Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Bármely bolygó holdjai ellipsz...

Bármely bolygó holdjai ellipszis alakú pályán keringenek? És a Naprendszer összes bolygója, aszteroidája, üstököse is ugyanilyen mozgást végez?

Figyelt kérdés
2010. jún. 19. 19:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%

Igen, pontosan a naprendszer szóba kötöttem volna bele, köszi hogy ezt megspóroltad. Tehát feleslegesen okoskodtál, örülök, hogy beláttad te is :D

De azért ne érezd magad rosszul, a kiegészítő információk jól jönnek, csak úgy kell megfogalmazni, hogy ne provokáld a hozzám hasonlókat (nekem szokott sikerülni, csak jelezni kell, hogy tisztában vagy vele, ez már nem tartozik szorosan a kérdéshez).

2010. jún. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Az okoskodást belátom (hisz senki nem kért, hogy válaszoljak), a feleslegeset nem, szerintem a kérdésből teljesen egyértelműen látszik, hogy a kérdező arra volt kiváncsi, hogy úgy nagy általánosságban az aszteroidák, üstökösök, stb hogyan mozognak... arra pedig határozottan nem jó az ellipszis pálya...


Továbbmegyek, szerintem kifejezetten zavaró a kérdezőt abban a hitben hagyni, hogy minden "cucc" ami valaha elsuhant a Nap mellett az ellipszis alaku pályán kering, mert ebből mondjuk az következne, hogy mindegyik vissza szokott térni a pályáján...


Szoktam feleslegesen is okoskodni, viszonylag gyakran - ennyi önkritikám van - de mindig (!!!) megjegyzem, hogy ez csak kiegészítés, és az előttem írók a lényeget leírták...

Itt szerintem nem ez történt.


Ilyenkor sajnálom, hogy nincsenek nick nevek, mert tudnád, hogy mennyire okoskodás-ellenes emberbe kötöttél bele... mindegy, volt kin levezetned a teljesen felesleges kötözködés ingerenciádat... nekem meg megvolt az átlag heti egy felesleges (és jó hosszú) offolásom...

Mindketten jól jártunk (csak szegény kérdező nem) ...


Kérdőzen: bocs az offért.

2010. jún. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!