Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lakásvásárlási illetékre az...

Lakásvásárlási illetékre az apeh a szja kedvezményemet betudhatja?

Figyelt kérdés

Szeretném megkérdezni, hogy ha lakásvásárlás utáni illetékemre kedvezményt és kamatmentes részletfizetési lehetőséget kértem, de elhúzódik már jóideje és közben több évre visszamenőleg személyijövedelem adómból adójóváírásomból és adókedvezményből több, mint pénzt kérhetnék vissza, mint az illetéktartozás, akkor beszámíthaja-e az apeh az illetéktartozásomba az én adójóváírásból származó szja visszaigénylésemet vagy nem?nem adnak elengedést azért, mert több a szja visszaigénylésem, mint a az illeték

2006-től húzódik az ügy......ezalatt gyűlt fel annyi adójóváírás és lakáshitel törlesztési adó kedvezmény, mint az illeték....

miért van az,hogy nekem kevesebb illetékkedvezményt adnak,mint a főnökömnek, aki négyszeresét keresi, mint én?


2010. dec. 13. 13:54
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Tudjátok mi jut erről eszembe? A gimis és az egyetemi szociális hallgatói támogatás...a család anyagi helyzete szerint adták a sulik( most nem tudom ,hogy hogyan van)...

volt egy fiú, aki már akkor egy szuperjó autóval járkált, 18 évesen....a család mindhárom gyermeke érettségire saját lakást kapott fullosan berendezve...és ki kapott a szegényes anyagi helyzetére tekintettel szoctámogatást? hát nem az, akinek nyugdíjas szülei voltak, akik nem tudtak dolgozni, hanem ő, mert jó számokkal tudta leadni a papírjait a jövedelemről és sorrendbe rakták az egészet...a hivatal is tudta, de tenni nem tudtak ellen..

2010. dec. 14. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!