Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Biológusként hogy látod :...

Biológusként hogy látod : Van-e értelme multivitamin tablettát szedni?

Figyelt kérdés

Azért nem a tápl. topicba írom, mert ott már nagyon elfogultak, elszálltak vannak. A lényeg, hogy nagyon sok bartáom lett rákos, cukros és más krónikus betegség ragadt rájuk és látom, ahogyan az egészségügyben vergődnek. Az orvosok homlokegyenest más tanácsolnak jobb esetben vagy elhajtják a beteget. Kapnak 10 tablettát, mindből 3*5 azt jól van. Én ennek elejét akarok venni.


Egészséges vagyok ez a kiinduló stádium, de hosszú távon kell hogy ez is maradjak. Keveset sportolok, de ez már nem fog változni : időm, energiám, kedvem, motivációm sincs mozogni, de gondolom a rák nem függvénye a mozgásnak.

Alig eszek egy nap, így megörzöm a kondim. Ha azt a vitamin ásványi só adagot be akarnám vinni táplálkozással, 3 hónap alatt elhíznék. Semmi kedvem kilószámra fogyasztani naponta a húst, halat, züldséget, tejtermékeket, így valamilyen táplálékkiegészítőre gondoltam.


A neten homlokegyenest ellentétes cikkeket olvastam, de szó szerint még tudományos oldalakon is ! Onnantól kezdve, hogy a vitamin, ásványi anyag pótlás az egészség alfája, omegája odáig, hogy semmire sem jó, csak árt és pénzkidobás, mindent lehet olvasni és ezek tudományos oldalak, még nem is említem a többit. Mi lehet az igazság ?


Az első utam a patikusomhoz vezetett, aki szerint pusztán azért nem éri meg vitaminokat szedni, mert nagyon kicsi a dózisuk, úgysem tudsz megfelőt bevinni. Ezzel az a gondom, hogy amikor barátom Lenkei emelt dózisú agaokat szedett a B vitamintól bizsergett a teljes kezem, bőrpír és egyéb B vitamin túladagolási tüneteim voltak. Akkor?


2016. júl. 26. 18:34
1 2 3 4
 11/32 Sunshinedoll ***** válasza:
74%
Multivitamint szedni nulla mozgással meg sz-r étrenddel kb olyan, mintha egy omladozó házat újrafestenél kívülről :D
2016. júl. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
96%

Nekem ehhez most nincs energiám...


Mega daily one... a scitecesre gondoltam. es nem, az sem jo, de ketnaponta belefer. de nem erdekel, te is az a kotozkodos kerdezo vagy, akinek semmi nem jo :( mar megszoktam higy itt csak ez megy


c vitamin: max 500 mg ot van ertelme egyszerre. tobb nem tud felszivodni. esetleg naponta mehet tobbszor fel gramm, de az meg nem segit igazabol semmit. es bizonyos esetekben a mar kialakult (de meg nem diagnosztizalt, tunetet nem okozo, eszrevetlen) rakot csak sulyosbitja. gyorsitja a lefolyast

2016. júl. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 Vree ***** válasza:
95%

"Ki mondta, hogy nem kajálok rendesen ? Nem megy a kánikulába a szövegértelmezés ma senkinek."

TE mondtad. "Alig eszek egy nap, így megörzöm a kondim.".

>_<

Ha tanácsod akarsz, vegyél vissza egy kicsit már, ok?


"amit Hitler számolt ki"

Na, látom megint itt van valaki aki "olyan" cikkeket szokott olvasni...

lásd előző téma

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..

Ha barom ezoterista kézzelgyógyítóktól meg szcientológusoktól szedted össze a tanácsaidat, hát akkor csoda-e, ha össze vagy zavarodva? Ne olvass szxrt.


"barátom Lenkei"

És igen helyben is vagyunk, "barátunk" értetlenségének oka immár a napnál világosabb.


Lenkei konkrétan a legnagyobb kókler egészségügyben ma Mo-n, százszoros C-vitamin-adagokat javasol, természetesen (mint minden eészségügyi csaló) a ráko(ka)t is gyógyítja, "természetesen" harcol az egészségüggyel...Szvsz sokatmondó, hogy a Blaha Lujza téri centrumja a Dianetika Központot váltotta...

Ha a korrekt vitaminmennyiségről akarsz tájékozódni, a lehető legrosszabb forrás.

Mondjuk erre magadtól is rájöhettél volna, ha lenne háttértudásod...


-------


Hogy érdemes-e vitamint szedned:

ez nagyban függ az életkorodtól és a táplálkozásodtól.


Alapvetően ha Európában élsz, és az ottani átlag embernek megfelelő változatos étrendet fogyasztasz, akkor NEM szorulsz rá semmilyen rendszeres vitaminszedésre.

- 50 év fölött érdemes növelni a B-12 vitamin bevitelt (akár kiegészítővel, akár csak simán az étrend kis módosításával).

- Idősebb korban, vagy ha egyáltalán nem vagy napon (15 perc egy nap már elég), akkor rászorulhatsz a nagyobb D-vitamin bevitelre.


Kb. ennyi.


Illetve konrkét betegségek esetén lehet szerepük.


A C-vitamint azért nem kell szedni, mert bár egy kevés lényeges, de óriási mennyiségben előfordul majd' minden friss gyümölcsben, zöldségben. Ha rendesen táplálkozol, kvázi lehetetlen, hogy kifogyj belőle.


Meg kell jegyezni, hogy még a tökéletes arányban adagolt táplálékkiegészítők sem tudják teljesen pótolni a helyes táplálkozást.

(A vitaminok csak egy lényeges alcsoportja a szükséges tápanyagoknak, nyilván.)


"de gondolom a rák nem függvénye a mozgásnak."

Hát mondjuk kb. annyibizonyíték van arra, hogy pozitívan hat a kialakulása ellen, mint hogy a D-vitamin hat ellene (és egyikre sincs túl sok). Annyi biztos, hogy a mozgás egész csomó problémát segít megelőzni, elsősorban a vérkeringéssel kapcsolatos panaszok kialakulását.


Amit tenned kellene, ha komolyan érdekel a dolog, az a tudatos táplálkozás és a mozgás. (Csak be tudsz iktatni legalább egy otthoni napi tornát? De luxus edzőtermek, sportlehetőségek is vannak városszerte.) Bogyókkal ezt nem fogod kiváltani.

2016. júl. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
95%

"Ezzel az a gondom, hogy amikor barátom Lenkei emelt dózisú agaokat szedett a B vitamintól bizsergett a teljes kezem, bőrpír és egyéb B vitamin túladagolási tüneteim voltak."


Ugye te hülye vagy?

2016. júl. 27. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

"Multivitamint szedni nulla mozgással meg sz-r étrenddel kb olyan, mintha egy omladozó házat újrafestenél kívülről :D"


Ez bullshit. Nem tudod mire valók a vitaminok & a sók. Elárulom : nem testépítésre. Azt meg ki mondta, hogy sz-r az étrendem ? kérdezem mégegysszer. :O


"Mega daily one... a scitecesre gondoltam. es nem, az sem jo, de ketnaponta belefer. de nem erdekel, te is az a kotozkodos kerdezo vagy, akinek semmi nem jo :( mar megszoktam higy itt csak ez megy "


Nem kötözködtem, csak leaírtam, hogy annyi B vitamint nem tudok szedni kiütés nélkül.


"c vitamin: max 500 mg ot van ertelme egyszerre. tobb nem tud felszivodni. esetleg naponta mehet tobbszor fel gramm"


Fel tud szívódni, bármennyi. Nem hagyományos C vitaminra gondolj. Először azt mondták a rákot gyógyítja a 1000mgr, de már mást mondanak. Antioxidáns, azaz megelőzi azt, nem gyógyítani kell, de ezt is mondtam vagy tévednék ? -.-


"TE mondtad. "Alig eszek egy nap, így megörzöm a kondim.". "


Honnan tudod, hogy az nem elég nekem ? Lehet egy nap teleeszem magam egyszer és kész. Elég az, hisz látod élek.

2016. júl. 28. 00:33
 16/32 A kérdező kommentje:

"Na, látom megint itt van valaki aki "olyan" cikkeket szokott olvasni...

lásd előző téma "


Nem tudom mire gondolsz....


"Ha barom ezoterista kézzelgyógyítóktól meg szcientológusoktól szedted össze a tanácsaidat, hát akkor csoda-e, ha össze vagy zavarodva? Ne olvass szxrt"


Nem onnan szedem össze a tudásom, ezt le is írtam.


""barátom Lenkei"

És igen helyben is vagyunk, "barátunk" értetlenségének oka immár a napnál világosabb"


Rosszul írtam, már a meleg kiütközött rajtam. Azt akartam írni : amikor a barátom Lenkei vitaminokat szedett (azért lényeg, mert emelt adagok vannak benne), akkor kijöttek már az első tablettától túladagolási jelek, azaz mégsem kell az embernek az a 100mg niacin, 50mg B vitamin, azonban a patikus szerint a 2mg B vitamin meg kevés :/

2016. júl. 28. 00:39
 17/32 A kérdező kommentje:

"Hogy érdemes-e vitamint szedned:

ez nagyban függ az életkorodtól és a táplálkozásodtól. "


ez igaz, de inkább többet picival mint kevesebbet. Az ideálisat eltalálni úgysem lehet


"Alapvetően ha Európában élsz, és az ottani átlag embernek megfelelő változatos étrendet fogyasztasz, akkor NEM szorulsz rá semmilyen rendszeres vitaminszedésre"


Magam is ebből indultam ki, pont erre gondoltam, csak az a gond, hogy a mai tápanyagok már NEM TARTALMAZNAK ANNYI VITAMINT, ÁSVÁNYI SÓT, mint régen. Lehet 10 kiló almában van benne 120mg C vitamin. Ki fogja azt megenni naponta ?


"A C-vitamint azért nem kell szedni, mert bár egy kevés lényeges, de óriási mennyiségben előfordul majd' minden friss gyümölcsben, zöldségben. Ha rendesen táplálkozol, kvázi lehetetlen, hogy kifogyj belőle. "


Hamis. A C vitamin nem az aszkorbinsavat jelenti, hanem a C complexet és a bioflavonoidok csak a citrusfélékben van meg meg csipokebogyó, de ezt nem mindenki eszi napi szinten.


"Hát mondjuk kb. annyibizonyíték van arra, hogy pozitívan hat a kialakulása ellen"


Az is pozitívan hat a kialakulása ellen, ha szépeket gondolok és imádkozok.


"Amit tenned kellene, ha komolyan érdekel a dolog, az a tudatos táplálkozás és a mozgás. (Csak be tudsz iktatni legalább egy otthoni napi tornát? De luxus edzőtermek, sportlehetőségek is vannak városszerte.) Bogyókkal ezt nem fogod kiváltani"


Heti 2-3 súlyos tömegű kristályvíz cipelést beiktattam a napirendembe 200 m-es távon, ennyi nekem elég. Bogyókban meg ugyanolyan vitaminok, sók vannak mint a természetben, amit ráadásul nem tudsz megenni

2016. júl. 28. 00:46
 18/32 A kérdező kommentje:
# 5 na ugye mégsem sikerült tudományos publikációkat linkelned, ami ne mondana egymással ellent. :P
2016. júl. 28. 00:47
 19/32 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok biológus, de úgy tudom, minden ilyen szintetikus vitaminnak vannak káros mellékhatásai, a D vitamint kivéve. Szerencsére pont az a legfontosabb, rákmegelőző, csak ki kell menni a Napra, és megkapod, csak télen nehéz hozzájutni. Nem tudom, mi köze a mozgásnak a vitaminok szedéséhez.
2016. júl. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat gondoltam az újaknak felteszem még egyszer. Először is leszögezem, hogy rendesen étkezek, de nem sokat. Ez nem kizáró tényezők. Nem tudnék annyit enni természetesen, hogy a sókat meg a vitaminokat bevigyem, mert akkor gyári mennyiségű kaját kéne ennem ami a mai viszonyok közt elhízáshoz vezet, ami még egészségtelenebb mint ha nem eszek semmit sem. Ugye ?! ;)


A gyári vitaminok nem egészgételenek ! A bolti aszkorbinsav bogyesz ugyanaz a vegyület, mint ami a gyümölcsökben van és azt is természetből állítjuk elő. Ez csak egy újabb konteo, hogy mérgezőek a vitaminok, mert aztán a mekis hambiban meg a pizzában minden benne van ami kell a szervezetnek, miközben egyre szegényebb a tápanyagok az ételekben


Nekem az volt a baj eddig, hogy a scitesesben is túl sok B vitamin volt, de pl cink meg vas, ami jobban kell meg alig vagy semmi sem. Mit ajánlasz?

2017. márc. 2. 17:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!