Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Pár napja szállást foglaltam...

Pár napja szállást foglaltam augusztusra. Erre most rámír a tulaj, hogy akkor nem lehetséges nála megszállni, mert felújítás lesz. Ez mennyire hihető?

Figyelt kérdés

Szállást foglaltam a booking.com-on egy balatoni településen, augusztus első felében 5 éjszakára. Tegnap jött egy üzenet a tulajtól, hogy akkor nem fogok tudni megszállni, mert azon a héten pont felújítási munkálatok lesznek, amiket nemrég egyeztetett le. Korábbra vagy későbbre foglalhatok, de arra a hétre pont nem lehetséges. Ez mégis mennyire hihető? Majdnem egy évvel előre foglal le egy 1 hetes felújítási munkát, és pont a nyaralási szezon kellős közepére?

Az hozzátartozik, hogy elsősorban egy négynapos rockfesztivál miatt utaznék, amit a településen akkor tartanak. Elképzelhető, hogy valójában arról van szó, hogy a tulaj nem szeret fesztivállátogatókat elszállásolni?



2023. okt. 16. 09:45
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
100%

38 is a balatoni szállásmaffia tagja lehet. Hogy védik egymást. :D


Hiába te vagy a booking ügyfele. Ha hazudozol a vendégnek és lemondatod a foglalást, akkor te követsz el szerződésszegést. A booking sem szereti az ilyen megbízhatatlan "ügyfeleket".

2023. okt. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:

Végül az lett, hogy a booking.com üzent, hogy a szállás lemondva, mert technikai okok miatt nem tud fogadni a tulaj. Arra konkréten semmit nem reagáltak, hogy szerintem hazudik, és igazából többet akar a szobáért. Mindenesetre azóta eltűnt az egyszemélyes szoba lehetősége annál a szállásnál.

A lényeg, hogy a booking.com azt írja, hogy ha ugyanarra az időre foglalok másik szállást, és majd a megszállás után elküldöm nekik a számlát, akkor hajlandóak kifizetni a különbözetet max. 150 euróig. Találtam, és foglaltam egy másik szállást, ami pontosan ennyivel drágább, tehát 330 euróba kerül. Remélem, majd tényleg kifizetik utólag, mert azért marhára nem mindegy, hogy 5 éjszakért 150-et vagy 330-at fizetek-e.

De akkor azt a jelek szerint jól tettem, hogy nem én mondtam le, hanem vártam.

2023. okt. 29. 13:50
 43/46 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy ilyen eredménye lett, ez elég korrekt a booking.com-tól. Remélem betartják. Kellemes időtöltést :)
2023. okt. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 A kérdező kommentje:

javítás:


hogy 5 éjszakért 150-et vagy 330-at fizetek-e = hogy 5 éjszakáért 180-at vagy 330-at fizetek-e

2023. okt. 29. 19:59
 45/46 anonim ***** válasza:
100%

Köszi, hogy megírtad a folytatást, tanulságos eset volt.

Kíváncsian várjuk, hogy tényleg kifizetik-e majd.

2023. okt. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 A kérdező kommentje:
45: Mondjuk ahhoz, hogy tényleg ide utazzak, és megszálljak, előbb az kell, hogy a fesztiválon elég engem érdeklő zenekar játsszon. De erre mondjuk elég jó esély van, tekintve a fesztivál elmúlt évekbeli felhozatalait.
2023. okt. 29. 21:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!