Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Elméletileg valaha lehetségess...

Elméletileg valaha lehetségessé válhat az időutazás?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 26. 22:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Elméletileg akár már tegnap.
2014. ápr. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég bajos, mert ha a múltban változtatsz valamit, annak most meg kell történnie, de ott a probléma, hogy ahhoz a neked már időutaznod kellett a jelenben: magyarán nem tudnál módosítani semmit, hisz egy paradoxon lenne belőle, másrészt, ha már akkor éltél, akkor ha visszautazol, több anyag lesz a világegyetemben...

A jövőbe pedig nem utazhatsz, mert mondjuk amikor megnyomod a nagy piros gombot, akkor én is, csak az enyém atombombát fog robbantani, ezáltal módosul a kiszámított jövő, és ez azzal járna, hogy te valahol a tér-idő kontinuumban elkallódsz. Az elég kellemetlen érzés lehet.

2014. ápr. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit tekintünk időutazásnak. Ember vagy egyedi tulajdonságokkal rendelkező anyag soha nem fog tudni visszamenni a múltba, de pl. részecskék esetén ezt nem zárható ki teljesen. Egyik részecske ugyanis semmilyen módon nem különböztethető meg a másiktól, így nem okozhat paradoxont sem. Van olyan elmélet, ami szerint az univerzumban lévő össze elektron ugyanaz az elektron, csak már rengetegszer visszatért a múltba, ezért van belőle olyan sok.
2014. ápr. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

"Egyik részecske ugyanis semmilyen módon nem különböztethető meg a másiktól, így nem okozhat paradoxont sem."


És ugyanezért azt sem fogjuk tudni megmondani, hogy az a részecske valóban visszautazott-e, vagy sem (már eleve ott volt) :)

2014. ápr. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Tom Benko ***** válasza:
100%
Elméletileg nem zárható ki. Csak éppen olyan álomszép paradoxonokhoz vezethet, amit bármelyik logikus a tíz ujját nyalogatva elemezne. Hogy egy példát mondjak: visszautazok a múltba, adok magamnak egy papírdarabot, amin az az utasítás áll, hogy vigyem vissza a múltba, és adjam magamnak oda. Honnan a papírlap?
2014. ápr. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Az alapprobléma abból fakad, hogy ezt a dolgot mindenki úgy képzeli el, mint a helykoordináta változást. No úgy nem lehet elképzelni. Az időkoordináta kicsit más. Meg kell érteni, mit jelent az a folyamat (máris baj van, a "folyamat" időtengelyt tételez fel, anélkül értelmetlen), hogy az időkoordinátán mozogni. Az ugyanis a helykoordinátáktól eltérően irreverzibilis. Ha mégse, a teljes fizikai világképünket újra kell alkotni.

Vagyis az időutazás a ma megalkotott világképben nem értelmezhető. Olyan, mintha azon vitáznánk, egy véges szám nullával való osztásának kéne valami értelmet adni. Lehet, de az egy másik matematika. Még nem gondolta végig senki.

2014. ápr. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
64%

Én ezt egyszerűen közelítem, ami a múltban van az MÁR nem létezik, ami pedig a jövőben van, az MÉG nem létezik.

Persze tudom, hogy sokan a modern fizika alapos ismeretéből, félremagyarázásából, vagy puszta jópofaságból (valóban nem tudom melyik a három közül) arra következtetnek, hogy ez mégsem ilyen egyszerű, de én nem szoktam megérteni okfejtéseiket.

Tehát azt mondom, nem lehet az időben utagatni, és ez így is marad.

2014. ápr. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
55%
Az emberek úgy gondolják, hogy az időt az ok és az okozat hajtja előre, de valójában nemlineáris, nem-szubjektív nézőpont, sokkal inkább egy nagy golyó, egy izgő-mozó idő-bigyó izé.
2014. ápr. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
Elméletileg lehet hogy a fiad találta ki 26 napja aki mexicoban van 3046!
2014. ápr. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
*3046-ban!
2014. ápr. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!