Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehetséges-e az idöutazás?

Lehetséges-e az idöutazás?

Figyelt kérdés
2008. júl. 24. 16:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%

Időutazás alatt azt szokták érteni, hogy valamilyen jelet vissza tudsz küldeni a kauzális múltadba (a kauzális múltadban olyan téridőpontok vannak, amelyekben lezajló történések befolyásolták a jelenedet). Ilyen időutazás soha nem lesz, az ilyen időutazás lehetőségét felvetve ugyanis könnyen ellentmondásra jutnánk (pl. lehetőséged van megölni magadat az időutazás előtt, ezért nem utazhattál, ez ellentmondás, tehát hamis a feltétel, azaz nem tudsz így utazni).


(Ezzel összhangban az általános relativitáselméletben sem jönnek ki olyan megoldások, amelyekben kauzalitást sértő módon utazhatna próbatest.)

2008. júl. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
67%
Elméletben igen. Természetesen nem a filmekben látott módszerrel. Tudtommal a "jövőbe" utazás lehetséges. Mégpedig a fénysebesség sokszorosának elérésével. Ugyanis ha egy ember fénysebességgel haladna a föld körüli pályán 1 évig, akkor ő alig öregedne valamit, míg a földi társak a rendes időnek megfeleően öregednének. Szóval ha pl 50 évig keringene fénysebesség sokszorosával valaki, akkor lehet hogy 3058ban térne vissza a földre, miközben ő néhány évet öregedne csak. Én legalábbis így tanultam.
2008. júl. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
43%
A kérdésre válaszolva: Szerintem nem. pedig jólenne :)
2008. júl. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
78%
Ha a fénysebességnél gyorsabban tudsz repülni elcsípheted a múlt fotonjait és azt meglátva a múltba való utazás illúzióját élhetnéd át.
2008. júl. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
18%

Nos... Szerintem lehet hogy a jövőben lehetséges lenne.

Hogy miért?

1. Mert már gondolkodtak a tudósok azon, hogy az időutazást, hogyan lehetne megvalósítani.

2. Mert már olyan sok mindent találtak fel: Hogyha egyedül lennék a világon, eszembe se jutna hogy mosógép, autó, meg ilyen dolgok.

2008. aug. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Én szerintem nem létezik az időutazás.


Most gondoljunk bele ha vmikor feltalálják a jövöben tegyük fel 3000-4000ben akkor miért nincsenek még itt?


De lehet hogy másik dimenzióban vannak . Mert pl a hangya csak síkban lát térben nem ,vagy a baktérium .

Lehet ittvannak de egy másik dimenzióban ők látnak minket mi nem őket :-)


Ez csak egy vélemény volt

2009. aug. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
16%
én összerókáznám magam ha fénysebességgel mennék körbe-körbe párszáz évig :DDD kihagyom,szerintem dimenziók vannak,és nem időutazás
2009. aug. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
39%

Van időutazás

megvan a módja, azt hallottam, csak nincs meg hozzá minden

2009. aug. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
100%
22:02 a fénysebességnél NEM lehet gyorsabban haladni, ezt Einstein is megmondta
2009. aug. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
100%
pontosan, ha valami gyorsabban menne a fénysebességnél a tömege elérné a végtelent.Ez egy nagyon hosszú téma, ha valakit érdekel írja be a google-be hogy "időutazás". nagyon érdekes cikkeket lehet találni!
2009. szept. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!