Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A hang miből van?

Ay carramba! kérdése:

A hang miből van?

Figyelt kérdés
Tudom hogy (fizikai) jelenség, de mivel létezik, ezért kell valamiből lennie. Minden ami van, annak kell lennie valamiből. Mert hát az nincs semmiből, ami nem létezik.

#hang #létezés #alkotóanyag
2017. jan. 20. 20:48
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Én értem az előzőkben leírt vízhullámos dolgokat. De a többit nem értem.
2017. márc. 14. 16:31
 22/26 dq ***** válasza:

" VALAMINEK LÉTRE KELLETT JÖNNIE A KÉT ATOM KÖZÖTT! Ez a hang. "


Nem ez a hang. A hang a két atom közötti relatív periodikus távolság növekedés-csökkenés (mondjuk).


Fogalomból van.

2017. márc. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
:S
2017. márc. 14. 17:15
 24/26 A kérdező kommentje:

Most vagy én vagyok a legnagyobb hülye a világon, vagy egy új dolgot pedzegetek.


Mondjátok ti magatokban: Az első te nagyon okos.

2017. márc. 14. 17:17
 25/26 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Légnyomás-különbségből van. A gázok normális esetben egyenletesen töltik ki a teret. A sűrűség egyenletes mindenhol, a légnyomás egyenletes mindenhol. Amikor hangot képezel, akkor ezt az egyenletességet megbontod. Lokálisan "meglököd" a gázt, emiatt a gázrészecskék azon a helyen betömörülnek, viszont következményesen ennek szomszédságában meg is ritkul a levegő. A gáz immár nem egyenletesen oszlik meg, de továbbra is arra törekszik, hogy a különbségek kiegyenlítődjenek, ezért a sűrűbb levegő próbál betörni a ritkább levegő irányába. Ennek hatására ez az egyenetlenség a gázsűrűségben, mint egy hullám, szétterjed. A légnyomás nem az egyes részecskék tulajdonsága, hanem egy statisztikai átlag. A légnyomás-különbség hullám a hallószervedet is elérik, és az abban lévő parányi szőröket meglökik. Ez az az inger, ami elektromos jelet képez, és ez már a hallóidegen keresztül bejut az agyba, feldolgozódik, és érzetet kelt benned, ez az érzés a hang végső soron.
2017. márc. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Windows homokóra: Az információ feldolgozásra került.
2017. márc. 15. 11:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!