Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudományban jártasabb, képzett...

Tudományban jártasabb, képzettebb evolucionisták, mi a véleményetek az alábbi cikkről?

Figyelt kérdés

[link]


Minden véleményt várok, egy kérésem van, lehetőleg ne laikus írja a választ.



2016. febr. 29. 14:32
1 2 3
 21/23 Wadmalac ***** válasza:
Nekem szimpibb. :D
2016. márc. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Cerevisiae ***** válasza:
71%

Kedves megjegyző (03.02 11:17)

"UV és kozmikus sugárzás, plusz elektromos hatás (villámok) eredményeképpen szerves vegyületek, sőt, aminosavak létrejöttének lehetősége BIZONYÍTOTT, kísérletileg, sokszorosan" - ...mesterségesen.


Tehát megállapíthatjuk, hogy amikor laborban mesterségesen előállítanak… mondjuk… mondjuk…kénsavat, akkor ezzel sikeresen bebizonyítottuk, hogy kénsav nem keletkezhet természetes úton.

No, igaz, hogy természetes úton kénsav ritkán keletkezik, de mondjuk akkor a vulkáni tevékenység során keletkező kénsav mesterségesen jött létre? A tudósok mesterségesen berobbantanak ilyenkor vulkánokat, hogy a kreacionistákat bosszantsák?


Bocsika, ha rákérdezek, de ezt az évedet valami kreacionista vicclapból ollóztad?, vagy magadtól találtad ki? (felteszem tréfának szántad). Elmesélnéd nekem, hogy mióta mesterséges termék az UV sugárzás, a villám, meg azok a kiinduló anyagok, amik a kísérletben szerepeltek?


Szóval szerinted nem bizonyított mondjuk az aminosavak létrejötte a természetben? No, lássuk…


Az aminosavak (és sok más is) valójában roppant egyszerűen szintetizálhatóak, és nemcsak a Földön, hanem akár az űrben is, még akár nyomás hatására is keletkeznek. Még az üstökösök anyagát is képezik a szerves molekulák. Pl. a Giotto űrszonda a vizsgált üstökösön lévő rengeteg szerves anyag mellett, a fejéből kiáramló porszemcsék összetételében a nukleinsavak jónéhány építőelemét is kimutatta.


Aminosavak létrejönnek a csillagközi kis jégdarabkákban is ultraibolya fény hatására, vagyis a fotolízis hatására is. stbstb.


Minden létező kutatási eredmény (modern is, meg régi is) azt erősíti meg, hogy a világegyetemben hemzsegnek a szénalapú élet építőkövei. Már 1970-ben bizonyítottá vált, hogy a természetben keletkezik magától aminosav, mivel a Földre hullott Murchison meteoritban akkor ki tudtak mutatni számos aminosavat, meg nagy molekulájú szénhidrogének igen összetett elegyét is. Na, erre tessék gombot varrni! :). De beírod a keresőbe „aminosavak meteoritban”, és bőven mazsolázhatsz.


Tekinthetjük úgy tehát a tények alapján, hogy az itt idézett ellenvetésedet kukázhatjuk? (már ha tényleg komolydinak szántad….). :)


De idézzünk tőled még:

„Azon kívül a létrejött aminosavak fele jobbra forgató, a másik fele balra forgató, ami nem stimmel.”

Tudod mikor nem stimmelhetne? Ha be tudnád bizonyítani végérvényesen, hogy nincs olyan természetes szelektív hatás, ami szét tudja válogatni a két állapotot.


A természetben jelenleg is keletkezik tehát L és D enantiomerek racém elegye, vagyis olyan fele fele arányban. Amikor valamely biomolekulában D vagy L szerint rendeződik az állapot, azt homokirálisnak nevezzük, és elárulom neked, hogy a természetes cukrok esetében pont fordítva van a dolog, és szinte kivétel nélkül a D enantiomer sorozatba tartoznak, ellentétben a jellemző L konformációval.


Egy kreacos oldalon ezt állítják:

„Vajon milyen természeti törvény válogatta ki az ősleves milliónyi vegyületei közül azt a bizonyos 20 darab „L” konformációjú alfa aminosavat”


Hát azok a természeti hatások, amik enantioszelektivitással bírnak. Pl ezek:

„ 1.Aszimmetrikus katalízis királis kristályok (ásványok) hatására;

2.Cirkulárisan polározott fény fotokémiai hatása;

3.A radioaktív -bomlás paritássértése;

4.A gyenge semleges áram paritássértése.”


És van még… Ezen hatások alkalmasak arra, hogy lassan azok az aminosav enantiomerek kiszelektálódjanak, amelyek D-k voltak a rendszerben. Ha emlékszel arra, amikor írtam, hogy meteorokban is találhatunk aminosavat, akkor gondolhatunk arra, hogy ha létezik ilyen szétválogató hatás, akkor ezzel kell találkoznunk a meteoritokban is:


[link]

„A kutatók szerint a kis kezdeti túlsúlyt az L-aszparaginsav esetén eredményezhették az ős-naprendszerben uralkodó körülmények is (pl. polarizált UV- vagy más sugárzás), de a jelenleg mindenütt tapasztalható L-túlsúlyt csakis az általuk felvázolt folyamatok okozhatták, vagyis az aszteroidák belsejében lévő vízből való kikristályosodás. Az ilyen aszteroidákból képződő meteoritok hozhatták a Földre az L-aminosavakat, de emellett hasonló folyamatok működhettek a bolygón is az élet kialakulása előtt.”


Tőled:

„De nem kezdem el sorolni a 30+ ellenérvet. 60 éve toporognak a "spontán keletkezés" abszurd ötletének hívei az aminosavnál”

Tudod, a levegőnél nehezebb tárgyakkal való repülés kitalálásánál (ami jóval kisebb kaliberű probléma) is eltökölt az ember néhány száz évet, és volt, aki azt mondta, hogy már maga az ötletelés is arról abszurd…

Amúgy sorolhatod tovább az ellenérveidet, de most már csak 28-at. Igen, roppant abszurd ötlet az aminosav spontán keletkezése. Mennyivel hihetőbb és mennyivel korrektebben bizonyítható az az álláspont, hogy egy varázsló hirtelen kiemelte a kalapjából először az aminosavat, majd a nyulat… Ez teljesen rendben van, és logikus is.

:D

2016. márc. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Tom Benko ***** válasza:
@Talintulli: Amennyire tudom, a spontán keltkezés már kicsit tovább jutott. Pont most olvasom Nick Lane Hajrá, élet! című könyvében.
2016. márc. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!