Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ennyire nehez Amerikaban uj...

Ennyire nehez Amerikaban uj eletet kezdeni?

Figyelt kérdés
Egesz delelott olvasgattam a kerdeseket Eszak-Amerika temakorben. Kiabranditoak sajnos a valaszok. Tenyleg ennyire lehetetlen (majdnem lehetetlen) hogy valaki amerikai allampolag legyen? Vagy legalabbis, hogy kapjon egy lehetoseget, hogy uj eltet kezdjen ott, munka, lakas? 22eves vagyok es most vegeztem, az egyetemet, jelenleg dolgozok es probalok penzt felre tenni, hogy legyen mibol elinduljak, de ennyi negativ valasz utan azt sem tudom ha elkedjem-e. :(
2014. nov. 12. 12:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
7-es igazat ir, ez pontosan ugy nez ki. Sajnos, sok kerdezo nem hajlando elfogadni az igazsagot, de remelem, kedves kerdezo, te nem felsz igazsagtol. Egesz EU nyitva van elotted, ott sokkal egyszerubb lesz uj eletet kezdeni. Sok szerencset.
2014. nov. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a szomszéd országait ( Canada , Mexico) Na jó talán Mexico-t inkább ne. Nem mindig az eu-t kell nézni , van aki máshova is akar menni.
2014. nov. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Ha olvastal a temaban, akkor tudnad, hogy nem allampolgarsag az ami kell neked, ugyanis zoldkartyaval majdnem egyenjogu polgara lehetsz az orszagnak es leelheted az eleted itt az USAban ugy, hogy soha nem is leszel allampolgi. Ismerek 70+ eves embereket, (meg 56-ban jottek) es soha nem lettek polgarok...


Vagyis a polgarsagot felejtsd el, gyurj a zoldkartyara.


A munkavizumos dolgot a tobbiek leirtak, nagyon nehez. Ismerek par embert akik igy kerultek ide es kaptak zoldet, de vagy egy zsenik, vagy nagyon extrem dologhoz ertenek, amihez masok nem nagyon es igy aranylag konnyen jott a zoldkartya munka utjan.


A tobb100 masik magyar pedig mind hazassag utjan van itt. Es mind ugy kezdte, hogy turistakent kijott, feketen dolgozott, tultartozkodott es kockaztatott. A sok-sok magyarbol csak 3 volt, akik visszamentek, mert nekik nem jott be. Ilyen is van. De legalabb elmondhatjak hogy megprobaltak.


Mi veszteni valod van? Az idon es a penzen kivul? Legalabb a kepebe vaghatod a sok nyavogonak, hogy te igenis jottel/lattal/ es vagy gyoztel, vagy nem, de megprobaltad es emelt fovel tavoztal.


Az ismeros sokat tud segiteni. Szallas/kaja a kezdeti idokben megoldva. Plusz a sok eves tapasztalatat megossza veled, es ugye tudjuk, a tudas hatalom.


Osszefutsz egy csinos lanykaval, megkered a kezet es 1 even belul (ha minden jol megy) kezedben a zold es azt csinalsz amit akarsz. Ha tenyleg elszant vagy es van eleg ver a pucadban... ugyanis csak tokosoknek valo ez a hely, de aki eleg f.a$zagyerek, annak nagyon be tud jonni! ;)

2014. nov. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Azért vedd figyelembe, hogy a gyakorikérdéseket nem az optimista, boldog, jó körülmények között élő, sok diplomás, sokat látott emberek lelőhelye. Szóval néha én olyan válaszokkal találkozok össze, hogy csak jajj.

Amerikához tartozó kérdésekre általában ugranak a szapulni kívánó emberek. 20 válaszolóból 18 nem járt Amerikában, sőt megkockáztatom egy wikipédiánál többet nem is tett az ismeretségei bővítéséhez.

Itt a kérdésed alatt elhangzott 1-2 olyan komment amire alapozhatsz!! Te még szerencsés voltál..

Munkavállalói vízumot tényleg nagyon nehéz kiváltani, de ez sem lehetetlen. Ha az ismerősödnek mondjuk van egy ismerőse, aki olyan boltot üzemel, ahol magyar dolgokat lehet venni, és esetleg olyan munkát kéne végezni, amiben igencsak magyar specifikusnak kell lenni, és ezt tetézve mondjuk egy kisebb városról is beszélünk, nem mint a tipikus nagyvárosok NY,LA stb.. Ahol nem olyan nagy a valószínűsége, hogy a meghirdetett állásra csak úgy özönlenek a magyar kint lakók jelentkezései. Akkor simán oda-vissza megvan az esélyed. NYILVÁNVALÓAN ez egy esti mesével egyenlő valóságtartalommal ér fel. DE HA MEG SE PRÓBÁLOD?! Attól még, hogy megkéred legyen résen neked munkaügyben, az csak egy kérés!!!!! És ki tudja, AKÁRMI megtörténhet!!!

Amúgy én ismerek egy férfit, aki a saját unokatestvéréhez házasodott össze papíron.. Ennek már 15 éve, nyilván azóta elváltak.. Szóval ha az ismerősöd ilyen szempontból is tudna segíteni, hogy a rokonságában vagy akárhol valaki segítene egy házasságkötéssel.. Nyilván pénzért.

Figyelj én azt ajánlom, hogy menj el külföldre dolgozz 1 évet, szigorúan egy évet, se több se kevesebb. Minden pénzt félretéve. A pénzből kiutazhatsz turistaként, maradhatsz illegálisan. Én azért a helyedben átnyálaznám a feltételeket, hogy milyen Amerikában illegálisként kint lenni. Közben találhatsz párt.

Nekem van ismerősöm kint illegálisan, soha többé nem akar hazajönni, miközben itthon is nagyon szépen megtudott élni.

Még valamit akartam mondani..

Nem tudom, hogy mi a nemed. Ha lány vagy, akkor az au pair in America közvetítőcéggel kimehetsz 1 évre tisztán, vízummal gyerekre vigyázni, lesz lakhatásod, biztosított az étkeztetésed, némi iskolát is biztosítanak (nem sokat), és kapsz minden héten "zsebpénzt". A meglévő tartalékod szép kis összeggel gyarapíthatod ez év alatt. 1 év alatt találhatsz pasit, vagy valakit aki tud segíteni. Amerikából könnyebb állásinterjúkra járni, és ha kifizeted a leendő munkáltatódnak azt a fent írt 1000 dolláros eljárási összeget, akkor nem hiszem, hogy húznák a szájukat. Főleg ha el tudod magad adni.


Szerintem azért nem annyira lehetetlen dolog ez a kijutás dolog, mint ahogy beállítják. Nyilván nehéz, kell hozzá nagyon sok minden. Pénz, kitartás, bátorság, marketing. És néha a penge élén, sőt arról leesve kell táncolnunk saját morális meglátásaink, illetve a törvény írott szabályai közt.


Elég sok embert ismerek, akik így, vagy úgy de kijutottak, és kint is maradtak. Mindnek más a története, egyik se ugyanolyan. Van aki 10 évet várt a kijutásra, van akit gyerekként kivittek a szülei, van aki kiházasodott, van aki turistaként kiutazott és kint maradt. Illetve van aki Au Pairként kipróbálta magát, haza jött és rá jött vissza kell mennie.

2014. nov. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Elnézést a rengeteg helyesírási hibáért. Nagyon gyorsan akartam, nagyon sok mindent átadni egyszerre. De mindez a tartalmon nem változtat.
2014. nov. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
14/15 nagyon szepen koszonom. :)
2014. nov. 17. 08:14
 17/22 Singham ***** válasza:

Azt elfelejtik hozzátenni itt sokan, hogy USA lakóinak nagy része illegális bevándorló. Egyre több nagy emberről derül ki, hogy illegálisan tartózkodik az országban. Jose Antonio Vargas, híres újságíró. Sőt, ami a vicces, hogy konkrétan Obama se tudja bebizonyítani illegális bevándorló-e vagy sem.

A legtöbb válaszírónak meg itt nem kell hinni. Van jó pár ismerősöm kint és egyáltalán nem úgy mennek a dolgok, mint ahogy itt leírják. Közel se olyan lehetetlen zöldkártyát szerezni, sőt még az illegális élet is teljesen más. Meghúzod magadat, nem keveredsz balhéba, stb. akkor hasonló életet élhetsz, mint egy átlag amerikai. Annyi, hogy a nagyobb pozíciókra nem nagyon pályázhatsz, mivel ott lebukhatnál. Simán intézhetsz magadnak kint jogosítványt, adókártyát illegálisként (lást Jose Antonio Vargas esetét). Úgyhogy nem kell itt mindent elhinni, amit írnak.

Alapból nagyon sokan csak bekamuzzák, hogy kint vannak, vagy pedig illegálisként vannak kint. Nagyon kevés az, aki legálisként tartózkodik.

2014. nov. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
És aki illgális az honnan szerez social security számot?
2014. nov. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 szabina555 ***** válasza:

#17

Obama Hawaii-n született, miért lenne illegális bevándorló? a nagyapjáról, vagy nemtudom melyik hozzátartozójáról derült ki, hogy illegális bevándorló volt. alapból nem lehetne elnökjelölt sem, ha nem USA területén belül született

2014. nov. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Singham "Simán intézhetsz magadnak kint jogosítványt" aruld mar el hogy hogyan? Az elso dolog amit a DMV-ben kernek az a social security szam. Azt hogyan szerzel ugy, ha atlag turistakent ESTAval jossz be az orszagba?


"akkor hasonló életet élhetsz, mint egy átlag amerikai" - melyik atlagra gondolsz? Aki a 99centes uzletben vesz kajat meg a Walmartban ruhat es nem tud hetvegen elmenni messzebbre, mert nincs kocsi vagy mert sokalja a benzin arat es a hazarepulesrol csak almodozni tud mert se penz a jegyre, se papir, hogy visszajohessen.


"A legtöbb válaszírónak meg itt nem kell hinni." De neked igen? Miert is?


A Jose Vargas sztorid annyibol santit, hogy o 1993ban jott ide. A lakotarsam 1999-ben, es akkoriban sokkal konnyebb volt minden. Meg neki is sikerult SS szamot szereznie es a mai napig nem erti hogyan, hiszen akkoriban illegalis volt. Nekem is sikerult jogositvanyt szereznem, igaz csak 1 evre szolt de ez meg abban az idoben volt, mikor csak vizummal lehetett az orszagba belepni, amiert a kovetsegen kellett sorba allni.


Mostmar sokkal nehezebb. Nem azt mondom, hogy lehetetlen, de rengeteg kiskapu bezarult, ami par eve meg tarva nyitva volt.

2014. nov. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!