Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ennyire nehez Amerikaban uj...

Ennyire nehez Amerikaban uj eletet kezdeni?

Figyelt kérdés
Egesz delelott olvasgattam a kerdeseket Eszak-Amerika temakorben. Kiabranditoak sajnos a valaszok. Tenyleg ennyire lehetetlen (majdnem lehetetlen) hogy valaki amerikai allampolag legyen? Vagy legalabbis, hogy kapjon egy lehetoseget, hogy uj eltet kezdjen ott, munka, lakas? 22eves vagyok es most vegeztem, az egyetemet, jelenleg dolgozok es probalok penzt felre tenni, hogy legyen mibol elinduljak, de ennyi negativ valasz utan azt sem tudom ha elkedjem-e. :(
2014. nov. 12. 12:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Ennyire.
2014. nov. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Bizonyám!

Menj valamelyik európai országba, és tegyél félre NAGYON SOK pénzt. Itt Dániában esélytelen az, aki nem hoz magával legalább 1,5-2 millió forintot.

2014. nov. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
39%
Igen, ennyire. Nehéz, de nem lehetetlen. 4,5 évig éltem Londonban, vállalkozásom volt, ott munkám során ismerkedtem meg egy amerikai hölggyel, ő lett a feleségem, azóta itt élünk. Ha nem találkozom vele, akkor a mai napig nem jutottam volna ki, ugyanis munkavállalás révén kijutni egy átlag embernek, aki nem tudós, elismert mérnök, stb, annak lehetetlen. Legális és relatív gyors módja az idejutásnak a házasság, közeli rokon(anya, apa), illetve zöldkártyalottó. (Az idei pár napja zárult le, majd legközelebb jövő októbertől lehet ismét jelentkezni.)
2014. nov. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
20%
Utolsó, 12:48-kor írta a választ. Szóval akkor murikában nincs időeltolódás? Sok gyökér kamus :D
2014. nov. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nem bisztos, hogy kamuzik, innen ugysem tudnank megallapitani. Van egy ismerosom aki segitene, O kint el 20 eve es dolgozik. Lehet tudna munkat is ajanlani es lakhatnek nalla par honapig. Igyis ugyanaz a helyzet?
2014. nov. 12. 13:35
 6/22 anonim ***** válasza:

"Utolsó, 12:48-kor írta a választ. Szóval akkor murikában nincs időeltolódás? Sok gyökér kamus :D"


Csak jelzem, hogy jelenleg Magyarországon tartózkodunk, családi látogatáson vagyunk a feleségemmel, és ezért mertem 12:48-kor írni, ha meg nem haragszol, "kedves" beszólogató!

2014. nov. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

"Van egy ismerosom aki segitene, O kint el 20 eve es dolgozik. Lehet tudna munkat is ajanlani es lakhatnek nalla par honapig. Igyis ugyanaz a helyzet?"


Ismerősöd intézi a munkavállalási engedélyedet? Kapsz hivatalos szerződést? Aki külföldről akar dolgozót az USA-ba vinni, annak végig kell menni egy cca. 3 hónapos procedúrán, először meg kell hirdetnie az állást, és fel kell ajánlania az állást, amerikai állampolgároknak, vagy zöldkártyásoknak. Ha ezek után sincs alkalmas jelölt, akkor kérelmezheti hogy téged alkalmazzon, ehhez befizet egy 1000 USD körüli ügyintézési díjat, majd ezután a hivatal kiállítja a papírokat neked, megküldi a lakóhelyed szerinti nagykövetségre, ott egy interjú, orvosi vizsgálatot követően átveheted és azzal beléphetsz az USA-ba, mint munkavállaló. Ezután, ha akarsz, folyamodhatsz zöldkártyáért, ami elengedhetetlen feltétele a huzamosabb ideig való tartózkodásnak, letelepedésnek.


Ha ez az ismerős csak úgy segít, hogy kimész, sima turistaként, abba erősen javaslom hogy ne menj bele, mert feketemunka nem kifizetődő, és nem éri meg.

2014. nov. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nem vallalok el olyan munkat amirol nem tudok sokat es nemis olyan csaladoz mennek akiket 2 hete ismerek. Szeretnem ezt az egeszet legalis uton megoldani a nem hat nem. Meg semmi nem bisztos, csak probaltam valaszokat keresni, hogy egyaltalan erdemes e nekivagnom. Ha csak az idomet vesztegetem akkor keresek egy mas orszagot vay maradok ithon.....
2014. nov. 12. 16:16
 9/22 anonim ***** válasza:

De nem vállalhatsz csak úgy legálisan munkát. Nem úgy működik.


Szerintem keress másik országot.

2014. nov. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem valalhatok csak ugy legalisan munkat. Azt hittem, hogy ez kicsit konnyithet esetleg felgyorsithatna a dolgokat. Azert koszonom a valaszokat.
2014. nov. 12. 16:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!