Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » USA-ban hová költöznétek és...

USA-ban hová költöznétek és miért épp oda?

Figyelt kérdés
2013. febr. 18. 19:40
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Nincs az a Pénz...
2013. febr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

7-8. vagyok. Örülök, hogy tetszett a beírásom. :)

Igazából én még soha nem jártam az USA-ban, nem tudom, milyen lehet ott élni, kizárólag filmélményeim vannak, illetve családtagok fotói, akik jártak már ott.


Ami így a kirakatban látszik az "amerikai álom"-ból, szép ház, mindenkinek dögös autó, igazi pozitív életigenlő szemlélet, szóval úgy szívesen élnék ott. Ha tényleg igaz, hogy az ottani lehetőségek és a jövedelmek valóban élhetőbben alakulnak az árszínvonalhoz.


De azt is megmondom, hogy olyan cudarul, amit sok film felvázolt, ahogy a biztosítók lerázzák, kifárasztják az ügyfelet, vagy hagynak valakit elvérezni csak mert nincs biztije, stb stb, szóval a cudar a fele nem vonz.


Tehát földrajzilag kétféle dolog érdekelne, amit korábban is írtam, semmiképpen nem élnék bent egy nyüzsgő városban, inkább a közeli kertvárosban és autóznék.


Társadalmilag meg legalább egy közepes szintet képzelnék el, tehát nem is Jockey Ewing, de legalább mondjuk egy olyan ember lennék, akinek van egy 5-10fős kis cége, amiből szépen megél és az embereinek is stabil munkát ad.

2013. febr. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:

"Miért? Mert a hidegmentes, télmentes, sok napsütéses és kiegyenlített éghajlat jobban vonz, mint ez az örökké szonytyorgó szürke szar, ami itt van. "

:-D Még sokat nem járhattál arrafelé. A Golden Gate az év kb felében ködben van. Nyáron is hosszúgatya széldzseki. Bár valakinek bejön. Viszont kikúrt drága. Azok a házak, ahonnan rálátni a GG-re 2 millánál kezdődnek (persze nem forintban :-), kert meg nyista, arra még egy pár misi.


De, ha a pénz nem számít, akkor én inkább délebbre vennék házat a Monterey-nél a 17 mile drive-on (egyike kalifornia néhány fizetős útjainak, csak helyi lakók és néhány túrista jár rajta, átmenő forgalom minimális). Kilátás az óceánra, némi kert, van annyira magasan, hogy egy átlag cunami ne mossa el. Bónusz, lehet célbalődözni a golfozó burzsujokra.

[link]

2013. febr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Micsoda képek!!! Te jó ég. Ez sem hangzik rosszul, de ez nagyon messze van az élettől, sokat kell kocsikázni hogy pl. moziba menjek. Bár asszem, megéri.
2013. febr. 19. 20:28
 15/32 anonim ***** válasza:

7-8-12 vagyok


Ha lenne 24 millió dollárom egy lakóházra, azt hiszem az autózás már okozna gondot, ha be akarok menni a városba.

Most is így élek Bp agglomerációjában. Az úgynevezett "élet" részese akkor vagyok, amikor én úgy döntök, hogy szeretnék, akkor bemegyek, amúgy meg a közeli fenyvest és tavat kerülgetjük a kutyáinkkal naponta kétszer :)

2013. febr. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

"azt hiszem az autózás már okozna gondot,"

helyett: NEM okozna gondot, kihagytam, bocsi :)

2013. febr. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

" hogy pl. moziba menjek."

Ennyi penzert az mar van a hazban mozi! :D

2013. febr. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim válasza:
A fehér ház lépcsőjére.
2013. febr. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim válasza:
Itt olvasom először valakitől, hogy utálja New York-ot. Kérlek fejtsd ki bővebben. Miért? Hiszen mindenki aki ott járt amikor kérdezik majdbepisíl a gyönyörtől, hogy a fantasztikus New York. Miért tetszhet annyira az embereknek a magyar "celebeknek"? Hiszen csak hatalmas kockaházak, toronyházak, beteon-beton mindenhol.
2013. febr. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
New Yorkról azt beszélik, a város ami sosem alszik. Nem lesz sötét soha, olyan sok villany van, lámpa, világító reklám, hogy az éjszakát nappali világosságba vonja, és a partik, a szórakozóhelyek, nem állnak le, ugyanolyan sokan vannak 11-kor, hajnali 2-kor, és hajnali 5, 6-kor is. Örökéber, hatalmas város, minden modern, persze hogy van rosszabb negyed, de a gazdag részek, meg úgy a város java csillogó, vonzó, pezsgő. Ennek ellenére 1001 turistacélom közt nincs New York.
2013. febr. 21. 14:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!