Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Amikor írtok valamit, akár...

Amikor írtok valamit, akár kézzel, akár gépen odafigyelsz a helyesírásra?

Figyelt kérdés
2009. máj. 27. 13:18
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
54%

Én nagyon gyorsan írok és kedvtől függ az irásom...

Van hogy ékezetet is írok, van h csak rövid i-vel irom azt h "irok"... :D

Vagy ha nincs kedvem nem javitom ki a helyesírási hibát, mert megért az illető akinek közlöm az információt.. csak kicsit gondolkoznia kell.

PL:

mert helyett véletlen emrt -t irok. ezt nem javitom, a szövegkörnyezetből kiderül mi akart lenni.

2009. dec. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
Én csak ha gépelek meg ha suliba helyesírást is osztályoznak.
2010. jan. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Alapból van egy minimális törekvés,de nem meghatározó.Akik ezen ki akadnak,csak szimplán kötözködni akarnak. Arról van szó,hogy ha egy közlemény le van írva pár helyesírási hibával,de az értelme átmegy,akkor nincs miről beszélni. Fórumokon nincs miről.Ugyanis! nem pénzért árult,irodalmi igényességű termékről van szó,csak élménybeszámoló,véleménynyilvánítás egy szabadidős tevékenység keretében /fórumozás/. Itt szerintem felesleges elvárni az irodalmi szintű igényességet. Sokan a gondolatokat amik összeönnek a fejében,azt fogalmazgatják,és ez mellett elnyomnak pár betűt. Én ilyeneken nem akadok ki. Fpleg a j-ly jék esetében,mert azokra nincs is standard szabáj. De az ilyenek mint láttad helyett ládtad-ot írni kicsit vicces,mert még kimondva is cinkes. De én mindig a közleményre figyelek oda.Ha van tartalma,ha van benne logika,van benne katarzisélmény esetleg, de nem tud az illető helyesen írni,mert unta a nyelvtanórát mint állat régen,attól még nem kategorizálom be intelligenciailag alulfejlettnek,mert ez megalapozatlan,és csak ócska rasszista hozzáállás!
2010. szept. 24. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
94%
Nem figyelek oda, nálam ez alap. :)
2010. okt. 29. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!