Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehetséges-e az idöutazás?

Lehetséges-e az idöutazás?

Figyelt kérdés
2008. júl. 24. 16:28
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
84%
Kezdjük ott, hogy szerintem az idő sem létezik...
2009. nov. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
75%
Az idő relatív. Jövőbe folyamatosan utazol, vagy éppen mások utaznak hozzád képest. Csak éppen olyan mértékben ami nem mérhető. Ez a sebességtől függ. Függ valamint a gravitációtól, illetve annak hatásától, miként meggörbíti a téridőt. Lehetséges időben utazni, azonban ehhez rengeteg energia kéne. Tegyük fel, hogy van egy 100 emeletes házunk. Felmész a tetejére egy órával, a barátod pedig lent marad egyel(az órák bármeddig működnek és pontosak maradnak). Eltelik néhány száz/ezer/millió év. Lemész a barátodhoz, és a te órád többet fog mutatni. Előreutaztál az időben. Amúgy nemrég a papám mesélte, hogy még a 19. század vége és a 20. század eleje felé egy tudós létrehozott egy gépet, ami képes volt megmutatni a múltat. Az alapja valami olyasmi lehetett hogy volt egy antenna meg egy tv készülékféle része. Az antenna valamilyen módon képes volt összerakni a múlt részecskéit(nem tudom mi a jobb elnevezés rájuk), és ezt sikerült megjelenítenie a tv készülékkel. Állítólag visszanéztek Jézus korába, és olyan dolgok derültek ki, aminek az egyház nem örült, és ezért darabokra törte a gépet, hogy semmi ne tudódhasson ki.
2009. nov. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim válasza:
100%
A fénysebbeségnél nagyobb sebeséget elérve, lehetséges az időutazás amit az első válaszoló meg is válaszotl nagyon szépen! És ezen már dolgoznak, és ki tudja, mi zajlik ott pl a nasa épületében! A pentagon alat is van még további 7 szint, ki tudjda mit csinálnak ott.
2009. dec. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
az idő múlásának sebessége függ a gravitáció erősségétől is. egy 100emeletes ház tetején lassabban telik az idő, mint ugyanazon a helyen a földszinten. persze a különbség olyan kicsi, hogy lényegében semmi jelentőssége. édesanyám szerint (nagyon vallásos) az időutazás lehetetlen. erre én azt szoktam mondani: 1000évvel ezelőtt lehetetlen volt repülni. lám mégis repülünk. 200éve lehetetlen volt az űrbe menni. lám manapság szinte mindig van fent 1-1 asztronauta:) minden lehetséges. csak idő kérdése.
2010. febr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim válasza:
100%
Hát, ha tudtam volna, hogy ekkora sz*pás egy a 21. század vissza se jövök :S
2010. ápr. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:
*ez a
2010. ápr. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
Szerintem igen! De van egy kérdés ami nem hagy nyugodni ha már valaki a jövőben feltalálta az időgépet akkor miért nem találkozunk olyan emberekkel akik a jövőből jöttek?
2010. aug. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
Mert az Időzsaruk időben hazavitték, a fogába épített időjeladó nyomát követve :D
2010. aug. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert az beláthatatlan következményekkel járna. :)

13:03-nak:


Egy jövőből érkező ember a puszta jelenlétével megtudja változtatni a jövőt. Még abban az esetben is, ha senki nincs a közelében. Szerinted akkor mi történne, ha még beszélgetésbe is elegyedne valakivel, vagy a politikai elitnél jelentkezne vizitre? Valami most még elképzelhetetlen nanotechnológia segítségével talán lehetséges lenne észrevétlen, és fizikailag kitapinthatatlan szerkezeteket visszaküldeni megfigyelésre, vagy esetleg a szellemek, akik nem hallottak, csak időutazók. Bármi van (1. Nem létezik időutazás / 2. Nanotechnológia / 3. Szellemes időutazók), te abból semmit nem fogsz észlelni. Illetve még egy elmélet szerint, az időutazóink elmegyógyintézetekben vannak, és te is hülyének nézed őket.


Kaptál egy pár lehetséges választ, válogass!

2010. aug. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Egyébként még ha maga az időutazás lehetséges is lenne, a múltat és a jövőt szándékosan nem lehetne megváltoztatni. Miért? Mert mondjuk felfedezem az időutazást, és el akarom érni, hogy a törökök ne jöjjenek be Magyarországra. Visszamegyek, és sikerül ezt elérnem. Csakhogy akkor a jövőben nem lesz okom visszamenni. Tehát a törökök bejönnek...

Ha a jövőbe utazok és kiderül, hogy megöltem valakit dühből, és börtönben ülök, akkor a jelenbe visszatérve elmegyek indulatterápiára. A jövőben ezért nem ölöm meg. Csakhogy így az előreutazó énem nem fogja megtudni, hogy terápiára kéne járnia, így meg fogom ölni...

Tehát szerintem csak olyan eseményeket lehetne megváltoztatni, ami engem nem érint, és azt is csak véletlenül

2010. okt. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!