Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 2 oldalas mesét kell írnunk a...

2 oldalas mesét kell írnunk a suliba, gépelve . És kellene egy téma amiről hosszasan lehet írni és jó is, mert csak az kap 5-t aki magyarán királyul megírja!? Többi lent

Figyelt kérdés
És csak egy téma kell aztán már megtudom írni. Azért akarok ötöst kapni mert kéne a jó jegy mivel 8-os vagyok, és a továbbtanulásnál is kelleni fog minden jegy! A tanár megszabta hogy nem csórhatunk el szövegeket vagy idézeteket másoktól, és nekem valami olyan kéne ami most jutna eszetekbe!?
2011. szept. 15. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

valami Grimm-mesét esetleg átalakítani modern kori, felnőttes változatba. Állítólag majdnem mindegyik megtörtént bűneseten alapul pl: a Piroska és a farkas, Jancsi és Juliska, Vadhattyúk, A farkas és a hét kecskegida, Hófehérke stb.


Régebben érdekelt voltam benne, hogy megírom, de sajnos idő hiányában lemondtam róla.


ez csak egy ötlet, majd meglátjuk mit mondanak a többiek..

2011. szept. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy osztály osztálykirándulásra megy. elmennek túrázni, de nagy zápor jön, találkoznak egy öregemberrel, aki behívja őket a házába. Kiderül az öregről, hogy XVI.Limpopói Hedvignek az ük-ük-ükunokája, és van valami értékes nála, ami még a Hedvigé volt. Ezt az öreg nem tudja semmire sem használni, ezért odaadja az osztálynak...

Úristen annyi folytatása/vége lehetne... :) Találj ki valamit :D

2011. szept. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen de ezt vajon lehet ? mert pont ezaz , hogy nem lehet elvenni más ötletét ! Vagy ez nem számít annak ??? ( Nekem amugy tetszik ez az ötlet köszi )
2011. szept. 15. 18:32
 4/11 A kérdező kommentje:
az első kommentelőtől kérdezem !!
2011. szept. 15. 18:37
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Bocsi, ha félreértettem, de annyit írtál, hogy szöveget nem csórhattok el mástól. Az ötlet és a szöveg nem ugyanaz...

De egyébként egy hasonló ötlet: fogsz egy akármilyen bulvár-újságot, kikeresel belőle egy érdekes cikket (persze lehetőleg ne sztárokról, celebekről, akikről mindenki beszél), és mesét kanyarítasz belőle...

2011. szept. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A második vagyok...

Egyszerűbb ha magadtól találsz ki valamit. Akkor nem kell azt nézni, hogy na most mennyire hasonlít, mennyire nem...Engedd szabadon a fantáziádat. Ha belejössz nem fogod bírni abbahagyni :)


Mondjuk amit leírtam. Azt kiszínesíted. Talán még sokkal több is lenne mint 2 oldal.

2011. szept. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Én sztem egyes szám első személyben írnék egy középkorban játszódó története, ami egy boszorkányról szól, aki éppen menekül a hóhérai elől. Egy ilyen alaptörténetben könnyen lefesthetnéd a nő félelmét, egy középkori bujdosás hangulatát, vagy ilyesmi. Ha akarod, dialógus is lehet benne, de sztem ezt jobban meg lehet írni nélküle.
2011. szept. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

Ez a legkönnyebb, mesét kitalálni. Játszódhat a középkorban, de játszódhat a mai korban is. Vagy lehet egy futurisztikus népmese.

Nekem mindig egy csomó történet jut eszembe, még olyankor is, amikor nem akarom.

Ráadásul azt mondta a tanárotok, hogy nem használhatjátok más szövegét. Akkor főleg neked kell megírnod, mert honnan gondolod, hogy én nem pont a tanárod vagyok, aki esténként azon szórakozom, hogy a diákjaimnak írogatok.

A hogy előtt pedig érdemes vesszőt használni. Sosem árt.


Vannak otthon mesekönyveid? Vagy a testvérednek? Ötletelj azokból!

Vagy innen: mek.niif.hu

2011. szept. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

ha lehet humoreszk:

társíts középkori karakterekhez a tanárokat, pl: a köcsög tanár lesz a gonosz szereplő, a diákok a főhősök és küzdenek az értelmetlen tudások erdejében a királylányért, aki az osztály legjobb csaja lenne:D

2011. szept. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
megint az elsőhöz szólok : nem úgy értettem,hogy a te ötletedet nem lehet , hanem a piroska és a farkasra gondoltam , mert akkor igazából az már egy konkrét mese és azt már csak át kellene írnom , és ezt nem hiszem, hogy elfogadná a tanár
2011. szept. 16. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!