Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Unit-linked befektetési célú...

Unit-linked befektetési célú életbiztosítás. Látott már valaki olyan embert, aki lejáratkor több pénzt kapott vissza, mint a befizetett összeg és ezt hitelt érdemlően igazolni is tudja?

Figyelt kérdés

Én csak ilyenekkel találkoztam


A) Ügynök. -Életed legjobb befektetése lesz. Bár pontos összeget nem tudok mondani stb. stb. de én tuti jól járok, na meg a biztosító is. És ez a lényeg : )


B) Akinek van. –Hát remélem, meg azt mondták. Majd a végén kiderül. Addig legalább nyugodt vagyok, bár fogalmam sincs az egészről.


C) Akinek már lejárt. – Váltogattam én az eszközalapokat, szép nyereség mutatkozott, végül annyi költséget vont le a biztosító, hogy a befizetett pénz 50-60%-át kaptam meg, jó nagy átverés.



Akivel még nem találkoztam


D) Életem legjobb befektetése volt, a TKM levonása után több mint 10-15 %-ot hozott éves szinten., majdnem megduplázódott.


2011. jan. 30. 06:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

Én azt tudom, hogy okosan kell befektetni. Például nekem most van, de csak havi 10 ezret teszek bele. Tény, hogy ez nem túl sok, csak azért kezdtem el, mert van egy kétéves minimum, amíg nem férek hozzá a pénzhez, és az így hamarabb lejár. A biztosító költségei miatt ha havi 30 ezernél kevesebbet tudsz belerakni, akkor nem érdemes belevágni, mert nem jössz ki jól. Ez a C verzió.

Egyébként nekem fél év alatt kb 5%-os hozamom volt, ami szerintem nem rossz. De tény, hogy túl kevés pénz van még benne, ha most kivenném, a költségek levonása után nekem is negatív lenne a dolog. Ez a befektetési forma csak nagy összeggel (ahol a kamat fedezi a költségeket, és még azon felül is marad), hosszú távon (10 év után nem kell kamatadót fizetned) jó választás.

2011. jan. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

-3-5% TKM után azért most sem tűnik annyira biztatónak.


D tipusból nincs jelentkező?

2011. jan. 30. 23:50
 3/11 A kérdező kommentje:

Kérem írjon aki ilyennel jól járt. Na nem mint ügynök, hanem mint biztosított.

Nincs ilyen?

2011. jan. 31. 20:13
 4/11 anonim válasza:
Én láttam! Többet is! sőt házat is vett rajta! Mindig az adott piac dönti el. A mostaniakat megtépázta a váltság, Tehát, ha mostanában jár le, akkor nem szabad felvenni, hosszabbítani kell(szerintem), persze, ha nem SOS. Szerintem figyelni kell, legalább 1X egy évben!
2011. febr. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

a kérdés engem is érdekelne, csak én még bizalmatlanabb vagyok vele, és szívesen látnám én azt a szerződés, elolvasnám, meg az éves jelentéseket, vagy valami hasonlót amit küldenek róla. szívesen megismerném az embert akié..stb

Azért ide bárki azt ír amit akar... a válsz a jó lelkiismerettől függ...

2011. febr. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezeket el tudod olvasni. Ahol én kötöttem (Signal, Concord), ott minden megtalálható a weboldalukon. Mondjuk én elkértem papíron az aláírandó szerződést, és átrágtam magam rajta. Az eddigi hozamokat és teljes költséget pedig megnéztem a neten, minden adat kinn van. Olyan helyre, ahol nem adják ki ezeket az adatokat, nyilván nem szabad menni :)

Ja és igen, tény hogy sokan rosszul jártak vele mostanában, mert a válság miatt volt azt hiszem, két mínuszos év. De aki ilyen jellegű befektetésbe kezd, az nyilván számol ezzel a lehetőséggel :)

2011. febr. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy dolgot senki nem említett ezeknek az életbiztosításoknak van egy kockázati része ami nem hoz hozamot, csak abban az esetben fizet, ha van biztosítási esemény. Két dolog miatt kötsz ilyen életbiztosítást, megtakarítás + biztosítási védelem, ha veled valami történik a hozzátartozók életét nem nehezíted meg. Én azt mondom, ha még nem hozna hozamot, csak a berakott pénzed tudod kivenni akkor is megéri mert ebben a válságos helyzetben, ha tartalékod van mindennél többet ér, mert van hová nyúlnod.
2011. júl. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utóljára ma láttam.

Pedig még "csak" öt és féléves volt a szerződés és muszájból meg kellett szüntetni, vissza kellett vásároltatni.

2011. dec. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
A kockázati réssze nagyon csekély a díj szempontjából ez a bíti nem is eről szol. Az a baj h az embereknek fingjuk sincs a tőzsdéről, ez pedig a tanácsadod hibája h nem tájékoztatot megfelelően, igazábol pont h a válság alat produkál nagy nyereséget az a nem mindegy hogy mikor veszed ki amikor az egységeid lofaszt nem érnek vagy amikor a csúcson vannak
2012. aug. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Catinator válasza:

Én még a B) Sajnos több is van - nem kápráztattak el eddig az eredményekkel. Ha a befizetett összeghez hozzájutok, már örülhetek.


Amúgy vannak a vegyes kockázati/befektetési életbiztositások ahol a befizetés érezhető (5-25%) része megy el a kockázati biztositásra - magyarul nem lesz félretéve és hozama sem lesz. Ezeket árulni sem lenne szabad.


Jelenleg sok konstrukció van aminek a termékfejlesztésében adott brókercég is részt vett, ezek nyertesei az ügynökök, nagyon szárnyaló tőzsde kell hogy behozza az árát.


Probléma hogy oda kéne rá figyelni és időnként váltogatni az alapok között, amiben a "pénzügyi tanácsadó" majd segit, de ismerősi körben a tapasztalat hogy eltünnek mint a kámfor a második év befizetése után.


Több oldalt is találtam ami részletesen elemzi a müködésüket és a költségvonzatot - nagyon kevés esélyt látok hogy kitermeljenek egy minimális hasznot.


Talán az ügynöki jutalék szabályozásával és az önkritikus biztositók által átstruktúrált költségszerkezettel sikerül olyan UL-eket kihozni ami már az ügyfél számára is a kezdetektől látható hozamot produkál.

2012. nov. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!