Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Biológusként hogy látod :...

Biológusként hogy látod : Van-e értelme multivitamin tablettát szedni?

Figyelt kérdés

Azért nem a tápl. topicba írom, mert ott már nagyon elfogultak, elszálltak vannak. A lényeg, hogy nagyon sok bartáom lett rákos, cukros és más krónikus betegség ragadt rájuk és látom, ahogyan az egészségügyben vergődnek. Az orvosok homlokegyenest más tanácsolnak jobb esetben vagy elhajtják a beteget. Kapnak 10 tablettát, mindből 3*5 azt jól van. Én ennek elejét akarok venni.


Egészséges vagyok ez a kiinduló stádium, de hosszú távon kell hogy ez is maradjak. Keveset sportolok, de ez már nem fog változni : időm, energiám, kedvem, motivációm sincs mozogni, de gondolom a rák nem függvénye a mozgásnak.

Alig eszek egy nap, így megörzöm a kondim. Ha azt a vitamin ásványi só adagot be akarnám vinni táplálkozással, 3 hónap alatt elhíznék. Semmi kedvem kilószámra fogyasztani naponta a húst, halat, züldséget, tejtermékeket, így valamilyen táplálékkiegészítőre gondoltam.


A neten homlokegyenest ellentétes cikkeket olvastam, de szó szerint még tudományos oldalakon is ! Onnantól kezdve, hogy a vitamin, ásványi anyag pótlás az egészség alfája, omegája odáig, hogy semmire sem jó, csak árt és pénzkidobás, mindent lehet olvasni és ezek tudományos oldalak, még nem is említem a többit. Mi lehet az igazság ?


Az első utam a patikusomhoz vezetett, aki szerint pusztán azért nem éri meg vitaminokat szedni, mert nagyon kicsi a dózisuk, úgysem tudsz megfelőt bevinni. Ezzel az a gondom, hogy amikor barátom Lenkei emelt dózisú agaokat szedett a B vitamintól bizsergett a teljes kezem, bőrpír és egyéb B vitamin túladagolási tüneteim voltak. Akkor?


2016. júl. 26. 18:34
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
29%

eddig olvastam:

Keveset sportolok,

2016. júl. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
0%
Ha Lenkei eszi a vitamint, meg tudod figyelni magadon a hatást. Lehet, hogy ez már maga a hatás?
2016. júl. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
40%

Sport és rendes kaja nélkül tényleg felesleges a vitamin. Tudom, le leszek pontozva, de ezek tények. :\

Vitaminból meg nincs normális. A gyógyszertáriak túl drágák és kevés van bennük, a testépítős vitaminok jó árban vannak, de azokban meg sok cucc. Igazából azt mondanám, hogy ha lusta vagy akkor vegyél mega daily one-t, és abból kétnaponta egyél egy szemet. Az tökéletesen fedezi a vitaminigényt (még sok is igazából, de az nem akkora baj).


Az a baj, hogy a táplálékban vannak antioxidánsok is. Lehet szedni tokoferol meg karotin tablettakat is.., de jobv lenne rendesen enned.


De am erre nem tudok mit mondani... ha féltenéd az egészséged, akkor nem lennél lusta sportolni meg kajálni

2016. júl. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
64%

*azokban meg sok cucc

arra akartam célozni hogy annyi bennük a vitamin ami egyszerre nem tud felszívódni

2016. júl. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
88%

"ezek tudományos oldalak"

Ezt annyit hallom, de nem. A tudomány a könyvekben, meg tudósok publikációiban van. A netes ismeretterjesztő oldalakon pont a lényeg veszik el mindig.

2016. júl. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
71%

"motivációm sincs mozogni"


a vezető halálok nem a rák, hanem a szív és érrendszeri megbetegedések


ez elég motiváció lesz?

2016. júl. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
42%

> „a vezető halálok nem a rák, hanem a szív és érrendszeri megbetegedések

ez elég motiváció lesz?”

Nem azért mondom, de inkább halok meg infarktusban, mint akármilyen rákban.

2016. júl. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
49%

a 7-es arra gondolt, hogy ő meg szeretne öregedni :D

csak a 8-as nem akar

2016. júl. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
25%

6-os gondolt rá

7 es nem akar

2016. júl. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

"eddig olvastam:

Keveset sportolok"


Megy az tovább is ! "a rák nem függvénye a mozgásnak"


"Ha Lenkei eszi a vitamint, meg tudod figyelni magadon a hatást. Lehet, hogy ez már maga a hatás?"


Úgy látszik ment vévigolvasnod mégis, habár én soha nem írtam olyat, hogy ő szedi a vitamint és azt érzem, de sebaj, a szövegértelmezés már nem megy. Az egy másik skill


"Sport és rendes kaja nélkül tényleg felesleges a vitamin. Tudom, le leszek pontozva, de ezek tények. :\ "


Ki mondta, hogy nem kajálok rendesen ? Nem megy a kánikulába a szövegértlmezés ma senkinek. Lehet jobb lett volna máskor feltennem a kérdést, de most jutott eszembe. Mit csináljak ?


"Vitaminból meg nincs normális. ......... Igazából azt mondanám, hogy ha lusta vagy akkor vegyél mega daily one-t, és abból kétnaponta egyél egy szemet. Az tökéletesen fedezi a vitaminigényt "


Akkor eszerint mégis van normális vitamin ? Nagyon nem megy ma a gondolkodás. Melyik mega daily one ? Abból is sok van., Ez pl : [link]


Az a baj, hogy 25mg/nap=kapsz./Bx vitamint nem bírok ki. Írtam, hogy az nekem sok. Ha meg fél kapszulákat szedek, a hatóanyag kárbavész + kevés ásvány lesz benne. Elvileg a Centrumot találták ki úgy, hogy 100% RDA legyen benne, de ugye azt lenerfelték (lecsökkentették drasztikusan az ásványokat), így az nem játszik :/

Felpontoztalak barátom.De köszi az tippet


"Az a baj, hogy a táplálékban vannak antioxidánsok is. Lehet szedni tokoferol meg karotin tablettakat is.., de jobv lenne rendesen enned"


Szeretnék enni karotinoidokat, de azok nincsenek a kajákba meg már nincs benne, de ez egy másik történekt. Illetve szedtem mega C vitamint, de semmit sem ért. Injekciós sem, sőt még a 100% felszívódású sem !!


""ezek tudományos oldalak"

Ezt annyit hallom, de nem. A tudomány a könyvekben, meg tudósok publikációiban van. A netes ismeretterjesztő oldalakon pont a lényeg veszik el mindig"


Akkor linkelj. Mondj valamit barátom ! Annyit olvastam tudományos cikkeket, hogy semmit sem, nemhogy lényeget nem hámoztam ki belőle, mert mind teljesen mást írt !!

Homlokegyenesen ellentmondtak egymásnak. Jó tudom elvileg a táplálkozástudománynak kell ezt megválaszolnia. Régen, azt mondták pl a kiegyensúlyozott táplálkozással mindent pótól a szervezet és a vitaminok semmire sem jók, csak a hiánybetegségek kiküszöbölésére és emlékszem a 60 mg napi C vitamin, amit Hitler állapított meg ezt ment a tudományban. Később ismét táplálkozástudósok szerint 1-2 gr/nap C vitamin kellene és a vitaminokkal, sókkal betegségek gyógyíthatók és előzhetőek meg. Tonnaszámra gyártották a vitamin tablettákat a gyógyszergyárak (Centum, Supradyn, Actival, Béres...)


Ma meg, hogy bebizonyosodott rossz összetevőkből és rossz arányban, ráadásul keveset tettek bele, már a fitnessz meg bodíbuilding cégek által gyártott vitaminokat szedik az emberek érdekes módon előálltak az orvosok olyan vizsgálatotokkal, mely szerint a vitamin kiegészítés semmire sem jó. Többet árt mint használ, kidobott Ft és persze semmire sem jó a vitamin, csak a hiányállapotok kezelésére. Klinikai igazgató professzor nyilatkozza, hogy a C vitamin egyedül a skorbut megelőzésére és gyógyítására jó, érdekes módon, hogy nem profitálnak a gyógyszergyárak már a vitaminokból. No te mit mondasz barátom ? DD

2016. júl. 26. 21:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!