Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Titeket nem zavar a különböző...

Titeket nem zavar a különböző tárgyaktól való függőség? Másokon és magamon is észreveszem ezt a dolgot. Gondolok itt: Facebook, Okostelefon, TV, PC. (korom: 21)

Figyelt kérdés
Kérem csak az írjon aki értelmes választ tud adni, és érdekli ez a téma. (akik offolni akarnak előre kérem őket ne tegyék)

2013. febr. 5. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem nagyon zavar. Most voltunk pl síelni, és az asztalnál, reggeli arról szólt, hogy a társaság fele facebookozott, chatelt, meg posztolgatott.. basszus. Semmi keresnivalója ott szerintem. Én induláskor ki is kapcsoltam a telómat, és utána majd ismét Magyarországon kapcsoltam csak vissza, 1 hét eltelte után.
2013. febr. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Fészbúkom nincs, okostelefonom telefonom is csak azért, mert egy barátom szinte ingyen adta, tévét már évek óta nem nézek.

PC az igen. Viszont nem játékra használom, nincs is komoly játék a gépen, egy-két régi dosgames van, ami gyerekkorom kedvence volt, néha azokkal ütöm el az időt. Egyébként programozásra illetve tanulásra, információszerzésre használom a gépet.


Az általad leírt dolog valóban így van, szinte minden ember függ a technológiától. Ami nem is lenne baj, ha ingyen adnák azt, nem pedig drága összegért, ráadásul rövid élettartammal, hogy vegyék újra és újra.

A másik, hogy fejetlenség lesz, ha megsül az összes elektronikai cucc. Például a naptevékenység miatt, vagy más okokból.

Ugye kommunikáció kilőve, azt sem tudnák az emberek mi van. Még levélben sem lehetne üzenni, ugyanis a szelektálásukat gépek végzik.

Én tanultatnák az iskolában alapszintű, ha úgy tetszik "túlélő" tantárgyat, a sok felesleges dolog helyett. Ugyan a függőség ugyanúgy megmarad, de legalább tudja az ember mellőzni ezeket. Na nem ősemberképzőre gondolok :)

2013. febr. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

javítás:

- telefonom

2013. febr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen én is erre gondoltam.. Amikor összeülünk a haverokkal sörözni 20 perc múlva mindenki a telefonját nyomkodja.. Ragályos lett az egész :)
2013. febr. 5. 15:30
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, Igen.. A technológiátol való függés.. Emlékezzünk csak vissza! 15 évvel ezelőtt M.o on még nem is volt mobiltelefon, esetleg a jól menő üzletembereknek vagy politikusoknak. Ma már szinte minden első osztályos zsebében ott lapul. Most jön a facebook: Nekem kb 5-6 éve van facebookom. Eleinte még nem is volt magyar nyelvű. Én is csak a külföldi ismerőseim miatt csináltam facet. Manapság szinte alapfeltétel a tagság. Sok pályázatot csak ott hirdetnek meg. Odáig fajult a dolog hogy a tv-ben hivatkoznak rá "a miniszterelnök facebook oldalán bejelentette" hányszor hallani ezt a híradóba.. lassan facebook profil lesz személyigazolvány helyett.
2013. febr. 5. 15:37
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Okostelefonom nincs, soha nem is volt.

Tévét közel két éve egyáltalán nem nézek. (Van, néha rá is nézek, de nem kapcsolom be. :D)

A netet úgy 7 évvel ezelőtt kezdtem használni, 4 évig szinte kizárólag emailezésre (suliban és munkahelyen), heti max. 3 - 4 óra elég is volt.


De mióta itthon is van, tragédia az egész, mert egyre többet lógtam fenn; tavaly már volt olyan időszak, hogy szinte minden szabadidőmet ezzel töltöttem. És mostanában sem sokkal kevesebbet... :(((

Már három emailfiókom van; a Facebookot nem nagyon használom, főleg csak néhány ismerőssel való kapcsolattartásra (teljesen le is titkosítottam magam); Skype-fiókom egy bő éve van, ott elég sokat beszélek; plusz a szörfölés, a GYK... Szóval az életem jó része online. :P


Másfél évvel ezelőtt még ki voltam akadva a "kockákon", akiknek reggel az első dolguk bekapcsolni a számítógépet, a munkahelyükön szintén; de még az aktuális időjárásról sem az ablakon kinézve szereznek információt...

Most meg én is elég elveszettnek érzem magam, ha épp nincs net. És csinálok h.lyeségeket is: pl. tegnap egy angol könyv címének pontos leírásához már nyitottam is a Google-t; aztán észbe kaptam, és odamentem a könyvespolchoz. :D

Szóval elég gáz tud lenni, pedig én még csak nem is játszom, mint sokan...


-------


Nemrég bukkantam rá egy ide passzoló képsorra, egy Albert Einsteinnek tulajdonított idézettel együtt:

"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz, mint az emberi kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta."

[link]

2013. febr. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Bizonyos formában már most is függünk a gépektől. Ha nem lennének gépek (bár nem vagyok agrármérnök) nem tudnánk megtermelni magunknak az élelmet.
2013. febr. 5. 17:41
 8/8 anonim ***** válasza:

az élelmiszert meg lehetne termelni szerintem csak sokkal több munkával és sokkal kevesebbet gépek nélkül, és a nyugati társadalmak akiknél több az ez irányú pazarlás nem tudnának lépést tartani ezzel.

De a függésre terelve a szót én ha belegondolok kb az egész "élet"-em a függés köré szerveztem.

elvileg kocka vagyok de annyira elszigeteltem magam hogy nagyon ( a depis szociofób résztől tekintsünk el van olyan kérdés számtalan).

telefon facebook nincs csak pc meg tv.

pc-t játékra használom főleg ritkán belekezdek valami értelmesebbe.

míg nem volt internet annyira nem volt gondom ilyen téren, de mióta van net kb 4 évet elvett az életemből a blizzard egyik hírhedt addiktív teremtménye a wow (netes játék, soook időt el lehet vele pazarolni).

már 2 hónapja nem nyúltam ehhez a játékhoz de irtózatosan lehet tőle függeni.

olyan cikket is olvastam róla hogy lehet hogy direkt a profit miatt, a függés előidézésére szolgáló dolgokat is belevettek, és működik.és ez aggaszt, hogy ennyire profitra specializálódnak hogy direkt függést idézzenek elő, és hogy ez még hol lehet jelen(ide képzeljetek társadalomkritikát a kapitalizmus ellen)


de azóta szkeptikus rémhíreket szoktam hallani a facebookról.

például hogy ha nem csatlakozol a táborhoz akkor rejtegetni valód lehet, és nem kételkednek a dologban holott elvileg a kitalálója egy "hekker", ezentúl milyen bizonyíték van arra hogy az ottani adatok jó kezekben vannak?

egyszerűen aggaszt hogy túl sok túlságosan használható információval rendelkeznek.

meg hogy meg kell osztani dolgokat, ez tényleg nagyon jó csak kezd olyan érzésem lenni hogy ha nem hiszel a nagy testvérnek és nem akarod megosztani életed minden pillanatát a hálózattal akkor azért elítélnek.

meg kezd kissé olyan lenni mint a tudomány és vallás közti ellentét, csak itt a társaságban (facebookban vagy bármely nagyvállalatban aki ki tudja hasznlni az adatokat) hívők és a szkeptikusok közt van az ellentét.

ja bocs ez már lehet kissé túl paranoid volt de szeretem a scifi-ket meg a poszt-apokaliptikus történeteket, és azaz ijesztő hogy ebből az irányvonalból olyan könnyen lehet ilyeneket gyártani hogy könnyen valósággá válhatnak.

23/f

2013. aug. 19. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!