Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » USA-ban hová költöznétek és...

USA-ban hová költöznétek és miért épp oda?

Figyelt kérdés
2013. febr. 18. 19:40
1 2 3 4
 21/32 Alex Fly válasza:
USA-ba nem. Azt hiszem, az ottani diktatúra nem nekem való. De ha a politikai helyzettől eltekintünk és csak földrajzi alapon nézzük, akkor talán Oregon. Esetleg egy-egy ideig a "klasszikus" városok: NY, LA, SF, Philadelphia, Chicago, New Orleans, Seattle... esetleg egy kis Alaszka
2013. febr. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Hűha, Alaszka!! Eszembe sem jutna. :D
2013. febr. 21. 23:13
 23/32 anonim ***** válasza:

"USA-ba nem. Azt hiszem, az ottani diktatúra nem nekem való."

Diktatúra??? wow! Nem tudom, hogy te melyik USAról beszélsz, de azt amiről én tudok, ott a Ku Klux Klan jelenleg is működik, miközben egy (állítólag már nem diktatórikus) középeurópai országban betiltottak egy "Magyar Gárda" nevű, szintén szélsőjobboldali szervezetet. Na, most jön a 2o forintos kérdés: vajon melyik országban nagyobb a szabadság? És te melyik országban élsz?

2013. febr. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Florida / Kalifornia / Honolulu, vagy pedig Boston környéke.
2013. febr. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim válasza:
Én legszívesebben Phoenix, Camp Verde-be költöznék. Már régóta szeretem azt a fajta éghajlatot és a környezetet mint pl a Grand Canyon elbűvölő lehet, nagyon szép házak vannak ott, és még az idő is jó. És ott nincs cunámi meg ilyenek.. max homok vihar
2013. febr. 23. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim válasza:

San Francisco környéke, pl. Berkeley az nem rossz.

Kb egyetemi város, eléggé európaias dolgokkal.

A "minden szép, minden jó, suhanunk a millió dolláros villák között" baromságot felejtsd el - kb ugyanazt találod ott, mint Budapesten: vannak szebb részek és lepukkantabb részek. Ez utóbbiaknál több gyanús néger naplopó figyeli az utcán minden mozdulatodat.

A fő előnye az országnak, hogy nem fojtják meg a vállalkozásokat, mint itthon, és az állam nem gondolja azt, hogy majd jól beszedi az összes pénzedet, mert ő tudja, hogy mire kell költeni, és elkölti hülyeségekre.

A hátránya is éppen ez: szélsőségesen magadra vagy utalva, ha pl. egészségügyi problémád van, műtét kell vagy ilyesmi, csillagászati összegbe kerül, akár el is adósodhatsz tőle jó pár évre.


Szóval lehet választani.

2013. febr. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 Alex Fly válasza:

23: abban az USA-ban, amit én ismerek, bárkit minden bizonyíték nélkül fogva tarthatnak pusztán azért, mert valaki azt mondta rá, hogy terroristagyanús. Az általam ismert USA-ban a Patriot Act és társai óta gyakorlatilag érvényét vesztette a Bill of Rights.

Elnyomás, rendőrállam: ez mi, ha nem diktatúra?

2013. febr. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

"Elnyomás, rendőrállam: ez mi, ha nem diktatúra?"

Ez üres szöveg. Hol vannak az megalapozatlan terroristagyanú alapján fogvatartott emberek tucatjai, akik azért lettek félretéve, mert az aktuális hatalomnak útban voltak? (Mert én kb 2o magyar vezető beosztású embert tudok mondani, akit az utóbbi 3 évben azért távolítottak el a posztjáról, mert nem Fidesz szimpatizáns... csak, hogy a diktatúra vonalán maradjunk) Hol vannak a visszaélések a Patriot Act-tal? Sehol ja.


A valóságot és a demagógiát nem árt szétválasztani.

2013. febr. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 Alex Fly válasza:

hogy hol vannak? Nem hinném, hogy erre választ kaphatunk. Az USA-ban elég sokan tűntek el nyomtalanul, miért pont ők lennének kivételek.

Visszaélések? Gondolom az sem számít annak, hogy a gyilkológépezetüket (U.S.Army) belföldi bevetésekre készítik fel, koncentrációs táborokat építenek a saját állampolgáraik számára...

És ha mindez nem elég, akkor elég megnézni, hogy viszonyul az USA a neki nem tetsző, szuverén idegen államok belügyeihez. Aztán lehet elvonni a következtetéseket...

2013. febr. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy amiket összehordasz azok ilyen homályos konteós hablatyok.


Az a baj, hogy te nem éltél diktatúrában, nem tudod, hogy az milyen. Ha idősebb lennél, látnád, hogy ami Magyrországon van, az közelebb áll a diktatúrához, mint ami az USAban van. Nem állítom, hogy az USA kormányának teljesen tiszta lehet a lelkiismerete, de itt (USA) ismeretlenek a Magyarországra jellemző hatalomcentralizáció, és a vezetésnek nem tetsző vélemények elnyomása. Nem figyeltél az előző kommentemre: itt legálisan működnek olyan csoportok, akik FELFEGYVEREZVE(!!) szeparatista elveket hirdetve készülnek a szövetségi állam megbuktatására. Ilyen hol van Mo-n? Alaptörvényt sért, aki az alkotmányos rend ellen szervezkedik.


Persze hozhatod a Patriot act-et, ami elég szívás azt elismerem, de amikor én azt kérdeztem, hogy hol vannak azok, akiket a PA-ra hivatkozva megszívattak, erre azt tudtad mindössze összehozni, hogy biztosan vannak az eltűntek között ilyenek. Ez egy vicc, ez nem válasz.


Esettanulmány: van egy médium (egy rádió), ami a jelenlegi kormány lépéseit kritizálja. Létezik egy jogszabály, amit a korányhivatalok megszegve ellehetetlenítik az adott médium működését. A médium bíróságra megy, és számos JOGERŐS ítélet dacára nem történik jogorvoslat, a korányhivatal leszarva a JOGOT ellehetetleníti a kritikus médiumot. Szerited mi ez, ha nem dikatórikus módszer? Szerinted melyik országról szól a példa?


Az a helyzet, hogy amerikában az emberek a szuper szabadsághoz szoktak hozzá, és bármilyen csorbulása ennek a szabadságnak kiveri a biztosítékot. Azok a dolgok, amik ma Magyarországon történnek itt elképzelhetetlenek. És persze, aki konteokat olvas az persze vizionálhat rendőrállamot, de a valóság, ha itt élsz, ezeket nem támasztja alá. És akkor felteheted magadnak a kérdést: mi a valóság? A magyar közélet, és áltában a magyar állam nagyon erősen a diktatórikus berendezkedés felé tolódott el, aminek az áldozatait megtalálod a napi sajtóban: kirúgott egyetemi tanárok, kutatók, színházigazgatók, riporterek, újságírók, akár egész rádió szőröstül-bőröstül (olyan emberek, akik hatással lehetnek a szélesebb választóréteg véleményére). Hol vannak ezek a "félretett" emberek az USAban? Sehol. Ha nem tetszik, ami van, azt és úgy mondhatsz, ahogy akarod.


"Gondolom az sem számít annak, hogy a gyilkológépezetüket (U.S.Army) belföldi bevetésekre készítik fel, koncentrációs táborokat építenek a saját állampolgáraik számára... "

És kik vannak a táborokban? A "gyilkológépezet" hány városnyi állampolgárt semmisített meg? :-D Ne viccelj.


"És ha mindez nem elég, akkor elég megnézni, hogy viszonyul az USA a neki nem tetsző, szuverén idegen államok belügyeihez. "

Most lehet fanyalogni, de az USA egyelőre világhatalom, és mint az erősebb kutya, megmondja, hogy mi legyen. Nem állítom, hogy mindent jól csinál, ha módja lenne rá, Magyarország is beavatkozna pl. Szlovákia vagy Románia belügyeibe, hogy az ott élő magyar kissebbségnek extra jogok biztosítását csikarja ki. De Magyaro csak egy kis pötty, és mások szopatnak minket. De egyébként is felmerül a kérdés: mivel mindig lesz olyan állam, ami túlerő miatt majd megmondja a tutit, szerinted melyik a jobb, ki mondja meg: 1) USA 2) oroszok, 3) kína. 4) valami egységes iszlám hatalom? Szerintem még mindig az USAval járunk a legjobban.

2013. febr. 26. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!