Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Pár napja szállást foglaltam...

Pár napja szállást foglaltam augusztusra. Erre most rámír a tulaj, hogy akkor nem lehetséges nála megszállni, mert felújítás lesz. Ez mennyire hihető?

Figyelt kérdés

Szállást foglaltam a booking.com-on egy balatoni településen, augusztus első felében 5 éjszakára. Tegnap jött egy üzenet a tulajtól, hogy akkor nem fogok tudni megszállni, mert azon a héten pont felújítási munkálatok lesznek, amiket nemrég egyeztetett le. Korábbra vagy későbbre foglalhatok, de arra a hétre pont nem lehetséges. Ez mégis mennyire hihető? Majdnem egy évvel előre foglal le egy 1 hetes felújítási munkát, és pont a nyaralási szezon kellős közepére?

Az hozzátartozik, hogy elsősorban egy négynapos rockfesztivál miatt utaznék, amit a településen akkor tartanak. Elképzelhető, hogy valójában arról van szó, hogy a tulaj nem szeret fesztivállátogatókat elszállásolni?



2023. okt. 16. 09:45
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
18%
10: mivel a bookingon ez az első lépés, ha meg akarsz valakitől szabadulni szállásadóként. Ha ez nem megy, akkor a bookingra hagyod. Ha mégis megjelenik a címen valaki nem kívánatos, egyszerűen nem engedi be az ember. A booking maga is felhívja a szállásadóknak kiadott anyagban, hogy a szállás a szállásadó tulajdona,ha valami nem tetszik a vendégben, ne kockaztasson.
2023. okt. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:
11: Bennem mégis mi nem tetszhet? Semmi fotó vagy személyes infó nincs, ez nem a Facebook. Mondom, arra tudok tippelni, hogy a foglalás intervalluma alapján vágja, hogy én rockrajongó vagyok, aki a fesztiválra megy, és ilyeneket nem akar elszállásolni, mert van velük rossz tapasztalata vagy ilyesmi.
2023. okt. 16. 15:39
 13/46 anonim ***** válasza:
100%
12: szerintem elfelejtett arra a hétre magasabb árat beállítani. A neved alapján honnan tudhatná hogy fesztiválozni mész? Hacsak nem Rocker Zsolti vagy...
2023. okt. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
6%
11: nekem pl az nem tetszik, hogy az érkezési nap előtt 10 hónappal ennyit drámázol. Nagyon rossz előjel egy szállásadó számára.
2023. okt. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%

Ne mondd le, mondja le ő.

Jelezd a booking-nak. Ez tuti nem szabályos.

2023. okt. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:

13: Nem a nevem alapján, hanem, hogy pont a fesztivál időtartamára foglalok.


14: Ezt gondolom, igazából az én 12-esemre akartad válaszolni. Egyrészt: Még egy szót sem reagáltam a szállásadónak. Másrészt: Olyan szállást keresek, ami kellőképpen olcsó, ingyenesen lemondható, és nem kell semmit előre fizetni. Ami a booking.com-on ezenkívül található, ott az első kritérium nem teljesül, számomra csillagászati árakat kérnek. Más helyen akad ugyan megfizethető, de ott viszont előre is utalni kell valamennyit, és azt nem kapom vissza lemondás esetén sem. Még nem döntöttem el biztosra, hogy megyek-e, mert még nem tették közzé a fesztivál fellépőit, ennek a függvénye. Majd talán év elején publikálják, de ha addig várok, jóllehet már csak számomra megfizethetetlen szállások maradnak.

2023. okt. 16. 16:01
 17/46 anonim ***** válasza:
0%
Add fel. Szélmalomharc.
2023. okt. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:
15: Ezt úgy kellene, hogy ráírok a Booking.com ügyfélszolgálatára, és elmondom, milyen indokkal akarja lefújatni velem a szállást, és megkérdem, hogy ez szabályos-e?
2023. okt. 16. 16:34
 19/46 anonim ***** válasza:
31%
18: a booking ügyfele a szállásadó, nem a szállásadó vendége. Ezt érdemes nem elfelejteni.
2023. okt. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
46%
#4 pont olyan embernek tűnsz, mint akinek van kiadó zuglói 30 nm-es garzonja, halott nagymama bútoraival havi 270 ezerért.
2023. okt. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!