Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Uniqa Flex Invest Premium...

Uniqa Flex Invest Premium megtakaritasrol velemenyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Meg fiatal vagyok, viszonylag jo allasom van, szeretnem valahova betenni a havi keresetem egynegyedet, ahol minel magasabb hozamot lehet elerni. Kerdezgettem emberkeket a környezetemben,eddig a fent emlitett megtakaritas tünik az en szememben a legmegfelelöbbnek, de szüksegem lenne meg több velemenyre, addig nem merek lepni. Amit en tudok eddig erröl a fajta megtakaritasrol (kerlek javitsatok ki ha fals az infom, neten minimalis infot talaltam rola pluszban):


- 2 evig nem lehet hozzanyulni, csak havonta befizetni, aztan kamatozzon csak. 2 even belül nem lehet szünteltetni, különben bukta a penznek.

- Legrosszabb esetben 2%-ot, legjobb esetben 16%-ot kamatozik.

- az elsö ket ev utan befizetett penzt barmikor ki lehet venni, a ket even belül befizetettnek pedig 38%-at a harmadik ev vegen, az egeszet 10 ev utan.

- felmondani semmikepp nem erdemes a 10 even belül, mert tördeket kapod vissza.

- ha mindig idöben befizetem, akkor 2,5% bonuszt kapok ra havonta.

- költsegei nem epp a legalacsonyabbak.


Nos en nem vagyok penzügyi szakertö, de nekem eddig az jött le, hogy a rosszabbik esetben is ( csak 2%-ot kamatozik + fizetem a viszonylag magas költsegeket, de a havi bonuszt megkapom, mert szorgosan fizetgetem be), akkor is csak annyi törtenik, hogy egyszerüen nem nö a penzem realerteke (jol mondom ezt egyaltalan? XD), marmint hogy egy dekat sem kamatozik.


De penzt lekötni 2 evnel tovabb nem lennek hajlando, meg rohadtul magas hozam kecsegtetese eseten sem.

Ha gaz lenne a munkahelyemmel mostanaban, meg van a "parnamba varrva" annyi penz, hogy nyugodtan be tudjam fizetni a havi dijat nehany honapig, amig nem talalok mas melot ( en talalok hamar, mert egy eröszakos dög vagyok :))


A ket ev utan pedig jelentösen baratsagosabb a szitu, mivel lehet szüneteltetni a befizetest anelkül, hogy veszne valami a penzemböl.


Kerem hogy vagy hozzaertök irjanak velemenyt, vagy azok akik mar kötöttek ilyen szerzödest! Nagyon szepen köszönöm elöre is mindenkinek a valaszokat! :) Szep napot! :)



2012. nov. 7. 04:37
1 2
 11/12 anonim válasza:

Sziasztok,


jelenleg a 7. éve fizetem ezt a megtakarítást havi 20 000 huf-os kezdeti befizetéssel, a befizetés évi 5%-os növelésével. A kezdeti és kezelési költségek (420 000 huf) miatt jelenleg a befizettet pénzem 80%-át tudnám kivenni. Mivel a kezelési költséget az elején levonják a bónuszokat pedig évente fizetik, így a 10. év végére lesz kb. 2% hozama a befizetett pénzemnek.

Teljes lehúzás az egész. Amennyiben évente 2%-ot kamatozik a pénzed és visszaforgatod a kamatot, akkor 10 év alatt 8% felett lenne a hozamod. De ezt szépen elteszik számlavezetés kezdeti költségek néven. Pedig valószínű, hogy a a 2%-os éves hozam felett egy befektetési óvoda középső csoportosa hoz. Nem ajánlom senkinek, a 2% hozam nem ér meg 10 év lekötést!

32 éve profi!

Hát igen, nehéz találni egy ilyen hiteles embert, mint Te. A fenti kijelentéseid miatt mennek emberek fórumokra pénzügyi tanácsért, mert az hogy a havi 10-20-30 ezer forint befektetésből nem lehet semmit kihozni 10 év alatt az hazugság. Miért nem így írod? 10 év alatt többet teszünk el, mint mennyi hoz a befektetett szaros kis pénzed. Őszintébb lenne. :)

2022. jún. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 ersterobi válasza:

Flexinvest: Anyámat szintén ezzel palizták be. Elején szerződés kötés ajánlásakor megy nagy a reklám, milyen szuper ez. Mekkora

megtakarítást tervez? Írja le: 1 millió. OK. Kezdő havinak mennyit akar fizetni? 10ezer? Jó! Szerződésben biztosító többször említi hogy a "haszont" + mindenféle "bónuszokat" ő szorgalmasan fordítja be a teljes megtakarításba...


Ehhez képest a valóság:

Minden pénzkezelő a biztosítónál ezeknek a szerencsétlen nyugdíjasoknak a pénzéből tőzsdézik és fölözi le a haszont, tartja fenn a saját élete színvonalát. A nyugdíjasnak meg negatív egyenleget könyvelnek el:

2023.08. hó évfordulóval jár le neki a 10 év (kezdő havi befizetés 10ezerről indult, most 16.992,-Ft) - ekkor engedi "100%-ban" felvenni a pénzt.

Átnéztem:

Eddig 9 évből egy évi összesítő volt neki pozitívban: 2021 évben volt a számláján +114 215,- Ft az addig befizetett pénzéhez képest. De a többi 8 évben mind veszteséges(nek) hozták ki a biztosító brókerei és tőzsdeüzérjei: mínusz 12 000-tól mínusz 174 672,- Forintokig terjedtek a veszteségek az addig befizetett pénzéhez képest az éves összesítőkön.


Most próbálta az OVB-s tanácsadója bepalizni, hogy fizessen még be másfél milliót "rendkívülibe". Ja persze a tanácsadó megkapja a bónuszt rá..


Ja és 2013-ban még alacsony kockázatú "Biztonság" 'kötvényben' volt betéve neki a pénz, de 2014-től átrakták magas kockázatú alternatív energia + Nyugat EU részvényekbe, ettől vadul ingadozni kezdett neki az összeg. A brókerek meg persze lefölözték év közben a haszont, az tuti.


Bankszámlán - megtakarítási mellékszámlán - legalább megmaradt volna neki pozitívan, veszteség nélkül a pénz.


De hát totál át tudja őket vágni akármelyik "pénzügyi tanácsadó": követi amit mondanak, mintha szentírás lenne..


Aztán aki megörökli utánuk, az meg bajlódjon az ilyen Nyugdíjas Palimadárfogó Ponzi Sémákba beragadt pénzekkel.


Biztosító persze 0% felelősséget vállal, tehát csak kockáztatja a pénzt, azaz kaszinózik vele a tőzsdén. Több helyen leírja a szerződésnben hová lehet fordulni panasszal meg hogy lehet perelni. Milyen fura ez a gyakori szövegezés a szerződésben, aztán egyből kiderül - amint utánaszámolsz - miért ismételgeti folyamatosan, hogy nem vállal semmilyen felelősséget a "befektetésért".


Legalizált Mafia mind. Generali a másik Palimadárfogó Pénzcsali 15 évre beragasztja a befizetett pénzeket... :D

2023. febr. 12. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!