Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehetséges-e az idöutazás?

Lehetséges-e az idöutazás?

Figyelt kérdés
2008. júl. 24. 16:28
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen,de ez csak egy optikai "látvány"lenne.

Hogyha messziről néznénk a földet,pl egy űrtávcsővel,vagy valamilyen lencsékkel, amik meghatározott távolságban (fókuszpontban)vannak(egymáshoz képest),és oda lehetne fókuszálni,ahova éppen kelleni fog,a lényeg,hogy a végén lehetne egy kamera,és valamilyen frekvencián küldené a jeleket , persze ilyen távolságban erősíteni is kéne a jeleket, meg aránylag sok idő is kéne a jelekhez, és hang se lenne,de látnánk,szerintem,vélemény?

Ezért nem jönnek el hozzánk, akik tudják nézni a múltat:)

Ezt egy fizikaórán is felvetettem:)

2010. okt. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim válasza:
100%
ez egy jó kérdés csak elég régen tette fel a kérdező. Szerintem létezik de csak a jövő irányába... Tehát a Vissza a jövőbe 1985-ös trilógia nem valósulhatna meg sajnos... akárhogyan is próbálkoznánk ez csaj a mesében és a filmekben történet meg de a valóságban kizárt... a fekete lyukakról hallottam valamit... egyébként jó lenne ha egy kis plutórium segítségével és egy dolorinnal megoldható lenne mint ahogyan a doki megcsinálta és ahogyan Marti MC Fly beutazta az időt :) egyik kedvenc filmem még mindig sose lehet megunni :D
2010. okt. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
2010. nov. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Érdekes dolog ez. Pl a világűrben a Föld körül párszázezred másodperccel gyorsabban/lassabban(elfelejtettem) megy az idő. A galaxisok közepe körül fele annyi. Ha ott keringenél 10 évet, a Földön 20 év telne el (az már elgondolkodtató, hogy mennyi idő oda eljutni meg vissza... de! ez valóban így van). Ja és fénysebességgel nem lehet utazni. Csak annál lassabban. ( vagyis talán 1x lehetlesz majdnem oylan gyorsan)
2010. dec. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
Igen, lehetséges. Ugyanis a tér-idő paradoxonok a kauzális időutazást zárják ki (nem mehetek vissza a saját univerzumom múltjába, mert akkor megölhetném magam és akkor ki menne vissza...)! Viszont: a párhuzamos univerzumok (alternatív valóságok) léteznek. Olyanok, mint az ekvivalens egyenletrendszerek. Egy egyenleten belül következmények nélkül nem pakolhatok át dolgokat az egyenlet másik oldalára. Ellenben egy ezzel ekvivalens egyenlet másik oldalára átpakolhatom. Persze mind két oldalához egyformán. Ez a gyakorlatban annyit tesz, hogy a múltba visszamehetünk, de csak egy párhuzamos univerzum múltjába, ahol persze azonnal létre is jövünk a jelenjében és a jövőjében is (a belépéskori időpont a múlt, a jelen pl. utána fél órával, a jövő meg pl. a múlt jövője is lehet, ami persze a jelen)... Az időutazás azonban nem lehet lehetséges úgy, hogy a tér is ugyanaz maradjon! Könnyű belátni: a Föld pl. 100 évvel ezelőtt nem ott volt, mint most: ugyanis az univerzum gyorsabban tágul, mint a fény sebessége vákuumban. (Ez nem fizikai ellentmondás: a tér tágulására nem vonatkozik a sebességhatár.) Más: ha pl. egy részecske belép a fekete lyukba, akkor "elkenődik" az eseményhorizonton (ez a lyuk pereme), de megjelenik az univerzum határán is. Ergo: ha valami nem lehet egyszerre 2 helyen, akkor ez a két hely egybe esik, bármilyen hihetetlen is. Az univerzum peremén belül van az univerzum maga, a fekete lyuk pereme pedig egybe esvén az univerzum peremével, azt vonja maga után, hogy a fekete lyukon belül szintén univerzum van. A lyukba belépő anyag a mi univerzumunkban elveszti a tér-idő paramétereit (eljut a lyuk és az univerzum peremére), de megjelenik a fekete lyuk túloldalán egy párhuzamos univerzumban. Ezeket a Hawking-filmek, ismeretterjesztő cikkek, egyszerű logikai következtetések összegzése alapján lehet tudni.
2011. dec. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:

szerintem igen letezik

1. ennek az egyik modja a hibernalodas/ elo szervek megfagyasztasa mar dolgoznamk ezen a tudosok

2. apro atomok felgyorsitasa De, igy csak te oregedsz

2012. jún. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
0%
BELE ÜL A 80 ÉVES ELMEGY A MULTBA HOLTAN VAN A JÖVÖBE
2012. aug. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!