Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Elméletileg valaha lehetségess...

Elméletileg valaha lehetségessé válhat az időutazás?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 26. 22:18
1 2
 11/19 anonim válasza:
84%
SIKERÜLT!!!
2014. máj. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
91%
Csináltam egy időgépet megpróbálok 2 percet visszamenni az időben! Szorítsatok!
2014. máj. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Tom Benko ***** válasza:
74%
:)
2014. máj. 5. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
Nagyon jó lenne, akkor visszamennék 2011-be!!
2014. máj. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Elmeletileg lehetseges az idoutazas, de azt a gyakorlatban soha nem lehetne kivitelezni, ezert szerintem soha nem lesz lehetseges az idoutazas.


Korabban olvastam, hogy fizikusok azon toprengtek, hogy az idoutazas paradoxonat kilehet kerulni, ha olyan folyamatokat inditunk el itt a jelenbol visszakuldott reszecskekkel, amik epp a mostani jelent fogjak eredmenyezni. Ez a gondolatuk a kvantum szamitogepekkel kapcsolatban vetodott fel, ami megtudna keresni azokat a reszecskeket amiket visszalehetne (nem lehet szerintem) kuldeni.


Mindez csak teoria es szerintem az is marad. A youtub-on van egy video arrol, hogyan is lehetseges az idoutazas (szigoruan csak elmeletben) amiben leirjak kb. mekkora energiakra volna szukseg, illetve mekkora korsebesseggel kellene forognia a veggtelen hosszu (nem kor) hengernek aminek a feluleten a forgasirannyal ellentetes iranyban kellene a MULTBA visszakuldendo reszecsket korbevinni.


Masik lehetoseg az ugynevezett fereglyukakkal kapcsolatos, ugyanis, ha keszitunk egyet aminek az egyik veget a Foldon hagyjuk, a masikat pedig egy nagyon-nagyon gyorsan mozgo raketara tesszuk, vagy elvisszuk egy neutron csillag kozelebe akkor elvileg a ket pont kozott idokulonbseg lesz amit nevezhetunk idoutazasnak. Mindezek persze csak teoriak, mert a fereglyuk fenntartasashoz (mar ha letezik egyaltalan) nagyon sok energiara van szugseg. Minel nagyobb annal tobb, ezert pl. egy embert atvinni mar akkora kell, amit pl. a Nap termelt eddig elete soran.


Mindezt fejbol irtam, szerintem keress ra a youtube-on, ott valamelyik ismeretterjeszto csatorna egyik sorozataban szerepel mindez, raadasul Magyarul.

2014. máj. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
72%
A lepontozásokból ítélve csak én ismertem fel az idézetet, amit valamelyik hozzászóló idebiggyesztett :DD "wibbly-wobbly timey-wimey stuff" ^^
2014. jún. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Elméletileg minden lehetségessé válhat előbb-utóbb. Valami dokufilmben azt hallottam, hogy szubatomi szinten annyira instabil a téridő szerkezete, hogy folyamatosan apró féregjáratok jönnek ott létre, majd szűnnek meg. Ezeket nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-tényleg nagyon sok energiával elvileg lehetséges lenne stabilizálni és megnövelni, ami már egy jó kiindulás lenne. De ha belegondolsz, hogy a TARDIST milyen elképesztő energiák működtetik, akkor tisztán lejön, hogy mi, emberek ettől még rohadt messze vagyunk, ha megérjük egyáltalán.
2014. aug. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Elméletben az időt meg lehet "gyorsítani". Ha egy űrhajó meg tudná közelíteni a fénysebességet a hajó és a rajta utazók számára lassabban telik az idő azokhoz képest akik nincsenek rajta. Ha az űrhajó visszatérne a földre az egyszerre született ikrek között is korkülönbség lenne.
2014. nov. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Most is utazunk.
2020. dec. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!