Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elvileg az ember anatómiájához...

Elvileg az ember anatómiájához melyik alvási pozíciónak mik az előnyei és a hátrányai?

Figyelt kérdés
Vagy nemcsak anatómiailag, hanem ami még szempont lehet, akár bennszülötteket megnézve.

2023. jún. 24. 12:07
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
Hát, megváltozott, nem? Eddig gazellát ettek, most meg csirkét, kecskét, halat.
2023. júl. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 A kérdező kommentje:
#11 És azt írja, hogy ezeket, azaz húst ritkán, hanem növényi étrendjük van. Akkor gyakorlatilag az étrend lecserélése lenne, a kondíciójukra is kihatna, szerintem nem bírnák úgy a futást sem...
2023. júl. 1. 17:46
 13/48 anonim ***** válasza:
Gondolom, a növényi az még olcsóbb, mint a hal meg a kecske. Mondjuk, a növényi az lehet banán is, meg mindenféle édes gyümölcs, tele cukorral, az jó futásra.
2023. júl. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 A kérdező kommentje:

#13 A cikkből: "Étrendjük alapja a kukorica, de sok tököt, babot és chilit is fogyasztanak." Szerintem ők termesztik.

valamint a cikkből még: "Kis, elszigetelt csoportokban élnek a hegyek között." -ebből arra gondolok, nem nagyon kereskednek.

2023. júl. 1. 17:58
 15/48 anonim ***** válasza:
Hát a kukorica, tök, bab is tele van cukorral, poliszacharózzal. A chilitől meg én is szaladni szoktam :D
2023. júl. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
*poliszacharinnal, nem poliszacharózzal, bocsánat
2023. júl. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 A kérdező kommentje:
#13 Akkor ha jól értem, úgy értelmezed, hogy drasztikusan étrendet váltottak, és ugyanúgy futnak tovább, nem viselte meg őket a váltás.
2023. júl. 1. 18:08
 18/48 anonim ***** válasza:

Hát úgy tűnik. De azért az étrendváltás sem biztos, hogy annyira drasztikus volt. Meg az sem biztos, hogy emiatt elfelejtettek futni. Lehet, hogy tényleg megviselte őket, és már nem napi 2, hanem csak napi 1 gazellát tudnak lefutni ezzel az étrenddel. De lehet, hogy igazából a napi 1 is elég nekik, mert amúgy a hús fele mindig rájuk rohadt. Vagy csak rájöttek, hogy a fenének annyit szaladgálni, inkább ücsörögnek a bab meg a kukorica mellett, az nem szalad el. Vagy lehet, hogy ezzel az új étrenddel nem csak 30 éves koráig tud futni, mert az állandó húszabálástól elromlanak az ízületei, hanem 40 éves koráig szaladgálhat a gazella után.

Sok a lehet, sok a kérdőjel.

2023. júl. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:

#18 Olvastam olyat általánosságban, hogy sok természeti nép, amikor betört hozzájuk a civilizáció, nekik is egyre több újvilági tárgy kellett, és egyre több civilizációs szokást vettek át, tehát a feltételezésed, hogy elkezdtek kereskedni sajnos ennek fényében valós lehet. Viszont ennek az életformaváltásnak a természeti népeknél előbb-utóbb jelentkeztek a következményei, úgy mint civilizációs betegségek (elhízás, cukorbetegség, rák, szív- és érrendszeri betegségek, stb.) Lehet, náluk is csak idő kérdése, hozzájuk később jutott el a mindez, a nagymértékű sportosságuk pedig késleltető tényező.

Egyébként a cikk szerint 55 éves volt az, aki az 1993-as versenyt megnyerte, (mert azt írja, 1992-től indulnak ezek az indiánok, és a 2.-at már megnyerték, egy 55 éves indián). Ezek voltak bizonyára a kezdetek, ekkor még valószínűleg a civilizáció alig tört be hozzájuk, tehát feltételezhetően ekkor még az étrendjük sem változott sokat. 55 évesen nemhogy nem volt baja az ízületeinek, de még meg is nyerte a versenyt a húsevő étrendjével. Ez is alátámasztja, hogy szerintem (illetve bizonyos forrásokból gondolom...) nem a hús az, ami az ízületeknek árt...

2023. júl. 1. 18:58
 20/48 A kérdező kommentje:
#18 Még hozzáteszem: a cikk 2014-es, feltételezhetően az ekkor aktuális étrendjüket írja le, tényleg sok a feltételezés, végülis 22 év alatt feltételezhetően megtörténhetett az étrendváltás, az valóban lehet fokozatos.
2023. júl. 1. 19:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!