Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Akik szerint nincs evolúció,...

Ay carramba! kérdése:

Akik szerint nincs evolúció, azok elmagyaráznák hogy miért gondolják ezt?

Figyelt kérdés
Nem szeretném, ha félreértés történne, nem akarok csipkelődni. Csupán megérteni szeretném, hogy mások hogyan gondolkoznak erről a témáról. (Nem fogok válaszolni, csak elolvasom a véleményeket.)

#Isten #evolúció #hit #értelmes tervezés
2016. nov. 14. 16:35
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/317 anonim ***** válasza:
98%

"Én sem akarok csipkelődni, de egy rosszul feltett kérdésre hogyan akarsz értékelhető válaszokat kapni?"

Nem. Ez egy teljesen jól, megfelelő kategóriában feltett kérdés. Vannak emberek akik vallásos meggyőződésük miatt úgy gondolják, hogy az evolúció elmélete hamis. A kérdező az ő véleményükre kíváncsi: milyen megfontolások alapján utasítanak el egy tudományosan elfogadott elméletet. Teljesen egyértelmű kérdés, és mivel nem az evolúció tudományos aspektusait taglalja, a kategória választás is teljesen jó.

2016. nov. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/317 anonim válasza:
38%

Szia!


Szerintem az evolúció egy létező dolog, hiszen az élőlények alkalmazkodnak a környezetükhöz, és ez változásokkal jár.


Ennek ellenére nem hiszem, hogy az ember evolúciós folyamatok során alakult ki alacsonyabb rendű létformákból. Azt sem hiszem, hogy ez a folyamat több millió, vagy milliárd év alatt játszódott volna le. Ugyanis soha nem figyeltek meg olyat, hogy egy egyszerűbb létforma bonyolultabbá váljon. Éppen ellenkezőleg. A természetes folyamatok azt mutatják, hogy a bonyolultabb egyszerűsödik.


A világon létező legegyszerűbb létorma is olyan bonyolult, hogy elképzelhetetlen, hogy ez magától jött volna létre!


Üdv. Péter

2016. nov. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/317 anonim ***** válasza:
31%

Tényleg jó helyen van ez a kérdés, és értelmes is.

Asperrimus valóban teljesen elvakult, és máshol semmit nem lehet adni arra, amit mond - de itt még ő is jól válaszolt, mert a válasz a kérdésre reagál, és bárki láthatja belőle, hogy mi a helyzet. Persze rettenetes butaság - de a kérdésre válaszol.

2016. nov. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/317 anonim ***** válasza:
12%
Innen nézve az evolucionizmus legalább akkora idiotizmus, mint onnan a kreácionizmus. De a kreácionisták nem szorulnak rá arra, hogy a vitapartnereiket leidiótázzák, vagy más pejoratív jelzőkkel igyekezzenek beléjük fojtani a szót, mert nem egy bukott ügyet szolgálnak. A fentihez hasonló önkontroll nélküli kirohanások nem vetnek jó fényt az általuk képviselt oldalra. Ugyanolyan nemtelen az ügy, mint amilyen nemtelenek képviselőket termel ki magából.
2016. nov. 15. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/317 anonim válasza:
75%
Öntörvényű aki önmagából kiindulva értelmezi a világot. A keresztényeknek Krisztus az Alfájuk és Ómegájuk.
2016. nov. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/317 How Arrow ***** válasza:
0%

A Luciferi filozófia metafóra a tökéletes ember kifejlődésére(1Móz3:5), az evolución és annak megértésén keresztül(Jerem2:27),hogy hogyan uraljuk és kontroláljuk, a természetet(zsolt103:19)(az ugynevezett tudomány)

Az eredmény(szerintük)az emberi faj megdicsőülése leszz(illuminati) és mindazok eliminációja(tulnépesedés) akik nem tudják végrehajtani az új korszak ezen paradigmáját.

A sötétség világbírói erőfeszitéseket tesznek azért hogy elérjék az emberiség sátáni szolgasorsba taszitását ebben az új utópiában.

Ezt megtévesztéseken, manipuláción és pszichologiai müveleten keresztül érik el amelyek részét képezik az illuziók művészetének.

Végre egybeáll a sátáni hittető utolsó mágia melyeket évezredeken keresztül tökéletesitett összeforrasztva a vallást az evoluciót és az okkult égböl jövő idegen csodákat,illuziókat világhatalmakon keresztül, amelynek eredményekép létrejön a fenevad képe!


Jel 13:3 "és csodálván, az egész föld [követé] a fenevadat."

2016. nov. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/317 anonim ***** válasza:
84%
A keresztények többsége nem fogadja el a vezetői által adott szabályokat (pl. a pápát - de pl. az abortusz vagy az újraházasodás tilalmát sem), ezért öntörvényű.
2016. nov. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/317 anonim ***** válasza:
22%
Nem öntörvényű, hanem Krisztusi.
2016. nov. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/317 anonim ***** válasza:
12%

Te aztán a nyakunkba ültetnéd a pápa papát, pedig ha az öntörvényűségnek van méltó jelképe, az az, akiről dogma mondja ki, hogy tévedhetetlen. A keresztényeknek ezzel szemben a Biblia a törvényük, persze nem a betűje, hanem a szelleme, de a betű is elválaszthatatlan a Bibliától. Egyébként pedig nem igazán vagyok vevő az "érdekemben" írt mondanivalódra. Engedtessék meg nekem a túloldalról is, az ami egyébként egyetemes emberi jog, hogy felnőtt ember lévén eldöntsem, hogy mi áll érdekemben és mi nem.


A számítógépem, az internetem, a házam, autóm, stb. nem azért működik, amiért az evolúció, ami nem működik, hanem azért, mert intelligens emberek megtervezték, kivitelezték, működtetik és karbantartják. Az evolúció lényege az intelligens tervezés, és üzemeltetés tagadása.


Amúgy szerintem annál vannak súlyosabb gondok az EQ-val, aki zokon veszi, ha lepontozzák. Hol vagyunk, az óvodában? Ha valaki pejoratív hangnemet enged meg magának, az ne csodálkozzon azon, ha ezt mások anak megfelelően díjazzák. Öt évesen én is azt gondoltam még, hogy én vagyok a legerősebb és legokosabb, ezért bármit mondhatok bárkinek. De amikor párszor elkenték a szám szélét, rádöbbentem, hogy ez nem így van. Sokkal fontosabb az, hogy a másik felet mennyire tiszteli az ember, mint az, hogy mennyire van igaza. Annak az embernek is van emberi méltósága, aki totálisan rosszul értelmezi a világot. Arról nem is beszélve, hogy amit te egyértelműnek látsz, azt sokan mások vitatják. Hogyan tovább? Menjünk ölre, és döntsön az, hogy ki az erősebbb? Aki nem tiszteli a másikat, antiszociális, sokszor nem is épp egy IQ-Fighter. Például az, aki idiótának nevezi azokat, akikért létrehozták a vallási topikot, és úgy értelmezi, hogy azok jönnek ide rontani a levegőt, nem pedig ő, akit meg sem hívtak, legfeljebb okulásra, de nem trollkodásra. Aki számára esetleg nem világos, ez továbbra is a vallási topik, ahol szabad hinni a Bibliában, szabad akár bigottnak is lenni, vaskalaposnak, és ez nem szorul magyarázatra sem. Az ateista, evolucionista topikban is szabad hinni az evolúcióban, és senki sem firtatja az okát, csak Tuskó Úr, és Taplóné. Ha odatévednék, akkor legalább tudatában lennék annak, hogy nem vagyok a saját térfelemen, szemben néhány entellektüellel, akinek még az is problémát jelent, hogy értelmezze azt, hogy mit jelent a vallási topik.

2016. nov. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/317 anonim ***** válasza:
64%

"Te aztán a nyakunkba ültetnéd a pápa papát"

Ja, hogy nem fogadod el. Na igen.

De nem vagy öntörvényű.

Kit fogadsz el egyáltalán?


"Egyébként pedig nem igazán vagyok vevő az "érdekemben" írt mondanivalódra."

Pedig legalább egy pszichológusi kivizsgálás nem ártana... úgy, hogy megmutatod neki az itteni írásaidat.

A te érdekedben.


"felnőtt ember lévén eldöntsem, hogy mi áll érdekemben és mi nem."

Lehet, hogy te nem vagy képes erre. Az itteni megnyilvánulásaid alapján ez valószínűnek tűnik, sajnos.


"A számítógépem, az internetem, a házam, autóm, stb. nem azért működik, amiért az evolúció, ami nem működik, hanem azért, mert intelligens emberek megtervezték"

Ún. "természeti törvényekről" hallottál már?


"amit te egyértelműnek látsz, azt sokan mások vitatják. Hogyan tovább?"

Tudod, erre való a tudomány. Lehet, hogy te nem érted a működését, de más igen.


"Például az, aki idiótának nevezi azokat, akikért létrehozták a vallási topikot"

Na, az az ember tényleg problémás. Nagyon jó helyen van itt ez a fórum.


"és úgy értelmezi, hogy azok jönnek ide rontani a levegőt, nem pedig ő, akit meg sem hívtak"

Hmmm... nyílt fórum. Mond ez neked valamit?

Ja, hogy te félsz az igazságtól, és távol akarsz tartani mindenkit, aki kimondhatja? Na, az pech.


"ez továbbra is a vallási topik, ahol szabad hinni a Bibliában, szabad akár bigottnak is lenni, vaskalaposnak, és ez nem szorul magyarázatra sem."

Na igen... de azért reagálni lehet rá.

Amúgy igazad van, EZ a fórum nem az a hely, ahol nekünk vitatkozni kellene, mivel ez zavarja a kérdezőnek adott válaszokat. De ugyanitt, vagy esetleg a valláskritikán egy másik kérdésben simán meg lehetne ezt beszélni.


"Az ateista, evolucionista topikban is szabad hinni az evolúcióban"

Mutatnál itt egy "ateista" vagy "evolucionista" kategóriát? Vallás az van, meg ezotéria is.


Amúgy szabad - csak butaság. Nem kell hinni benne, ez nem vallási tétel. Lehet ellenőrizni.


"Ha odatévednék, akkor legalább tudatában lennék annak, hogy nem vagyok a saját térfelemen"

Nem szoktál arra járni? Tuti?

Na, ez kivételesen dicsérendő tőled.

(Bár gyanús, hogy már olvastalak ott is.)

2016. nov. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!