Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Segédmotornál elállás a...

Vakond44 kérdése:

Segédmotornál elállás a vásárlástól 1 hét után?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

1 héttel ezelőtt eladtam 50-es krosszmotorom. Volt pár hibája, mint hogy főtengely csapágyas volt. Meghallgatta a cicergését, ki is próbálta a motort, azt mondta hogy jó. Ma 1 hét után hív a vevő, hogy el szeretne állni a vásárlástól, mert elvitte szervizbe, és azt mondták neki hogy "erősen főtengelyes, nincs kompresszió, és hogy órái vannak hátra" és kb 200 ezer lenne megjavítani, ezért inkább elállna a vásárlástól. Én ezekről a hibákról nem is tudtam, a hirdetésben és a helyszínen is elmondtam az összes hibáját, amit tudtam. Köteles vagyok visszavásárolni ilyenkor? Írtunk adásvételit, és beleírtam a megjegyzésekben hogy "részletesen tájékoztattam a motor állapotáról".



2023. júl. 31. 14:24
 1/6 anonim válasza:

Szerintem semmi felelősség nincs a válladon. A motor beindult, tudomásul vette hogy a főtengely csapágy rossz ahogy azt elmondtad neki.

Ahogy mondani szokás "megnézted, megvetted"

Ő nem tudom hogy gondolta hogy majd erre nem kell költenie.

2023. júl. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bizonyítsa be ő, hogy nem egy hét alatt tette tönkre
2023. júl. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tud semmit tenni, kipróbált állapotban vette át, azóta mehetett vele olaj nélkül is, simán erőltette, széthajtotta, ketten ülhettek rajta mázsa ötvennel... Én nem venném vissza, az tuti, kipróbált állapotban vette át. Használt motorként, nem újként.
2023. júl. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt mondja hogy abban szeretne megállapodni, hogy a szerelés felét fizetem... Ez szabályos szerintetek?
2023. júl. 31. 19:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha tudja bizonyítani, hogy ez már nálad is sz*r volt és átverted akkor igen. Más esetben nem. De ahogy írtad tájékoztattad a problémáról.
2023. júl. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Szia! Köszi, hogy válaszoltál még a kérdésemre. Most azt kéri a vevő, hogy legalább a felét fizessen ki. Ezzel mit tegyek?"

Én biztos nem fizetnék egy hét után semmit, teljesen szét lehet hajtani egy hét alatt egy új motort is.

De ha neked megfelel, vagy bántja a lelkiismeretedet, akkor fizesd ki, nehogy már mi döntsünk helyetted, hogy neked mi a jó.

2023. júl. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!