákot,hogy most mennyi az esélye,hogy eltalálja.A diák felel,66,6%.Mert hozzávette a változót.A tanár bólint,hogy helyes!És ez az amit nem értek..Hiszen csak 2 ajtó maradt,és akkor miért nem 50%?


2009. aug. 27. 18:17
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Csak elfelejtettétek, hogy újra kell értékelni a szituációt. Valszám első félév :)

Már 3 valszám tanár is ugyanezt mondta. Hiszen bármelyiket választod először megéri a másikra lecserélni, ha azt vesszük, amit ti mondtok. Ez benne az ellentmondás!

Tehát újraértékelés! EZ a megoldás!

2010. jan. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

mondom írd fel a szituációkat, és nézd meg a (kedvező esetek)/(összes eset) arányt. Ki fog jönni, hogy a váltással kétszer nagyobb a valószínűség a nyerésre, mintha maradsz az eredeti választásnál.


Mert három esetből kétszer nem a megfelelő ajtót választod, és azzal, hogy kinyitják az egyik ajtót, leszűkülnek a lehetőségek. 1/3 valószínűséggel választod elsőre a nyereményt, és ez akkor sem változik meg, ha kinyitják az ajtót, mert még akkor 1/3 az esélye, hogy a jó ajtót választottad a háromból. tehát három esetből kétszer a másik két ajtó mögött van a nyeremény, amiből az egyiket megmutatják, hogy biztosan nem ott. Tehát három esetből kétszer a másik megmaradt ajtó mögött van a nyeremény.


Nincs ellentmondás, nem értékelheted újra, mert az csak akkor lenne igaz, ha az ajtó kinyitása után a másik kettőt "összekevernék", vagyis újra véletlenszerűen eldöntenék, hol van a nyeremény. Itt viszont a nyeremény végig egy helyen van.

2010. jan. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
51%
Nem zavarja, hogy bizonyítást adtunk (bizonyítást, vágod, amikor axiómákból kiindulva belátsz egy következményt (axióma itt: klasszikus modellje a valószínűségszámításnak, véges eset)), ő tudja, mert ő tanult valszámot... istenem, miért van ennyi hülye?
2010. jan. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Tudod mit? Meggyőztél :) De a hülyeség sztem nem itt kezdődik. Hanem ott, ahogy megnyilvánulsz :D Vagy az egyszerű bunkóság esetleg taplóság... Vagy neveletlenség? Választhatsz! Tudod mit, kizárok egyet! Mennyi az esélye, hogy rájössz, melyik is vagy valójában? :D:D:D:D 100! Na szerinted?
2010. jan. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Értem, tehát 100 az esélye (0 és 1 közötti érték esetén), és én vagyok a hülye. Jól van. Azt hiszem most abszolút bebizonyítottad, hogy fogalmad sincs a valószínűségszámításról, eddig kerülgetted a konkrét fogalmakat, hát érthető, ha nekem se lenne fingom se a dologról, és mindenképp bele akarnék pofázni, én is ezt tenném. De én nem vagyok gyökér, és nem vitatom el a hozzáértők szavát.
2010. jan. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Én a megnyilvánulásaidat kritizáltam csupán! De úgy látom még azt sem vagy képes észrevenni, mi a baj vele... Olvasd vissza a hozzászólásaidat! Egyszerű és faragatlan vagy! Sajnállak! És anyádékat is! Nem kell válaszolni!
2010. jan. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Az is egy alternatíva, hogy eltaláljuk a nyereményt, de a másikat nyitják ki. Amúgy persze, hogy 66% esélye van, hogy rosszul döntöttünk, hiszen alapvetően 33% eséllyel választottad ki az elején, hogy melyikben van. Attól még nem változtatnék a döntésemen. Inkább ne legyen abban, amit eredetileg mondtam, minthogy megváltoztassam, és abban lett volna, amit eredetileg mondtam. Szarabb érzés lenne, az tuti :)
2010. febr. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

sziasztok, nos tudom hogy ez egy régi kérdés, de hátha még válaszol valaki.

szóval engem is foglalkoztat ez a kérdés és józan ésszel végiggondolva sosem jutok el a megoldásig valamikor arra jutok hogy értelmetlen átpártolni és valamikor arra hogy igen.

értem a levezetéseket amiket írtatok, de valahogy sántít nekem ez az egész probléma.

ezért c-ben leprogramoztam ezt a feladatot, random szám generátor segítségével, és az eredmények azt mutatják hogy értelmetlen átpártolni, mert mind az átpártolásra, illetve nem átpártolásra az esetek közel 33 százalékára van találat.

2016. febr. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Akkor valahol hibát vétettél a programban. A matematikai levezetés egzakt.
2016. febr. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Igazad volt!

Elírtam ez egyik sort. A levezetést értem amit írtál, csak kissé hihetetlen a dolog.

1 millió eset után szépen bekonvergál 66.6 százalékhoz ha átpártolunk, 33.3-hoz ha nem.

2016. febr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!