Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A hang miből van?

Ay carramba! kérdése:

A hang miből van?

Figyelt kérdés
Tudom hogy (fizikai) jelenség, de mivel létezik, ezért kell valamiből lennie. Minden ami van, annak kell lennie valamiből. Mert hát az nincs semmiből, ami nem létezik.

#hang #létezés #alkotóanyag
2017. jan. 20. 20:48
1 2 3
 11/26 Ozmium42 ***** válasza:

A foton az elemi részecskék közé tartozik, amit jelen tudásunk alapján nem lehet tovább bontani.


[link]


A hang nem terjed vákuumban.

2017. jan. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 dq ***** válasza:

" amit jelen tudásunk alapján nem lehet tovább bontani. "


[link]

2017. jan. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Ozmium42 ***** válasza:
A jelen tudásunk a pillanatnyi legjobb tudásunk. Ebben mindig benne van potenciálisan, hogy örök igazságra bukkantunk, és az is, hogy tévedhetünk, de pillanatnyilag ez az elérhető legérvényesebb tudásunk a világról, aki pedig kételkedik, az próbálkozhat az elemi részecskék hasításával (próbálkozik például a húrelmélet is például).
2017. jan. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 Wadmalac ***** válasza:

Kedves kérdező, szerinted a tengeren a hullám miből van?


Nem vízből, hanem valami extra anyagból, ami csak a hullámban van, nyugodt vízben nincs?


A hullám, akár hang, akár más, az nem egy tárgy, anyag, ami megfogható, megszagolható, megnyalható, hanem jelenség, mozgásforma.

Az alapvető tévedésed az, hogy ha valami nevet kap, az biztos, hogy anyag, "van valamiből". Nos, nem.

2017. jan. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Hát igen, orral estem a megvilágosodás útjára! :P
2017. jan. 23. 16:46
 16/26 anonim válasza:

#8: A hullám nem terjed szét a vízen. A hullám közben a vízcseppek körkörösen mozognak valaminek a hatására. Ez egy "tapintható" mechanikai jelenség, ez szerintem annyira nem jó példa.

Egyébként nagyon jó a kérdés,elgondolkodtatott. :)

Aztán rájöttem, hogy nagyon egyszerű, végülis énekes leszek (művészetibe járok)A hang az a levegőből van. Ahogy szűk helyre ér (hangszálak közti rés) úgy alakul ki.

Pl ha a szél (mozgásban lévő levegő) egy szűk helyre szorul, sipító, sikító hangot ad.

2017. jan. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 dq ***** válasza:

#16:

Az analógia a vízhullámok és a hanghullámok között pontos és teljes. Tök ugyanaz a kettõ.

2017. jan. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Ha pengetsz egy gitárt, az rezeg, meg kinyújtod és visszaugrik. Amúgy én nem értek hozzá, ez most csak eszembe jutott.
2017. jan. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
*márhogy a húrja a gitárnak
2017. jan. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Elgondolkodtam egy kicsit:

A levegő rezgése (hang) az atomok összeütközéséből ered. De itt meg is álltam.


Tegyük fel: Összeütközik két atom. Ebből ered a hang. De ennél nem tudok tovább jutni. VALAMINEK LÉTRE KELLETT JÖNNIE A KÉT ATOM KÖZÖTT! Ez a hang. Még mindig fenn áll a kérdésem.


Tehát miből van a hang?!

2017. márc. 14. 16:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!