Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan gyűjtsek össze ennyi...

Hogyan gyűjtsek össze ennyi pénzt?

Figyelt kérdés

Kb. 2.5 - 3 év múlva szeretnék egy nagyobb beruházást ejteni, szerintetek hogy lehetne / lehetséges-e összegyűjteni ennyi idő alatt kb. 1 millió forintot?


Főleg diákmunka jönne szóba, mint pénzszerzés, (főleg nyáron, esetleg év közben is pár hétre) illetve szülinapi, karácsonyi, stb. pénzek.


Szerintetek lehetséges ennyit összeszedni?

Esetleg valami + munkalehetőség, hasznos tipp?


Előre is köszönöm!



2016. aug. 27. 19:54
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
58%
#8 elég baj az, hogy mocskos a fürdőszoba. milyen igénytelen emberek vagytok ti?
2016. aug. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
Nem ismered / érted a viccet? :(
2016. aug. 27. 21:24
 13/38 anonim ***** válasza:
73%

Ennyire elítélni bármiféle hitelt nagyfokú ostobaságra vall.

A média irányít titeket, nem gondolkoztok?

Nyilván ez nem a kérdezőnek szól, aki még diák.

De miért is lenne hülyeség hitelt felvenni?


Lakáshitel helyett inkább fizeted az albérletet?

A hitelem 50 ezer, ekkora albit 100 körül kapnék.

Albi mellett a legtöbben nem tudnak félretenni, hiszen az olyan, mintha 2 albit vagy 2 hitelt kéne fizetni.

Szóval tolod bele a pénzt egy idegen ember zsebébe, a végén meg nem lesz semmid.

Míg hitelnél ezt a pénzt, sőt kevesebbet, a sajátodba tolod bele, és a végén lesz egy saját házad!

Nem mindeki lakhat otthon a szülőknél, sokaknak nincs is hol maradniuk, nem mindenhol van szülői segítség, meg amúgy is, kis falvakból, városokból eljönnek a fiatalok, hogy legyen munkahelyük.


Fogyasztási cikkre meg miért ítéled el a hitelt?

Ha neked kell egy laptop, vagy vegyünk inkább alapdolgot, kell egy mosógép, amit elhozhatsz 10 havi kamatmentes részletre, akkor azzal mi a baj?

Nincs ennyi pénzed egyben, nyilván csak ekkor gondolkodsz hitelben.

De nem, nálad szóba sem jöhet, inkább 10 hónapig nem mosol, és gyűjtögeted a pénzt. Jársz koszos, büdös ruhákban.

Mi ebben a jó neked? Egyik esetben sem fizetsz ki többet, csak az a különbség, hogy egyik esetben már az elején van mosógéped, másik esetben meg megvárod, míg a matracod alatt összegyűlik a rávaló.


Teljesen agymosottak vagytok, pontozzatok csak le.

Hogy lehettek ilyen befolyásolhatóak, korlátoltak?

Ezt nyomatják évek óta, hogy bedőlt hitelek, meg deviza, meg válság, ti meg nem tudtok gondolkodni, és ennyi jön le belőle nektek, hogy a hitel az rossz.

Nem! Akkor lesz rossz, ha valaki többet vesz fel, mint amennyit törleszteni tud, vagy olyan pénzügyi kultúrája van, mint nektek, hogy abszolút nem ért a pénzhez.

Okos embernek a hitel egy befektetés, és jól jön ki belőle.

De sebaj, ti fizessetek albérletet, aztán 40-50 évesen sírjatok, hogy nincs semmitek.

Én ekkorra már ki fogom fizetni a hitelemet, és lesz egy tehermentes házam, de úgy is mondhatnám, lesz egy 15-20 milliós vagyonom.

Nyilván akit anyu-apu támogat otthonról, az nem fogja ezt fel.

Én egy fillért sem kaptam, hitel nélkül már megfagytam volna a híd alatt. Albérletet nem tudnék fizetni, mivel az drágább, mint a törlesztőm.

Na soksikert a további agymosáshoz, és továbbra is higgyetek el mindent, amit láttok és olvastok!

2016. aug. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
66%

13-as, szerintem nagyon igaz, amit írsz. A hitel akkor jó, ha az abból származó hasznok meghaladják a hitel költségeit. Ha vállalkozáshoz kell, nyilván a bevétel magasabb, mint a hitel költsége de a mosógépes példa is jó. A hitel akkor nem jó, ha nagyon drága és olyat veszel rajta ami nem hoz pénzt, vagy nem létszükséglet. Például az áruhitelre vagy a személyi kölcsönre vett TV lehet ilyen vagy a devizahitelre vett autó ami nem pénztermelő eszköz.


Kérdező, simán össze lehet ennyit gyűjteni ha a kiadásaidat nem te, vagy nem teljesen te állod. Ha minden héten elmész pár órát diákmunkázni 3 év alatt bőven össze tudod gyűjteni.

2016. aug. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

Teljesen igaz, amit írsz 13-mas, én is valahogy így gondolom az egészet.


Mi is fizetjük a házra az akkor felvett 6 és fél millát, persze lesz belőle kb. 13, mire vissza is fizeted a futamidő alatt... De ez más kérdés már.


A hitel más egy diáknak, és egy normális, dolgozó embernek..


A diák mondjuk felvesz 1 millió forintot, de neki nyilván nincs állandó keresete, amiből szépen tudná visszafizetni azt -ha mondjuk egy motort vesz, ami nem hoz hasznot-, ellentétben a felnőtt dolgozóval, akinek állandó keresete megengedi, hogy minden hónapban fizesse a kölcsönt. (én legalábbis így gondolom) (lásd: "Akkor lesz rossz, ha valaki többet vesz fel, mint amennyit törleszteni tud")


A hiteles befektetés megint másik téma, aki okos és egy kicsit ügyes, nyilván pluszban fog kijönni belőle, ha beindul a vállalkozás, így hamar és könnyedén visszafizethető a pénz.

2016. aug. 27. 22:10
 16/38 anonim ***** válasza:
48%

"Ennyire elítélni bármiféle hitelt nagyfokú ostobaságra vall."


Mi vagyunk ostobák, hát hogyne, az a temérdek emberke, aki meg ajvékol a médiában hogy a bank elszedi mindenüket, hogy aztán mi fizessük ki amit ők bsztak el, nos ők mind meg nem értett pénzügyi zsenik, igaz?

Véletlenül nem vagy érdekelt a dologban, hogy ennyire meg vagy győződve a hitel jótékony hatásáról? Vagy a te pénzügyi kultúrád is addig terjed hogy költsünk, költsünk, csináljunk durrbele bumm 50 millás kiadást, oszt majd ha jönnek a végrehajtók, siránkozunk a Hitelkárosultak blogján/közmédiában? Na ezért tart itt a magyar pénzügyi kultúra, nem másért.


Hitelt csak a legvégső esetben veszünk fel, és CSAK olyasmire, ami visszahozza az árát! Fogyasztási cikk nem fogja. Lakás esetleg akkor, ha szállóként vagy albérletként üzemeltetik, azaz termel hasznot. És még ilyenkor is kétszer meggondolja az ember, hogy felveszi-e a hitelt, mert nagyon könnyen adósságspirál lehet a vége, onnan meg nincs szabadulás, még az ükunokáid is nyöghetik az adósságot.


"Lakáshitel helyett inkább fizeted az albérletet?"


Részletfizetésről nem hallottál még? Vagy az a Sátán műve? Esetleg Lakástakarék, CSOK, meg ilyesmi? Érdekes, a kisebbségiek valahogy mindig meg tudják csinálni.

Mellesleg lehet spórolni is, egyeseknek valahogy sikerül. Lehet hogy nem százmillákat, de lakásra azért futi belőle, főleg most, hogy az ingatlanoknak gyakorlatilag nincs értéke. Nem kell hetente fekvehányós ivászatot tartani, és nem másfél szobányi méretű plazmatévét kell venni csak me' a szomszédnak is van, akkor van zseton.


"Szóval tolod bele a pénzt egy idegen ember zsebébe, a végén meg nem lesz semmid."


Itt meg tolod befele a pénzt a kilincsorrúak zsebébe, ráadásul kamatostul, és ugyanúgy nem lesz semmid. Jobban jártál? Nem.


"Nem mindeki lakhat otthon a szülőknél, sokaknak nincs is hol maradniuk, nem mindenhol van szülői segítség, meg amúgy is, kis falvakból, városokból eljönnek a fiatalok, hogy legyen munkahelyük."


Semmi gond nincs a szülőknél lakással, nem jár mindenkinek luxuspalota. Ezt dobta a gép, ezt kell szeretni. Akinek meg nincs hol maradnia, nincs bevétele, és úgy egyáltalán a szülinapos bögréjén kívül más fedezete nincs, annak szerinted melyik bank fog adni hitelt? Maximum a Lakatos Brúszvilisz meg a famíliája...


"Fogyasztási cikkre meg miért ítéled el a hitelt?

Ha neked kell egy laptop, vagy vegyünk inkább alapdolgot, kell egy mosógép, amit elhozhatsz 10 havi kamatmentes részletre, akkor azzal mi a baj?"


Mert a fogyasztási cikk amortizálódik, és nagyon nem hozza vissza a hasznát. Amennyiért megvetted, annál te csak kevesebbért fogod tudni eladni. És akkor a megemelt kamatok még mindig előtted vannak. Ha azért veszel számítógépet, mert 3D-modellezel, és kapsz egy valagnyi pénzt a munkádért, akkor rendben van. Ha azért veszel, hogy ultra grafikán nyomasd a Call of Vérpistikét, az nincs rendben.


"Nincs ennyi pénzed egyben, nyilván csak ekkor gondolkodsz hitelben."


Akkor spórolsz! Vagy mondjuk nem veszel autót, mert az a legnagyobb pénztemető. Sajnos az ország szarban van, a lakosság jelentős része mélyszegénységben él, és nagyon megnézi, mire költi azt a keveset, amit kap. Le kell faragni a kiadásokat, tetszik-nemtetszik. Ha jó gép kell, lemondasz az autóról. Ha nem kell jó gép, akkor az autódat tartod fenn. Vagy te tudsz varázsolni pénzt? Akkor hajrá.


"De nem, nálad szóba sem jöhet, inkább 10 hónapig nem mosol, és gyűjtögeted a pénzt."


Feltalálták már a mosodát is, tudod-e?


"Teljesen agymosottak vagytok, pontozzatok csak le."


Önként kérted, önként adom. Tessék.


"Ezt nyomatják évek óta, hogy bedőlt hitelek, meg deviza, meg válság, ti meg nem tudtok gondolkodni, és ennyi jön le belőle nektek, hogy a hitel az rossz."


Igen bmag, mert EZ A HELYZET. Hiába erősködsz meg toppantasz a kis lábacskáddal, ettől nem fog megoldódni a pénzügyi helyzet. De magyarázd meg a devizásoknak is, hogy mekkora király dolog volt fölvenni a hitelt :D


"Nem! Akkor lesz rossz, ha valaki többet vesz fel, mint amennyit törleszteni tud, vagy olyan pénzügyi kultúrája van, mint nektek, hogy abszolút nem ért a pénzhez."


Bagoly mondja...


"Okos embernek a hitel egy befektetés, és jól jön ki belőle."


Okos ember nem vesz fel hitelt, szóval már itt bukik a dolog.


"Én ekkorra már ki fogom fizetni a hitelemet, és lesz egy tehermentes házam, de úgy is mondhatnám, lesz egy 15-20 milliós vagyonom."


Ezt nevezem korlátoltságnak meg befolyásolhatóságnak. Ugyanazt a pullszöveget lököd,ami a reklámplakátokon az ember arcába mászik. Rosszabb, mint az MLM-hülyegyerekek sablondumája a "jövő üzletmodelljéről", komolyan.

Ki fogod fizetni a hiteledet, hát hogyne :D mindegyik ezt képzelte,aztán valamiért mégse jött össze. Töröld meg a kis kezed, bilibe lógott...


"Nyilván akit anyu-apu támogat otthonról, az nem fogja ezt fel."


Hát persze, micsoda dolog már, hogy a szülő támogatni merészeli a gyerekét! Szégyen-gyalázat!!!

Azokat is ugasd már le pls akik nem szarságokra hányták el a pénzt, hanem takarékoskodtak vele, és akkor használták fel, amikor szükség volt rá!


"Na soksikert a további agymosáshoz, és továbbra is higgyetek el mindent, amit láttok és olvastok!"


Köszi, neked meg sok sikert az adósságspirálból való kitöréshez. Pár éven belül majd találkozunk a Hitelkárosultak blogján, ahol bőszen fogod átkozni a pénzügyi rendszert, hogy veled hogy kikúrt a pénzügyi tanácsadó, a bank, az állam, de még maga Isten is.

2016. aug. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
66%

Te nagyon, ismétlem nagyon buta vagy!

Amiket írsz, azok nagyon rossz ellenpéldák, ez nem a valóság.

Nagyon szeretnél minden szavamat kiforgatni,csak kár, hogy nem jön össze.


Akik rínak, hogy a bank elszedi mindenüket, azok semmiképp sem meg nem értett pénzügyi zsenik. Ők azok, akik többet vettek fel, mint amennyit megengedhettek volna maguknak. Erről írtam, hogy ez a nem jó. Nem mindenki bukott ám bele a dologba, nekem is devizahitelem volt, mostmár ugye forintosították.

Nem vagyok érdekelt semmi banki ügyletben, egy szolgáltató cégnél dolgozom, nem pénzügyi területen. Lakáshiteles vagyok, aki gondolkodik is.


Lakáshitelt, vagy bármi egyebet NEM csak arra veszünk fel, ami visszahozza az árát. A lakásom nem hozza vissza az árát, mivel nem akarom eladni. Cserébe viszont van hol laknom. A laptopom sem hozza vissza az árát, mivel nem azért veszem, hogy eladjam. Viszont szükségem van rá, ezért hajlandó vagyok érte fizetni.

Tényleg nem vágod, hogy egy áruhitel semmivel sem rosszabb, mintha gyűjtögeted a pénzed? Nem kell többet kifizetned! Viszont nyersz egy csomó időt. Laptopot, hűtőt, mosógépet nem azért veszünk, mert már van otthon kettő, de jól mutatna egy harmadik. Azért veszünk, mert sürgős, tönkrement az előző, és ilyenkor nincs időnk várni 10 hónapot, és gyűjtögetni.


Lakáshitelre írod, hogy részletfizetésről nem hallotta még?

Miféle részletfizetés egy lakásra?????

Föld hívja kötekedő válaszadót, jelentkezz!!!

Ebben az országban hol veszel te lakást részletre?

A bank ad részletet, az meg már maga a hitel.

Lakástakarék hasznos dolog, de évekig kell fizetni, és nem tud mindenki évekig várni. Nekem pl gyorsan el kellett jönnöm, ezt nem részletezem. Amíg meg tanultam, nem tudtam volna fizetni, mivel nem volt rendszeres jövedelmem. Ez megint csak annak jó, aki otthon lakik, tehát nem kell lakhatást meg rezsit fizetnie, hanem a szülei segítik. És ugye, mint hangsúlyoztam, több évig tart. Ez egy előtakarékosság, de ennyiből nem lesz lakásod. A CSOK meg egy új dolog, nagyon butaság volt ezt felhozni. A feltételek úgy vannak megalkotva, hogy a legtöbb ember nem tudja igénybe venni.

Én például nem fogok pénzért 3 gyereket vállalni, ez gusztustalan, nem azért kell egy nőnek gyerekeket potyogtatnia, mint egy tenyészkoca, mert pénzt kap érte.

"A kisebbségiek meg tudják csinálni"

A akástakarékot, meg a CSOK_ot?

Te valami fizetett bérkommentelő vagy, azzal a feladattal, hogy szíts a feszültséget?

Hol oldja ezt meg egy kisebbségi? :DDD

Én tényleg igyekszem mindenre válaszolni, de ezen csak nevetni lehet...


"Mellesleg lehet spórolni is...de lakásra azért fut belőle"

Te nem igazán értelmezted az általam leírtakat. Hogy a jóistenbe spórolsz, ha épp nincs hol laknod? Épp fizeted az albérletet, emellett nem fog menni! Egy szűk rétegnek talán igen, de a nagy többség nem engedheti meg magának.

Spórolásból lakás? Mikor? 20 év múlva? És addig hol laksz?

Mennyit kell keressen az ember, hogy 10-20 milliót összespóroljon?


"Tolod befele a pénzt a kilincsorrúak zsebébe...és ugyanúgy nem lesz semmid"

Te egyébként most épp kezelés alatt állsz? Vagy már gondnokság alatt vagy?

Vagy egyszerűen csak élvezed, hogy értelmetlen dolgokat írogatsz?

Ha fizetem be a pénzt a banknak, miért nem lesz semmim?

Segítek: lesz egy családi házam! Most is abban lakom, 5 éve vettem!

Épp kijövök nullára hó végére, vagy épp egy keveset félre tudok tenni. Ha nem vettem volna fel a hitelt, most egy 100 ezres albérletben lennénk (család, ugye... nem vagyok egyedül), tehát hó végére kenyérre sem jutna, és 10 forintot sem tudnék félretenni lakáscélra.

Ehelyett 5 éve a sajátunkat szépítgetjük, és igen, fizetek érte, de az enyém lesz! Sőt, már most is az enyém, a nevemen van, szedhetném a hasznait, ha épp nem én laknék benne.


Első rész vége.

2016. aug. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
66%

"A fogyasztási cikk amortizálódik...kevesebbért fogod tudni eladni"

Édes kicsi szívem, nem nepperek vagyunk a zsibin. Fogyasztási cikket nem azért veszünk, hogy eladjuk, hanem azért, hogy legyen mivel mosni, legyen mibe betenni a húst, legyen min netezni, dolgozni.


"Nincs ennyi pénzed...akkor spórolsz"

Megint az áruhitelnél vagyok. Miért spóroljak???

Akkr amíg spórolok, addig nincs mosógépem! Mi a jó büdös francért kell a havi 10 ezremet betenni egy borítékba, és várni, mikor van egy olyan szolgáltatás, hogy holnap házhoz hozzák nekem a mosógépet, és UTÁNA én nem a borítékba teszem a havi 10 ezremet, hanem nekik adom oda?

KOMOLYAN nem érted?????????????????????????????


"Feltalálták már a mosodát is"


Hát ez hülye.... ezen már tényleg röhögök... :DDDDDDDDD


Fel hát, van az Auchanban, egyéb helyennem tudok, már nem a 90-es években élünk, hogy minden sarkon patyolat legyen.

Én mosok heti 5 adagot. Mondjuk. Te tudod, milyen árak vannak? Majd egyszer nézd meg, ki van írva. Csak pislogsz majd, mint hal a szatyorban.

A 10 hónap alatt, amíg a msógépem áruhitelét fizetném, mosodás szolgáltatással legalább 5 mosógép árát fizetném ki, de lehet, hogy többét.


Nem erősködök,nem toppantok a kis lábacskámmal, pedig nagyon kis cuki, csini lábam van ám.

A pénzügyi helyzet az biztos nem fog megoldódni, mert hülyék mindig lesznek. Attól még megpróbálhatunk segíteni azokon, akik esetleg nincsenek képben, és megóvhatjuk őket attól, hogy a saját életüket tönkretegyék.

Nem magyarázok semmit a devizásoknak, mivel én is az vagyok. (voltam)

Aki tovább nyújtózkodott, mint ameddig a takarója ért, az meg is érdemli. Minimálbérre nem kellett volna 20 millás házat venni, az ilyet nem tudom sajnálni.

Mert nem arról van szó, aki elveszítette a munkáját. Egyrészt minden banknak van olyan szolgáltatása, hogy biztosítás az elveszített állás idejére, amíg nem találsz újat, ez kb havi 2000 ft, és ha tényleg kirúgnak, akkor egy évig a bank fizeti helyetted a hitelt.

Egy év alatt meg emeld már fel a segged, és keress magadnak új állást, mikor sz.rásig van az ország munkahelyekkel.

Múltkor volt itt egy kérdés, anyuka panaszkodott, hogy kiteszik őket az utcára, mert nem tud fizetni, de muszáj volt úszómedencés házat venni, mert a gyerek gerincbeteg, és minden nap úsznia kell. Gondolhatod, mit kapott. Egy használt kocsi párszáz ezer, egy uszodabérlet nagyon maximum havi 10 ezer, de szerintem kevesebb. De nem, anyukának 50 millás ház kellett, mert ez így kényelmes.

Képzelheted, senki sem tudta őt sajnálni.

2016. aug. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
37%

"Bagoly mondja"


Ezt mégis mire érted? mert ebben a környezetben semmi értelme nincs.

Akkor lenne értelme, ha én is többet vettem volna fel, mint amit fizetni tudok, de basszus, én ma is fizetem, szóval ennek így nincs értelme.


"Okos ember nem vesz fel hitelt"


:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Okos ember vesz csak fel igazán nagy hitelt, mert tudja kezelni! :DDDDDDDDDDD


Igen, ki fogom fizetni a hitelemet. Mindenki azt hitte? Hát tévedsz. Aki minimálbérre, vagy 100 ezerre vette a 20 milliót, az nem hihette, vagy már általánosban sem járt be matek órára.

Ha keveset keresel, nem kell a Rózsadombon nézelődni, ilyen egyszerű. Tudod, az a bizonyos takaró...


"Micsoda dolog már, hogy a szülő támogatni meri a gyerekét"

Sehol sem írtam ilyet. Teljesen egyértelmű, hogy ha tudja, akkor támogatja. Úgy hívják, szülői szeretet.

Azt írtam, hogy nagyon sok helyen NEM TEHETIK MEG. Érted? Nem tudják megoldani! Adnának szívesen, de nincs miből! Vagy mondjuk nem is olyan a családi háttér, és a gyerek el akar jönni.

Mi visz rá, hogy ezt is kiforgasd?

Folyamatosan olyan mondatokat adsz a számba (billentyűzetemre), amik tőlem nem hangoztak el.


"Neked meg sok sikert az adósságspirálból való kitöréshez"


Anyám.... ilyenek tényleg vannak?

Tisztázzunk egy új fogalmat: ADÓSSÁGSPIRÁL

Amikor nem tudod fizetni a hiteled, felveszel egy újabb hitelt, abból kifizeted az előzőt, de marad belőle, azt törleszted, de már azt sem bírod, felveszel egy harmadikat, amiből kifizeted a másodikat, stb, stb.

Nekem van egy lakáshitelem. Nem veszek fel másik lakáshitelt, mert ezt fizetem. Nem akarom, hogy bedőljön, mivel nincs másik hely, ahová mehetnék lakni. Fizetni fogom, ha mégsem, akkor addig a párom fizetéséből fizetjük, én pedig munkát keresek. És találok is, mert van választék.

Nem szúrt ki velem sem a pénzügyi tanácsadó, sem az állam, sem a bank.

Isten nincs.

Az előbbi három hozzásegített, hogy saját házam legyen.

Ha problémám adódna, le lehet velük ülni egyezkedni, nem kell sunnyogni hónapokig. Mert nagyon sokan ezt csinálták. Nem jelezték a banknak, hogy gond van, aztán meg csodálkoztak, hogy 8 hónap nemfizetés után jött a végrehajtó.

Pedig a bank sok mindenre hajlandó, le is csökkenti a törlesztőt, ha kéred. Aztán ha helyrejössz anyagilag, majd pótolod az elmaradást. Vagy ha voltál olyan előrelátó, és havi 2000-rel többet fizettél a biztosításra, akkor egy ideig ők fizetnek helyetted, és nem kell adósságcsapdába kerülnöd, nem kell aggódnod, hogy jön a végrehajtó.


Buta emberekkel találkozol a Hitelkárosultak blogján, nem velem. Te már ott vagy. Mondom én, buta emberek gyűjtőhelye.


Hihetetlenül, de valami mocskos módon eszméletlenül korlátolt vagy. Nagyon-nagyon durván. Szavakkal ki sem fejezhető módon.


Minden egyes felvetésedre reagáltam, és a kb 15 felvetésedből egyetlen egy sem volt, ami életszerű lett volna. Lassan hinni fogok az ufókban, mert te nem ezen a bolygón élsz, az fix.

2016. aug. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
53%

"Te nagyon, ismétlem nagyon buta vagy!"


Te akarod rádumálni az embereket a hitelre, úgyhogy lehetőleg ne prédikálj arról, ki a buta és ki nem.


"Amiket írsz, azok nagyon rossz ellenpéldák, ez nem a valóság."


Akkor nyilván csak kitaláltam őket. A devizabotrány is csak a képzeletem szüleménye, a Hitelkárosultak blogjának pedig egy személyben vagyok a készítője, a cikkbeküldője és a kommentközönsége.

Jólesik mosdatni a szerecsent? Mert folyamat azt csinálod.


"Ők azok, akik többet vettek fel, mint amennyit megengedhettek volna maguknak. Erről írtam, hogy ez a nem jó. Nem mindenki bukott ám bele a dologba, nekem is devizahitelem volt, mostmár ugye forintosították."


Pár tucat bedőlt hiteles miatt nem lett volna országos botrány a dologból. Pár tucat bedőlt hitelest egyszerűen felpakolnak a BAR-listára, és hagynak földönfutóvá válni. Itt EZREKRŐL van szó, apám, és a döntő többsége önhibájából került bajba, mert azt képzelte, hogy a hitel az ingyenpénz, fölveszi, elkölti, oszt a hiteltündérke majd visszafizeti. Nem jött be. A szép új Bömöstől, iPhone-tól és plazmatévétől nem esik jól megválni ugye, inkább mennek cirkuszolni boldog-boldogtalannak, hogy a csúnyarossz bank hogy kibabrált velük, és igenis valaki fizesse helyettük vissza.


"Lakáshiteles vagyok, aki gondolkodik is."


Nos, innentől világos volt, hogy csak érdekből ajnározod a hitelt.


"Tényleg nem vágod, hogy egy áruhitel semmivel sem rosszabb, mintha gyűjtögeted a pénzed? Nem kell többet kifizetned!"


A hitelnek pont az a lényege, hogy van KAMAT. Amire te gondolsz az a részletfizetés, és ott nincs kamat, úgyhogy itt nyitott kapukat döngetsz.


"Miféle részletfizetés egy lakásra?????

Föld hívja kötekedő válaszadót, jelentkezz!!!

Ebben az országban hol veszel te lakást részletre?"


Aha, értem. Szerintem erről ennyit, hogy ki tájékozottabb pénzügyi téren.

Attól, hogy nem néztél utána/vetted igénybe ergo nem tudsz róla, létezik részlefizetés lakásra is, autóra is, műszaki cikkekre is. Az egyszeri parasztbácsi esete a zsiráffal ugye: "ilyen állat márpedig nincs!"

Részletfizetést magánszemélyek szoktak felajánlani, mivel magánszemély nem végezhet jogosulatlan pénzügyi tevékenységet (i.e. nem folyósíthat hitelt), de semmi nem tiltja egy adásvétel részletekbeni kifizetését. Azt most ne boncolgassuk, hogy Kolompár Teszlatrúper vagy Lakatos Nintendó miért uzsoráztathat, de az már régen rossz, ha valaki rájuk fanyalodik hitelügyben.


"Lakástakarék hasznos dolog, de évekig kell fizetni, és nem tud mindenki évekig várni."


Aki lakást akar venni, feltehetően nem 5 perc alatt gondolja ezt ki, hanem jó előre elhatározza. Nem kell évtizedekig várnia, maximum akkor ha nagyon finnyás, ellenben a hitelt 10 évnél tovább is törleszti, a kamatokkal együtt úgy másfél lakás árát pisálja el még rá pluszban. És az a pénz valahonnét nagyon fog hiányozni.


"A CSOK meg egy új dolog, nagyon butaság volt ezt felhozni."

"Te valami fizetett bérkommentelő vagy, azzal a feladattal, hogy szíts a feszültséget?

Hol oldja ezt meg egy kisebbségi? :DDD"


Új dolog, és aztán? A Lakástakarék is új volt valamikor. A fedett parkoló is. A multiplex mozi is. Sőt, kapaszkodj meg, a gőzgép is. Kitalálták, feltalálták, lehet használni.

A kisebbségi hogy oldja meg? Olvass utána a fészekrakós programnak, és a kapcsolatos szocpol-csalásnak. Így oldja meg, a maga módján. És a nyakam rá, hogy a CSOK-kal is sok rétinéger vissza fog élni, 10 év alatt ők nyolc gyereket is összehoznak, nem csak hármat.

Attól hogy tájékozatlan vagy egy témába, ne mást hülyézz meg bérkommentelőzz le, ezzel csak magadat minősíted.


"Te nem igazán értelmezted az általam leírtakat. Hogy a jóistenbe spórolsz, ha épp nincs hol laknod?"


Akinek nincs hol laknia, az meg sehol nem kap hitelt. Ja de, a fogyasztói csoportoknál :D aztán mehet a GVH-hoz ríni, mert a pénzét sose látja viszont.


"Spórolásból lakás? Mikor? 20 év múlva? És addig hol laksz?

Mennyit kell keressen az ember, hogy 10-20 milliót összespóroljon?"


Amíg a családi fészekben lakik, addig lehet spórolni. Lehet hogy nem telik belőle húszmillás kacsalábon forgó kacsalábra, de lehet belőle lakást venni. Mint mondtam, az ingatlanárak a mélyponton vannak, ötvenezerért már szőlőt kapsz présházzal együtt. Budapesten meg minden lakás egyformán drága, lévén főváros, és az ingatlanhiénák tudják jól, hogy mindig lesz valaki akkora marha, hogy még annyiért is megveszi.

Ez az amit írtam, hogy nem szarságokra kell elszórni a pénzt, pl. ne vegyél autót, ha nem muszáj. Számold ki, évente mennyibe kerül egy átlag személygépkocsi fenntartása, üzemeltetési költség, szerviz, az ötmillió rápakolt adó, satöbbi. Kicsit le fogsz döbbenni.


"Te egyébként most épp kezelés alatt állsz? Vagy már gondnokság alatt vagy?

Vagy egyszerűen csak élvezed, hogy értelmetlen dolgokat írogatsz?

Ha fizetem be a pénzt a banknak, miért nem lesz semmim?"


Nehéz felfogású vagy. Sebaj, vannak ilyen pógártársak is. Ha fölveszel hitelt, a részleteit vonják le a számládról. A kamatokkal együtt. Hacsak nincs bazinagy megtakarításod, ez igen kemény érvágás lesz neked anyagilag. Ha meg van, akkor minek fölvenni hitelt?


Ja és "Épp kijövök nullára hó végére, vagy épp egy keveset félre tudok tenni" kontra "Ha fizetem be a pénzt a banknak, miért nem lesz semmim?"


Mondd, hogy csak játszod a hülyét, kizárt dolog, hogy valaki ennyire semmit ne értsen a saját pénzügyeihez...


"a nem vettem volna fel a hitelt, most egy 100 ezres albérletben lennénk"


Senki nem kényszerített, hogy 100 ezerért albérletbe költözz. Lett volna lehetőséged lakástakarékra - nem éltél vele. Volt lehetőség részletfizetésre is - szerinted olyan nem létezik. Ezek után valamiért nem tudlak sajnálni.


"Édes kicsi szívem, nem nepperek vagyunk a zsibin. Fogyasztási cikket nem azért veszünk, hogy eladjuk, hanem azért, hogy legyen mivel mosni, legyen mibe betenni a húst, legyen min netezni, dolgozni."


Ettől függetlenül fordulhat úgy a dolog, hogy ezt vagy azt el kell adnod. Megszorulsz anyagilag, gazdaságtalan számodra a fenntartása, vagy ajándékba kaptál egy másikat így az első feleslegessé vált. Ehhez nem kell neppernek lenni, csak körülnézni a jófogáson vagy a vaterán kicsit.


"Akkr amíg spórolok, addig nincs mosógépem!..."


Említettem a mosodát is, de szemmel láthatóan annak a létezésében sem hiszel, és persze megint én vagyok a hülye, hát hogyne. A gravitáció létezését azért még elhiszed? Vagy leugrasz a tízemeletes tetejéről, mondván, nem látod, tehát nincs? Próbáld csak meg...


"Fel hát, van az Auchanban, egyéb helyennem tudok, már nem a 90-es években élünk, hogy minden sarkon patyolat legyen.

Én mosok heti 5 adagot. Mondjuk. Te tudod, milyen árak vannak?"


Akkor rossz helyre jársz, nemcsak a patyolat létezik. Ennyire derogál fellapozni a Kisokost, vagy netán Google keresést indítani? Érdekes, mikor a mi mosógépünk ment tönkre, heti 1 mosással meg tudtuk oldani a helyzetet, amíg össze nem jött egy újabbra a zseton, és nem rokkantunk bele anyagilag. Azonkívül ha tudod, hogy nincs mosógép,akkor illik a piszkolást visszább fogni egy kicsit.


"Egyrészt minden banknak van olyan szolgáltatása, hogy biztosítás az elveszített állás idejére, amíg nem találsz újat, ez kb havi 2000 ft, és ha tényleg kirúgnak, akkor egy évig a bank fizeti helyetted a hitelt."


Oké, letelik az 1 év. És utána? A bank be fogja vasalni rajtad az elmaradt zsét, egy pindurkát se aggódj.


"Akkor lenne értelme, ha én is többet vettem volna fel, mint amit fizetni tudok, de basszus, én ma is fizetem, szóval ennek így nincs értelme."


Hacsak nincs kristálygömböd, nem mondhatod meg hasracsapás alapján, hogy ki fogod tudni-e fizetni. Ha szerencséd van, igen. Ha nincs, adósságspirálba kerülsz, mint a társaid jórésze. Azzal semmi gond, ha bevállalod. A gond ott kezdődik, amikor belépsz a hitelkárosultak népes táborába, és az állam a mi adónkból fizeti vissza a hiteledet, azaz a mi farkunkkal vered a csalánt. Ez nem oké, de nagyon nem.


"Okos ember vesz csak fel igazán nagy hitelt, mert tudja kezelni!"


Ezért van ennyi bedőlt hiteles az országban, mert ki-ki okosnak képzelte magát. A szerencsejátékfüggő is ott bssza el a dolgot, amikor azt képzeli, hogy a kaszinóban ki tudja fosztani a bankot.


"Ha keveset keresel, nem kell a Rózsadombon nézelődni, ilyen egyszerű."


Ezt ne nekem mondd, én soha 1 db hitelt nem vettem fel, nem is fogok soha. Nekem megteszi a jó öreg részletfizetés is, ami mint tudjuk, maga a Sátán műve.


"Nem tudják megoldani! Adnának szívesen, de nincs miből! Vagy mondjuk nem is olyan a családi háttér, és a gyerek el akar jönni."


Ilyen meg sehol nem kap hitelt, max. Kolompár Teszlatrúpertől. Ha a bank mégis ad olyannak hitelt, akitől nem tudja behajtani, onnét pánikszerűen kell menekülni, mert csövelés lesz a vége.


"Amikor nem tudod fizetni a hiteled, felveszel egy újabb hitelt, abból kifizeted az előzőt, de marad belőle, azt törleszted, de már azt sem bírod, felveszel egy harmadikat, amiből kifizeted a másodikat"


Így van, ezt eddig is mindenki tudta. Ennek ellenére iszonyú sokan belekerültek.


"Nem akarom, hogy bedőljön, mivel nincs másik hely, ahová mehetnék lakni. Fizetni fogom, ha mégsem, akkor addig a párom fizetéséből fizetjük, én pedig munkát keresek."


Senki nem akarta, hogy bedőljön, ennek ellenére mégis így történt. A károsultak egy része is próbálja fizetni, de nem tudja, mert akkorára nőttek a kamatok, hogy még az ükunokái is nyögni fogják. A másik része meg teleajvékolja a médiát hogy csúnyarosszbankok fúj.


"Pedig a bank sok mindenre hajlandó, le is csökkenti a törlesztőt, ha kéred. Aztán ha helyrejössz anyagilag, majd pótolod az elmaradást. Vagy ha voltál olyan előrelátó, és havi 2000-rel többet fizettél a biztosításra, akkor egy ideig ők fizetnek helyetted, és nem kell adósságcsapdába kerülnöd, nem kell aggódnod, hogy jön a végrehajtó."


A bank arra hajlandó, apám, amiből pénzt lát. Nekik a profit a lényeg, elvégre vadkapitalizmus van, az ember annyit ér, amennyije van. Lehet kérelmezni, csak nem biztos, hogy hajlandó lesz rá. Lehet perrel is fenyegetőzni, a sztárügyvédjük két perc alatt lerendez. Ha ez ennyire egyszerű lenne, senki nem cirkuszolna a közmédiában a hitele miatt.


"uta emberekkel találkozol a Hitelkárosultak blogján, nem velem. Te már ott vagy."


Keress meg. Szólj ha megvagyok. Ja és velük is közöld ezt a meglátásodat, kérlek, ők is szívesen olvasnák, ahogy egyszemélyben megoldasz mindenféle pénzügyi krízist. Hadd lássa ország-világ, hogy azok ott mind hülyék, te vagy helikopter egyedül.


"Hihetetlenül, de valami mocskos módon eszméletlenül korlátolt vagy. Nagyon-nagyon durván. Szavakkal ki sem fejezhető módon."

"Lassan hinni fogok az ufókban, mert te nem ezen a bolygón élsz, az fix."


Értem. Kb. ennyire számítottam egy ilyen IQ-csatár ügyeletes hiteltrolltól, mindenesetre cuki látni ahogy te elképzelsz valamit, és kőkeményen szembemész a tényekkel, hátha a passzát is egyszer úgy fújdogál majd, ahogy te szeretnéd. Összefüggéstelen marhaságokat írtál, körülbelül az a szint, amikor valamelyik tébolyodott ezómatyi kitalálta, hogy a Föld nem forog, belül üreges, odalenn laknak a kakamatyik és gravitáció nem is létezik...

Hogy ki a korlátolt és a földönkívüli, majd visszatérünk rá, amikor a BAR-listáról kacsingatsz fölfelé, és mész az aktuális fogyasztói csoporthoz vagy Kolompár Teszlatrúperhez egy kis pénzért. A mínuszt pedig helyből kaptad is, uramöcsém.

2016. aug. 28. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!