Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elvileg az ember anatómiájához...

Elvileg az ember anatómiájához melyik alvási pozíciónak mik az előnyei és a hátrányai?

Figyelt kérdés
Vagy nemcsak anatómiailag, hanem ami még szempont lehet, akár bennszülötteket megnézve.

2023. jún. 24. 12:07
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:

Persze, a talp anyaga is meghatározza a talp ellenállóképességét, és hajlékonyságát. (Abban kételkedem, hogy gyárilag a lehető legjobbat árulják --- tervezett elavulás...)


Igen, az nem jutott eszembe, hogy kis gallyak is lehetnek, pedig nagyon nem kellenének :)

Hadd nézegessek már edzésterveket :)

Azért nem indulhatok, mert kell az energiám másra, még mindig kinn, az új helyen tevékenykedem, egy bizonyos szintig el kell jutnom előbb ott, ahogy írtam.


Így van, Jézusnak is volt (emberi) társasága, a 12 tanítvány. Ám aki futókat láttam, azok általában egyedül futottak, ritkán láttam olyanokat, akik ketten.


Őket kell kérdezni? :) Én nem zárom ki a gyakorin a válaszadók közül a cicákat és kutyákat, olvashatják ezt, és válaszolhatnak nyugodtan :)

2023. aug. 16. 19:40
 42/48 anonim ***** válasza:

"(Abban kételkedem, hogy gyárilag a lehető legjobbat árulják --- tervezett elavulás...)" - Értem. Akkor úgy hívják azt a lábbelit, hogy: Készítsd el magadnak. Igazából szinte mindenre, ami kivitelezhető ez a legjobb megoldás, mert így kétségtelenül a kívánt minőségben készül el. A különböző anyagokat viszont meg kell ismerni, tapasztalatot kell szerezni, ami pénz és idő (és sikertelenségek sora), méghozzá nem kevés. Rengeteg időbe telik 1-1 dolgot tökéletesen megalkotni, mert ugye az ember nem ért hozzá (miért is értene 100 meg 100 dologhoz). Valószínűleg többszörös pénzért (és időért (és idegért)) készül el az a tárgy (jelen esetben lábbeli), de az 100%, hogy minőségi lesz és emellett nyújt egyfajta nem tudom megnevezni, hogy milyen érzést. Önbizalom, önelismerés - vagy valami hasonló szavakkal lehet jellemezni.


"pedig nagyon nem kellenének" - Akkor az a működő módszer, hogy megtisztítasz egy rövid szakaszt.


"Hadd nézegessek már edzésterveket :)" - Azt nem írtad (vagy én nem vettem észre?), hogy az új helyen kell egy bizonyos szintet elérj. Úgy gondoltam, hogy a mezítlábas futáshoz szükséges izmokra gondolsz annál a szövegrésznél. És ebben az esetben pedig ahogy ismerem magamat, úgy gondoltam, hogy csak ábrándozol és fizikailag nem teszel érte - mert társaság hiányában az embernek nem mindig van erős belső késztetése az extra erőfeszítésre.

Hát nézegess. :)


"Jézusnak is volt (emberi) társasága" - Társaság és társaság között is van különbség. Mivel a tanítványokra sok pozitív tulajdonság nem volt jellemző (versengeztek, nem alázkodtak meg teljesen stb.), ezért Jézusnak nem olyan érzése volt a tanítványai felé, mint egy jó, kellemes, mindent megértő baráti társaság, hanem tanár-tanító kapcsolat volt köztük. Ez a kapcsolat pedig nem mindig nyújt örömöt és kellemes érzést. (Vissza lehet gondolni az iskolai éveidre, a tanár-tanuló kapcsolatokra.) A gecsemáné kertben a szenvedésének az idején csak 3-an lehettek a közelségében a 12(11) tanítványai közül, de ők sem lehettek a közvetlen közelében. (A tizenkettőn kívül is volt egy bővebb tanítványi kör (70-en voltak), de a tizenkettő közelebb állt hozzá.)


Nyau-uuuuu. Nyunyu-uu-úúú. Miáúúúúú. - Érthető, ugye? :) Neked kell lefordítani. :)

2023. aug. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 A kérdező kommentje:

Vagy megtisztítok, vagy megszokok...


Mert még korábban írtam, hogy az új hely mellet nem marad energiám stb., és most csak utalni próbáltam erre, de akkor túl kevés szóval.


Akkor ezek értelmében futni nagyobb valószínűséggel jobb egyedül.


Nekem kell? Hát jó, akkor lefordítom :) Na, most minden fejjel lefele van, jobb lett ez így? (:

2023. aug. 17. 18:33
 44/48 anonim ***** válasza:

"Vagy megtisztítok, vagy megszokok..." - Nem fog gyorsan menni a megszokás, de próbáld ki.


"Akkor ezek értelmében futni nagyobb valószínűséggel jobb egyedül." - Szerintem ez embertől függ. Van, aki megvan egyedül, sőt egyenesen élvezi, hogy egyedül fut, mert így legalább gondolkozik vagy közben elszakad a szürke hétköznapok gondjaitól, vagy éppen azok megoldásán gondolkozik. Anno amikor futottam, akkor túlnyomó részt csapattal futottam (futópályán vagy az utcán, mikor hol) [Mert egy számítógépes játék a képernyő közelében tartott.], ami azt jelentette, hogy csak néhány méter választott el minket egymástól és a tempót tartani Kellett (ezért volt edzés és nem szinten tartás (de vannak olyan futócsapatok is)). Mivel edzés volt (tehát gyors tempó, aminek ugye a lényege az volt, hogy fejlődjünk), ezért a tempó miatt nem lehetett közben beszélgetni, legfeljebb a bemelegítő kocogásnál. Lassú tempóban futva (könnyű terepen, tehát nem emelkedős részen) lehet beszélgetni. Az, hogy ketten vagy többen egy tevékenységet űznek, és kellemes a társaság, attól jobb kedve van az embernek és magától nem igen fogja abbahagyni (már csak a társaság miatt sem, mert az húzza magával), tehát a motiváció erős. Ki kell próbáld. De, ha nincs - mint írtad - kivel futnod, ezért ezen nem is tudsz gondolkozni. Ha viszont egyedül nem igen megy a futás, akkor erősen el kell gondolkoznod, hogy mégis kivel tudnál futni, mert társaságban jobban megy a futás.

Nem tudom, hogy hol laksz, de például Budapesten vannak futópályák, akár a szabadban, akár bekerített helyen (ahol viszont fizetni kell, de több sáv van és nicsenek olyan váratlan zavaró tényezők, mint a szabadban).

[Cipőben futásról írok most] Azt pedig ne gondold, hogy csak te vagy azon a környéken (ahol laksz) a korosztályodban és nemedben egyedül, aki mondjuk kocogós tempóban futna. Facebook-on 100%, hogy vannak "futópartnert keresek" vagy "idős kocogó futók" vagy "50 év feletti kocogók" vagy hasonló nevű csoportok. Ott kereshetsz kizárólag futópartnereket a korosztályodban, nemedben és a tempódban. Vagy, ha már többen együtt futnak, akkor lehet hozzájuk csatlakozni. Vagy, ha kis településen laksz, akkor a településre keress rá Facebook-on és talán találsz futótársat.


"Na, most minden fejjel lefele van" - Hűű, de nehéz fejjel lefelé lévő szöveget olvasni, megfájdul tőle a fejem. De ha te így akarod lefordítani... :)

2023. aug. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 A kérdező kommentje:

Sétálva szerintem még bírhatók az ágak (és van is idő észrevenni a nagyját és kikerülni). A futás meg csak utána jöhet, ha már elég km megy jól sétálva, tehát az még arrébb van.


Milyen sok infót vagy képes leírni, csak csodálkozom...



Én nem így akarom lefordítani, hanem így tudom (: :) (: :)

2023. aug. 17. 20:14
 46/48 anonim ***** válasza:

"Sétálva szerintem még bírhatók az ágak (és van is idő észrevenni a nagyját és kikerülni). A futás meg csak utána jöhet, ha már elég km megy jól sétálva, tehát az még arrébb van." - Sétálva szerintem is bírhatók Lesznek. Akkor van időd rá, hogy rendesen hozzáedződj.


Az idáig vezető utat viszont nem csodálnád, mert sok információra nem csekély mértékű nyomorúságban tettem szert (akár közvetlenül, akár közvetetten).


Lehet, hogyha egy macska elé tennéd a szöveget, akkor nyarvogna rá. :) - Csak azt megint nem értenéd. :(

Eszembe jutott egy jelenet egy kutyáról, hogy milyen nagy szögben tudja a fejét fordítani, tehát mindenképpen más a nyakfelépítése. Utána nézhetsz, szerintem youtube-on van az egyes állatok felépítéséről videó. Anno gepárdnak a felépítését néztem meg és elképesztett a felépítése ami miatt olyan gyorsan tud futni.


Visszatérve erre: "Akkor ezek értelmében futni nagyobb valószínűséggel jobb egyedül." - Amit Jézusról és a tanítványairól írtam, az elsődlegesen Jézusra, de sok más tanár-tanuló (nem csupán* az iskolai tanító-tanuló vagy szülő-gyerek) jellegű kapcsolatra érvényes.

*Az iskolát elvégezve is az egyik ember taníthatja a másikat és fordítva...(Sok idős ember nem szereti a tanácsot, oktatást vagy kritikát fiatalabbaktól.) Ez a kapcsolat nem kor, hanem tudás függvénye.

Futáskor viszont ilyen kapcsolat nem igazán áll fenn, mert nem edzővel fut az ember. Ha pedig mégis edzővel fut vagy az edző a közelében van és figyeli, akkor pedig a tanulónak tudatos döntése volt, hogy egy edző megmondja neki, hogy mit hogyan kellene csinálnia és mit és hogyan ne csináljon. A tanítónak az a dolga, hogy szembesítse a tanulót a hibáival és tanácsot adjon (ha úgy van, akkor az edző ezért pénzt kap). Ebben az esetben a tanuló nyitott a kritikákra, hiszen tudatos döntése volt felfogadni (akár pénzért, akár szívességért, akár ingyen) egy edzőt. Nem gondolom, hogy a futótársak szeretnek okoskodni egymásnak (általánosságban biztos, hogy nem, de természetesen előfordulhat), ezért nem gondolom, hogy egy futópartner olyan kellemetlen társaság lenne, mint időnként Jézusnak voltak az ő tanítványai.

2023. aug. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 A kérdező kommentje:

Az alvás kapcsán mennyi mindenre ki lehet térni.

:)

(:

2023. aug. 27. 19:35
 48/48 anonim ***** válasza:

Ki kell javítanom egy dolgot. Úgy gondoltam, hogy még ilyen távlatban is javítanom kell magam, nem szeretnék téves információkat terjeszteni.


Korábban írtam, hogy

"Továbbá megfigyeltem, hogy amikor fizikai munkát végeztem, akkor hallottam a szívem lüktetését (és meleget éreztem az egész éjjel), pedig nem hajtottam a fejemet a szívmhez és fonendoszkóp sem volt rajtam alvás közben, amivel a szívem hangját hallgattam volna. Ezt a fizikai munka által keletkezett megerősödött vérnyomás okozza."

Ezt akkor "logikailag" gondoltam, de nem így van. A mozgás hatására jobb lesz a vérkeringés - emiatt volt és van a meleg érzet. Az erek kitágulnak, ezért a szívnek nem kell olyan erősen pumpálnia a vért, tehát a vérnyomás - a mozgás (vagy fizikai munka) hatására - valójában csökken. A szívbodogás hallására pedig a kitágult erek lehetnek a magyarázatok.

2023. szept. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!