Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Volt már egzisztenciális...

Volt már egzisztenciális válságotok? Mi a megoldás, csak szerintem nem szabadna léteznünk? El vagyok keseredve.

Figyelt kérdés
Éljük mindennapjainkat mintha minden renden lenne, anélkül hogy megkérdőjeleznénk, pedig valójában senki nem tudja mi a fenét keresünk itt (hol is egyáltalán?). A tudomány állása szerint gyakorlatilag önmagukat replikáló minták vagyunk a létezésben. A tudat evolúciós folyamatok során kialakult melléktermék. Szabad akarat nincs, senki nem maga dönti el hogy megszülessen, tehetetlenek vagyunk beragadva egyfajta szimulációban. Van ellenben szenvedés, háborúk, éhezés. Az állatok élve falják fel egymást a túlélésért folytatott harcban. Az élet kialakulásának oka a természet törvényeiből ered, az univerzum entrópiáját növeli (a mi szemszögünkből értelmetlen ok...). Vak és értelem nélküli, Lovecrafti isten ez. A legtöbben nem látják, mennyire abszurd, egy értelmetlen tragédia az emberiség szemszögéből ez az egész, mert az evolúció feltett az emberekre egyfajta rózsaszín szemüveget.

2023. ápr. 29. 00:19
1 2 3
 1/22 Mojjo ***** válasza:
78%
Ez nem rózsaszín szemüveg, csak a legtöbbünk nem unatkozik annyira, hogy ilyeneken agyaljon. Na meg vannak valós gondjaink is, és nem kell erőltetve legyártani magunkban ilyesmit.
2023. ápr. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
13%

Amit leírtál, tökéletesen fedi a materialista világképet. Ebben nem találsz választ a kerdesedre.

A választ csak a spiritualitásban találod meg.

2023. ápr. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es válaszoló, nem tudom milyen gondjaid lehetnek amik "valósabbak" magánál a valóság természeténél. A "hétköznapibb" kifejezés talán megfelelőbb lenne, ha ezt írtad volna elfogadnám a válaszodat.


Kedves 2-es, spiritualitást önbecsapásnak tartom, de talán tényleg ez a legjobb megoldás, másként ezt az egészet nem lehet fogadni.

2023. ápr. 29. 07:35
 4/22 Mojjo ***** válasza:
80%

@3: Bármi más gond valósabb ennél, ugyanis a te gondod nem gond. Felfedezted, hogy az élet egy természeti jelenség, pont mint teszem azt, a röghegységképződés vagy a csillagfejlődés.

És igen, egy természeti jelenségnek nincs "objektív" célja. Wow, micsoda felfedezés...

Mondhatnám, hogy szubjektív célt mindenki találhat magának, mint ahogy megláthatja a szépséget is bármely természeti jelenségben. A röghegységképződésben, a csillagok fejlődésében vagy épp az életben is. Szerintem mindegyik lenyűgöző. De erre azt mondanád, hogy ez neked nem jó, ez nem valós szépség, ez csak egy embernek nevezett óriásmolekula szubjektív gondolata, amit valójában a benne áramló kisebb molekulák mondatnak vele, és az objektív valóság maradt hűde rossz. Elárulok egy titkot; az, hogy te ezt ilyen hűde borzasztónak értékeled a világot, hajszálpontosan ugyanúgy csak és kizárólag a te szubjektív megítélésed a dolgokról. Az objektív valóság pedig az, hogy az, hogy mind a természet részei vagyunk és a természet törvényei szerint működünk, mint ahogy a teljes világ mindenestől, nem jó vagy rossz. Értelmetlen ezeket a szavakat aggatni rá, mert ezek csak az ember értékítéletéből fakadó szubjektív fogalmak, a valóságban, objektíven nem léteznek. Az, hogy te ilyen szörnyűségesnek ítéled a helyzetet, a természet szempontjából hajszálpontosan olyan értelmetlen és értelmezhetetlen, mintha fantasztikus jónak ítélnéd.

Persze, az ember olyan óriásmolekula, aki jónak és rossznak sorolgatja be a dolgokat. De látod, te nem azért sorolod be a természet működését és az ember helyét rossznak benne, mert az is. Pont ugyanannyi értelme lenne jónak besorolni. Vagy hagyni a túróba és más dolgokon agyalni. (Nem, nem hűde mély az agyalásod, a trivialitás csúcsát pofozgatod, de egyébként én is itt.) Azért agyalsz ezen és ítéled rossznak, mert baromira unatkozol. Vagy mert menekülsz. Kis szerencsével elmúlik majd, amint a kiváltó ok elmúlik.

2023. ápr. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
41%
Kérdező - levágták a kukidat, vagy mi egyéb problémád akadt?
2023. ápr. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%

olvasd el ez a könyvet: Ernest Becker: A halál tagadása


Ez az "élet értelme" nyugati, analitikus megközelítésének a csúcsa.


Miután pedig elolvastad, ne foglalkozz vele többet. Építsd fel a saját, társadalomba illeszkedő tagadási mechanizmusod és élj mint egy normális ember.


Vagy: zárt osztályra is kerülhetsz pszichózissal, hidd el nem jó buli.

2023. ápr. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
29%
Micsoda stupiditás. És még azt is hiszi magáról, hogy intelligenciája van. Az élet úgy működik, mint ahogy azt egyik kalandregényíró írta, amikor az amerikaiak kivonultak épp Vietnamból, a déliek meg épp összeomlottak, mindenki elindult valamerre kétségbeesetten, és volt, ki az út mellett kefélt, volt, ki az út mellett szült. Aki meg egy kis kalandtól megbénul, a fajnak az jobb is, hogy nem örökíti a génjeit.
2023. ápr. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
52%

Nem stupid, pesszimista, csak nem tudja. rákattant olyan könyvekre, amiket nem ért meg, és el van keseredve. A pesszimizmus egy kémiai állapot, és nem elhatározás kérdése, hogy megszabaduljunk tőle.

Kérdező menj pszichiáterhez. Mielőbb!

2023. ápr. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

@6 köszönöm, mindenképp ránézek.


@7 ez nagyon remélem csak szarkazmus, és nem gondolod komolyan :D


@8 volt egy rázósabb időszakom amikor ráeszméltem dolgokra, ennek hatására kezdtem tudatosan is válaszokat keresni. Nem vagyok depressziós, és súlyosan soha nem is voltam, mégsem tudok már ugyanúgy a dolgokra tekinteni mint egy normális ember. Tudom hogy pesszimista vagyok, Schopenhauert filozófiája áll hozzám a legközelebb, elég sokat tanulmányoztam, illetve olvastam is. Nem állítom hogy teljesen értem, nincs bölcsész diplomám, de ami átjött, az teljesen egybevág és igazolja a világnézetemet.

2023. ápr. 29. 12:59
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz mást tenni, mint megpróbálod élvezni az életet. Az elvonja a figyelmed, és nem gondolsz ilyen dolgokra.

Az élet értelmetlenségéről az vonja el legjobban az ember figyelmét, ha tud valakit szívből szeretni, és van legalább valaki aki szívből szereti, és fontos neki. Szóval az emberek egymásban tartják a lelket, ezért vagyunk társas lények. A harmonikus emberi kapcsolataink teszik boldoggá az életünket. A boldogság definiciója pedig itt pont az, hogy nem gondolni a lét alapvető értelmetlenségére.

2023. ápr. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!