Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Akik szerint nincs evolúció,...

Ay carramba! kérdése:

Akik szerint nincs evolúció, azok elmagyaráznák hogy miért gondolják ezt?

Figyelt kérdés
Nem szeretném, ha félreértés történne, nem akarok csipkelődni. Csupán megérteni szeretném, hogy mások hogyan gondolkoznak erről a témáról. (Nem fogok válaszolni, csak elolvasom a véleményeket.)

#Isten #evolúció #hit #értelmes tervezés
2016. nov. 14. 16:35
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/317 A kérdező kommentje:

Igaz, hogy azt írtam hogy nem válaszolok, de ezt most megszegem. Csak egy kis eszembe.jutott érdekesség:


Ha egy várandós egérnek olyan mennyiségű mérget adunk, amennyibe az még ne tudjon belehalni, akkor az utódai, és ő is immúnis lesz arra a bizonyos méregre. Ez is egy kicsit evolúció, nem?

2016. nov. 16. 16:25
 32/317 Cerevisiae ***** válasza:
90%

Kérdező: "Ha egy várandós egérnek olyan mennyiségű mérget adunk, amennyibe az még ne tudjon belehalni, akkor az utódai, és ő is immúnis lesz arra a bizonyos méregre. Ez is egy kicsit evolúció, nem?"


Bocsika, de te szerintem egy szót se értesz az evolúció működéséből. Azt hiszed, ha jó izmosra kigyúrod magad, akkor a gyereked is edzés nélkül izmos lesz?


Bár igaz, hogy az immunrendszert lehet "tanítani" és az is igaz, hogy az anya és a magzat között immunológiai kölcsönhatás alakul ki, de ez nem jelenti azt, hogy az anya immunrendszere genetikai programmódosításokat tudna értelmesen beírogatni a magzatának örökítőanyagába.


Az immunrendszer eleve úgy van "kitalálva", hogy öntanuló képességgel rendelkezzen, de az ezt megvalósító program az egyén életén belül egy cseppet se változik, és a babában se! (most felejtsük egyelőre az epigenetikát...)


Hogy képzeled ezt? Mondjuk ha jó sokat nyújtózkodsz, akkor az örökítőanyagodban egy csodálatos és zseniális génmanó megírja a hosszabb kéz genetikai programját, csak a te kedvedért, mert látja, hogy szeretsz sokat nyújtózkodni? A minket kialakító genetikai program hihetetlenül bonyolult, és abba belenyúlni, beleprogramozni csak elképesztően nagy tudással lehet.


Szerinted a programozók úgy írnak szélesebb képernyőre megjelenítő programot, hogy húzogatják egyre erősebben a monitor széleit???


Az evolúció működése teljesen más, mint ahogy te képzeled.


Mindannyian mások vagyunk. Más a genetikai programunk, azért vagyunk különbözőek egyedenként is. A genetikai programunk véletlenszerűen eltér egy kicsit minden emberben is a többitől, és minden egérben is.


Értelemszerűen minél több az egér, annál nagyobb a variáció az egér-programban, ezért van az, hogy egy-kettő egeret a méreg tuti kinyuvaszt, még 100-at is, de 1000 esetén már akkora a variáció, hogy bizonyosan lesz néhány olyan véletlenül jól sikerült másság néhány egérben, ami miatt ez a kevéske egér ellenállóbb lesz a méregre. 100000 közül már meglehetősen sok lesz, és míg a nem ellenálló egerek kiszelektálódnak, szép lassan elterjednek az ellenállók, hiszen ezek egymás között is párosodnak, nem a döglődőkkel.


Ezek utódai is értelemszerűen nagy eséllyel ezt a számukra hasznos másságot öröklik, és beindul az új módosított program elterjedése.


Az evolúció működéséhez rengeteg és rengeteg egér kell, és nem egy darab várandós egérmama megmérgezése.

2016. nov. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/317 anonim ***** válasza:
13%

Kedves Cerevisiae, nem szeretnék csalódást okozni, de mi soha az életben nem fogjuk egymást megérteni, ha te nem változtatsz az álláspontodon. Jó lenne elgondolkodnod azon, hogy egy független bíróság mit fogad el bizonyítéknak, és mit nem. Számodra igazolódott az evolúció, számomra nem. Sokan közűletek azt gondolják, hogy aki nem hisz az evolúcióban, az tájékozatlan bizonyos tényeket illetően. Ez sokkal kevésbé igaz, mint amennyire a másik táborra igaz a hit dolgait illetően. Nincsenek ma már az evolúciót nem ismerő emberek, akik legalább a nyolc általánost elvégezték. Annyi igaz a dologból, hogy aki nem hisz az evolúcióban, az nem fog elmélyülni benne. Ez azonban nem azt jelenti, hogy tájékozatlan, csak azt, hogy nem szakosodott rá. A másik tábor hátrányos helyzetben van, ugyanis az iskolában és a médiában nem lehet a hit dolgaival ismerkedni, csak fakultatív módon, ami egyáltalán nem trendi, különösen köztetek. Nem igazán hiteles érv, hogy akiket nem győzött meg az, ami meggyőzött téged, az mind hülye. Ha jól megnézzük ez nem igaz, csak felületes rögtönítéló bírák számára, mint az előtted szólók. Például, ha nem ütközne akadályokba, szívesen kiállnék egy intelligencia párbajra a másik felet rendszeresen pocskondiázó nagyszájú trollok ellen, nincs szégyenkezni valóm ezen a területen. Volna is lehetőség erre a Menzán, ha jól emlékszem két-háromezer forintért. De erre az internet anonimitása nem ad lehetőséget, én pedig nem szándékozom acsarkodó emberekkel közelebbi ismeretséget kötni. Az sem igaz, hogy annak van igaza, aki intelligensebb. De nagyobb az arrogancia a vitapartnereket rendszeresen becsmérlő vélemények mögött, mint az intelligencia, ez borítékolható.


Amit a programokról írtál, nem győzött meg arról, hogy nincs szükség intelligens tervezésre, úgyhogy továbbra is abszolút értelemben kreációnak tartom. Nem véletlenül tettem fel a kérdést úgy, ahogy feltettem. Vajon egy gépi kódú rutin képes önmagát operációs rendszerré fejleszteni? Létre hozható mesterséges intelligencia, de magától nem jön létre. Ha egy programba belekódolták, hogy reagáljon a környezetre, akkor azt fogja tenni, ha ezt nem tették meg, akkor nem. Ha azt is belekódolták, hogy önmagát is korrigálja, azt is megteszi. De ezek a kísérletek mind manipulációk. Vagyis végig ott van mőgőtte a kutatókból álló csoport intelligenciája. Kissé emlékeztet az Oparin-féle kísérletre, ahol mindent bevetettek, amit csak tudtak, de az oxigént elvonták. Nem az a valódi kérdés, hogy mesteségesen létrehozható-e az evolúciót modellező projekt, hanem az, hogy az élet hogyan jött létre. Erre nem ad választ az, hogy néhány kocka-tudós mesterségesen létrehozott az evolúciót imitáló kísérletet. Még ha a gépek öntudatra ébrednének - amiben egyáltalán nem hiszek - és tényleg intelligensebbé válnának az alkotóiknál, az sem igazolná, hogy az élet evolúciós úton jött létre, és az élővilág fajgazdagsága az anyag önszervező képességének a gyümölcse. Erre mondom, hogy aki eleve hisz az evolúcióban, azt még jó, hogy meggyőzi ennél sokkal kevésbé látványos eredmény is. Egy hívő ember azonban nem fogja eldobni a látását azért, mert te, és sokan mások fellelkesültök. Amivel nem számolsz te sem, az az, hogy egy újjászületett keresztény rendszeresen tapasztalja Isten létezését. Nem is keresztény, aki még nem találkozott Jézus Krisztussal. Ezt nem tudja überelni egy emberi kutatócsoport munkája. És ez nem jelenti azt sem, hogy nem tisztelem a munkájukat. Szerintem jól kijönnék velük, engem is érdekel a programozás, bár nem jutottam magas szintre. De ha magas szinten programoznék, az sem változtatna a meggyőződésemen.

2016. nov. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/317 Mojjo ***** válasza:
85%

@33:

"Sokan közűletek azt gondolják, hogy aki nem hisz az evolúcióban, az tájékozatlan bizonyos tényeket illetően."


Rejtély, miért gondolhatják ezt. :D Talán azért, mert az utódnemzés és öröklődés mikéntjéből kifolyólag nem tud nem működni az evolúció. Egyszerűen és szimplán ezekből törvényszerűen következik a működése és a léte. (Erre már csak puszta kényeztető extraként rakódnak plusz bizonyítékok - pl amikről Cerevisiae is oly sokat beszél oly sok kérdés alatt.) És ebből következően szükségszerű bizonyos fokú tájékozatlanság ahhoz, hogy ne fogadjuk el az evolúció tényét. Anélkül nem megy. Ez ilyen egyszerű, kár túlragozni.


Ettől mondjuk véleményem szerint abszolút nem lesz senki elmebeteg, de még jó, vagy eossz, vagy akármilyen sem. Ahogy te is mondtad, ez csupán egy apró aspektusa egy ebmer teljes személyiségének, világnézetének, műveltségének, mindennek. Ebben tájékozatlan, ennyi.

2016. nov. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/317 anonim ***** válasza:
70%

"Sokan közűletek azt gondolják, hogy aki nem hisz az evolúcióban, az tájékozatlan bizonyos tényeket illetően."


Sajnos jogosan gondolják, a mondatod az élő pálda rá.

Aki így állít be annál bizony nem kétésges.

Ugye az evolóció nem hit kérdése, hanem a kutatásé, gondolkodásé, megértésé. Aztán vagy elfogadja az ember, vagy nem.

De hinni benne értelmetlenség. Ugyanígy értelmetlenség hinni abban hogy a gravitáció hat ránk. Vagy hogy a Föld csillagközi porból állt össze.

Itt is kutatás, gondolkodás, megértés van. A hittől függetlenül.

2016. nov. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/317 anonim ***** válasza:
34%

"Egy hívő ember azonban nem fogja eldobni a látását azért, mert te, és sokan mások fellelkesültök."


Tájékozottság nélkül az bizony csak nézés. Látásnak nem lehet nevezni.

2016. nov. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/317 Mojjo ***** válasza:
80%

@37: ejj, de hisztisnek tetszik lenni. Tessék ezzel óvatosnak lenni, nem tesz jót az egészségnek!


Gyakran látsz amúgy a szemeddel gravitációs lencseeffektust? Esetleg gravitációs vöröseltolódást? Gravitációs idődilatációt? Csak nem azt hiszed, hogy a gravitáció annyi, hogy leesnek a tárgyak a földre? :)


Amúgy te láttad már a Hold túlsó felét? Elhiszed, hogy egyáltalán létezik? Lehet, csak félgömb az egész és nincs is meg a túlsó fele. Na meg a Nap. Az főleg gyanús. Látom én, hogy van ott valami, de szerintem csak egy lyuk valami lepedőn, amin túl kissé túltolták a világítást a mennyei kollegák. A csillagok kis lyukak, a Nap nagy lyuk. Ki tudhassa, ezek a tudósok csak beszélnek össze-vissza, hogy égitestek, meg magfúzió, oszt nem láthassa ezt senki a szemével, csak elhisszük, mint a birkák. Amúgy is, többféle magot is próbáltam már megfúzionálni, de egyiknek sem akaródzott, szóval az egész hülyeség.

2016. nov. 17. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/317 anonim ***** válasza:
16%

Kedves Mojjo !


Senki sem állította,hogy minden tudományos felfedezés hazugság,csak azt,hogy annak megállapításait az emberek zöme csupán elhiszi,s nem tudja.


Mindannak,akinek nincs módja a kísérleteket lefolytatni,kénytelen a tudósoknak hinni,vagy nem hinni.

2016. nov. 17. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/317 anonim ***** válasza:
90%

Figyelj kedves 37-es.



1 Gyermekként te viselkedsz ezzel a kirohanással.

2 Sehol sem kevertem össze a gravitációt az evolúcióval. Ezt te magyarázod bele.


Ezen felül, amit a lényeg és amit nem értettél meg. Ha az ember szán rá időt és energiát akkor nincs elhiszem/nemhiszem, gondolokodás van és megértés. A logika, a matematika rengeteget számít.

Aztán ha valami nem tiszta elegendő infórmációk hiányában, akkor előjöhet a feltételezés, vagy a téma hanyagolása.

Aki valamit csak elhisz, az nem tudta megérteni.

Ennyi erővel a matektanárnak is mondhattam volna hogy há hogy elhiszem amit a táblára firkant. :) De ebből egyenesen következett volna hogy évvégén biza az embert meghuzzák.


Ja és a tudomány nem a "hiszem ha látom" elvén működik. Ezt is meg kell érteni.


Nehogy azt gondold hogy nálam nincs olyan amit nem látok át jelenleg, de ott az ember törekszik hogy átlássa, és megértse. Ne csak értelmetlenül elhiggye. Törekszik hogy használja a logikát, az eddigi ismereteket, azt az áldott matekot, stb. :)


Abban viszont igazad van amit a 39. válaszodban írtál. az emberek zöme valóban csak elhiszi.

Sok ateistát hallottam már hogy bizony az evolóciót elhiszi. De meg nem érti...

Vagy még jobb, a tudományban hisz, holott annak nem célja hitet adni...

2016. nov. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/317 Mojjo ***** válasza:
89%
@39: szerintem nem igazán sikerült megértened, mit is akartam mondani... Azt swm tudod ellenőrizni, hogy létezik a Hold túlsó fele, vagy a Nap igazi, csak elhiszi a legtöbb ember. De akit érdekel, annak lehetősége van megtudni, miért tudjuk ezeket és mást. Mint az evolúciónál.
2016. nov. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!