Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan gyűjtsek össze ennyi...

Hogyan gyűjtsek össze ennyi pénzt?

Figyelt kérdés

Kb. 2.5 - 3 év múlva szeretnék egy nagyobb beruházást ejteni, szerintetek hogy lehetne / lehetséges-e összegyűjteni ennyi idő alatt kb. 1 millió forintot?


Főleg diákmunka jönne szóba, mint pénzszerzés, (főleg nyáron, esetleg év közben is pár hétre) illetve szülinapi, karácsonyi, stb. pénzek.


Szerintetek lehetséges ennyit összeszedni?

Esetleg valami + munkalehetőség, hasznos tipp?


Előre is köszönöm!



2016. aug. 27. 19:54
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
37%

Ilyen a világon nincs... :D


Ígérem, fogok válaszolni, csak mikor már a felét begépeltem, és egy félreütés miatt minden eltűnt, nem volt idegrendszerem újra kezdeni.


Nagyon sokszor fel tudom húzni magam azon, amikor egy hozzá nem értő okoskodik, csak hogy neki legyen igaza.

De most valahogy ez elmaradt, és ahogy olvasom, mosolygok közben.


Ha más szereted a mondásokat, talán ez való ide:

Boldogok a lelki szegények.


Holnap takarítok, de szakítok időt erre. Mert nem 1-2 perc lesz, abban biztos vagyok. :)


Hátha sikeresebb kört futunk, mert ha reggel kell bevenned a gyógyszereidet, akkor még napközben lesz hatásuk. Lehet most az a baj, hogy már elveszítették a hatásukat.


Sok mindenről van véleményem, de amikről itt most vitázunk, azok nem vélemények, hanem tények.


Na majd holnap... óóó, vagyis ma!

Aludni kéne.

2016. aug. 28. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
86%

"Nagyon sokszor fel tudom húzni magam azon, amikor egy hozzá nem értő okoskodik, csak hogy neki legyen igaza."


A "hozzá nem értő" ilyen olvasatban azt akarja jelenteni, hogy "a részletfizus, aki olyan hülye volt hogy nem sétált be a maga húszmillájáért a bankba"? Mert akkor valóban nem értek hozzá. Szerencsére a pénzügyeimet azonban tudom kezelni anélkül, hogy adósságba verném magam, és menedzselni tudom a saját életemet. Ez nekem elég.

Azzal sincs gond, ha azt mondod, hogy mi közöm nekem más pénzéhez, mert valóban semmi. Én csak adok egy tanácsot, az már az ő dolga, hogy megfogadja-e vagy sem. Felőlem szórhatja a keresetét cseresznyés tőzsdébe is, meg MLM-átverésezhet is vele, de azt azért ne várja már el az adófizetőktől, hogy kifizessék helyette a melléfogásait. Ezen viszont jogosan háborodnak fel az emberek, mert így is alig látnak ki a nyomorból az ötszázmillió adó miatt, sem keretük, sem kedvük nincs arra, hogy más balfszságát finanszírozzák.


"Boldogok a lelki szegények."

"Hátha sikeresebb kört futunk, mert ha reggel kell bevenned a gyógyszereidet, akkor még napközben lesz hatásuk. Lehet most az a baj, hogy már elveszítették a hatásukat."


No John...YOU ARE the demonz!


A kötekedő, személyeskedő színvonal úgy tűnik, nálad alap. A stílus maga az ember, ugye. A baj csak az, hogy a témához nem konyítasz még feleannyit se, hogy értelmes vitát generálj, csak marketingszöveget meg baromságokat olvastam eddig tőled. Emlékeztetsz egy bizonyos kábítószerfüggő valakire, aki a marihuána legalizálása mellett kardoskodott két héten keresztül, mert képtelen volt felfogni, hogy egy deficites terméket senki nem fog termelni, amíg szépen folyamatában le nem vezettem neki.

Azóta se reformálta meg a mezőgazdaságot, ugyanúgy, ahogy te sem fogod a pénzügyeket. Hála Istennek.

2016. aug. 28. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
37%

Jesszus.. ezt egyszerűen nem lehet szó nélkül hagyni, annyi szakmaiatlan, bulvárból összeszedett, villamosmegállóban hallott összekevert félinformáció van benne.


Nem, a devizabotrány nem a képzeleted szüleménye. A devizahitelezés létező dolog, a botrányt pedig mesterségesen keltették hozzá.

Ugyanis valóban azt hitte a sok hozzá-nem-értő, hogy ingyenpénz.

Ugyanis volt olyan, hogy ÁRFOLYAMKOCKÁZAT, amiről kaptak tájékoztatást, és volt egy tartalmas szerződésük is, de hidd el, a legtöbben nem olvasták el, csak már csorgott a nyáluk, hogy jön a lóvé, és bármit aláírtak.

Én tudok olyan lakáshitelről, ami már a végéhez közeledett, de az apróbetűs rész miatt nem írta alá a házaspár.

A rosszabb lehetőséggel nem számoltak, pedig nem volt titok, hogy az árfolyamok ingadoznak. Ezek az emberek nem gondolkoztak, hogy hoppá, ma ennyi a svájci frank, de ez politika-függő, holnap a másfélszerese lehet, és akkor az én hitelem is a másfélszerese lesz!

Mi lett volna, ha nem vérben forgó szemekkel igénylik meg a lehető legnagyobb összeget, hanem gondolkodnak?


Én nemrég hosszabb táppénzen voltam, de elég sok részből tevődik össze a fizetésem, fogalmam sem volt, mennyit fogok kapni. Szóval nem a legjobb lehetőséget vettem számításba, hogy 220 nettót utalnak, hanem fel voltam készülve arra, hogy csak 120-at kapok, és igenis gondolkoztam rajta, hogy ha nem telik mindenre, akkor mit tudok eltolni, mi ér rá, miből nem lesz baj. Lehet ezt előrelátóan is csinálni.

Ez egyébként egy lehetetlen időben beszerzett tüdőgyulladás volt, még mielőt vérszemet kapnál, hogy komoly bajom van, nem fogom tudni fizetni a hitelemet, és akkor majd átállok a másik oldalra.


Visszatérve a botrányra.

Hogy igenis létező. Mert ugye megint olyasmiket próbálsz a száma adni, amiket én nem mondtam.

naná, hogy volt botrány, de nézd csak meg ezt is:


1. Volt termékbemutatós botrány is. Kit tudtak bepalizni? Az idős, befolyásolható embereket, meg a tanulatlan réteget. Amikor egy ember felállt, hogy a 300 ezres porszívó értéke 30 ezer, akkor őt kikísérték a teremből.


2. Volt piramisjáték-botrány is. Kik ugrottak bele? Akik gyors meggazdagodásra vártak, akik voltak olyan hülyék, hogy elhitték a beetető szöveget.


Hülyék mindig vannak. Fent vagy facebook-on? A mai napig megosztják az ostobák, hogy "Elajándékozom az új BMW-met, mert nekem 2 van, neked nincs más dolgod, csak megosztani ezt a posztot!"

Meg ma is láttam, hogy kisorsolnak egy fél milliós konyhabútort, csak oszd meg.

Látod, az emberek még mindig elhiszik, hogy van ingyenpénz, meg ingyenkocsi, és semmit nem kell érte csinálni. Megosztás = lakáshitel szerződés aláírása.


3. Volt brókerbotrány is. Igen, ez is létező. Kik buktak vele? Az ostobák, akik Marcsikának adták oda a megtakarításukat, mert több kamatot ígért, mint ami ebben az országban legálisan elérhető. Ezek is vérszemet kaptak a pénz ígéretére. Marcsika mellesleg azóta sincs meg. Ha meglesz, megy a böribe, de az emberek akkor sem kapják vissza a pénzüket.

Lehetett volna bankbe tenni hivatalos úton, 3%-os kamatra, de nekik kellett a 10 % egy olyan cégtől, aminek engedélye sem volt pénzügyi tevékenység végzésére, és egy papírfecni volt a biztosíték, a szerződés????


"Érdekből ajnározod a hitelt"


Nos, eljutottunk oda, hogy rájöttem, neked a szavak jelentésével van gondod. Nem tudod, mi mit jelent.

Miért ajnározom? Ésszerű döntésnek tartom, AMENNYIBEN tudsz vele bánni.

HA nem tudsz, akkor soha, semmilyen körülmények között ne vedd fel, mert rossz vége lesz.

De mi is az érdek? Komolyan, miféle érdekről beszélsz?

Én egy irodai dolgozó vagyok, nekem nem érdekem, hogy te vegyélfel hitelt, mert nekem attól nem lesz se több pénzem, se semmim.


Áruhitel téma:

"A hitelnek pont az a lényege, hogy van KAMAT".

Hallottad már azt, hogy kamatmentes konstrukció?

Ez is egy hitel.

Ha meg egy áruhitelen van némi kamat, hát ne haragudj, de amikor mosógép kell, én nem bánom, hogy a 60 ezres gépre 66 ezret kell visszafizetnem, ha épp elromlott a gépem, és egyben nem tudnám kifizetni. Szerintem mások sem bánják. Itt figyelembe kell venni azt az értéket, amit kapsz. Az érték nem csak pénz lehet, jelen esetben az jelenti az értéket, hogy neked nem kell 10 hónapig koszos ruhában járnod, vagy 300 ezret hagynod a tisztítóban. Márpedig ez az érték nekem bőven megér 6 ezret.

2016. aug. 28. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
40%

Részletfizetés lakásra.

Vlahogy sejtettem, hogy ilyesmire gondolsz, de nem akartam elhinni.

Igen, elviekben létezhet, a gyakorlatban meg nem. Ez nem a parasztember esete a zsiráffal, mert ennek a dolognak a lehetőségét nem tagadom, a megvalósulása viszont már erősen kérdéses. Jól írod, magánszemély nem hitelezhet kamattal, tehát ha te eladod nekem a lakásodat 20 millióért, és 20 év alatt kell ezt kifizetnem, akkor én 20 milliót fogok, azaz évi 1 milliót fizetek. De van rá elég jó esély, hogy a 20 millió 20 év múlva már 60 milliót fog érni, akkor neked egy szavad sem lehet. Ráadásul ki az a hülye, aki ebbe belemegy? 20 évig nem kapja meg a pénzét, az inflációt nem követi az összeg, tehát nem jut a pénzéhez. Értem, mire gondolsz, de így nem tudsz lakást venni, lásd be. nem hirdetnek így, ha te vevként említenéd meg, senki nem menne bele.

Erősen próbélsz belekapszkodnivalamibe, és most találtál egy olyat, ami létezHETNE, csak épp nincs rá esélyes, hogy ez megvalósuljon.

Akkor kb mindenki így venne lakást, hisz nem kéne kamatot fizetni, a gyakorlatban meg senkinem tud így venni, mert nincs ilyen ajánlat.


"Aki lakást akar venni, feltehetően nem 5 perc alatt gondolja ki"

Valóban nem 5 perc, hanem néhány hét, néhány hónap alatt.

Ennél e kérdésnél ugyebár a fiatalokról beszélgettünk.

Ha nincs maradásuk, mert ki akarnak törni, ha másik városba kell menniük dolgozni, ha családot akarnak alapítani fiatalon, stb, stb, akkor nincs 10 lv gyűjtögetni.

Igen, minden dolog új volt egyszer, de a CSOK-ot akkor is hiába említed, hiszen még nem tudjuk megmondani, hogy mi lesz a vége. Egyetlen egy családról sem tudok, akiknek már folyósították volna. MIndenhol hónapok óta tart az ügyintézés, mert a bankok sem tudják, mi a teendő, mindenért visszadobják.

A rétinégerek nem fogják tudni igénye venni, hiába írod.

Olyan kőkemény kritériumok vannak, hogy rendes, dolgos magyar családok sem felelnek meg neki. Mi sem.

Csak új lakáshoz lehet igénybe venni. Hol vesznek a cigányok új lakást? (nem a gazdag Audis vonalról beszélünk, ezt azért tisztázzuk, hanem a 8 gyereket ellő

Gazsiékra, ahogy te is említetted).

Egy új lakás 17-20 milliónál kezdődik, ha meg családi házat akarsz felhúzni, 25 milla alatt nem úszod meg.

Ha akarod a 10 millió hitelt is, ahhoz olyan fizetéssel kell rendelkezned, hogy hitelképes legyél. Munkanélküliként, segélyesként Gazsiék már ki estek.

Megtakarításuk sincs, márpedig anélkül új ingatlan nem fog menni. 8 gyerekre már nem elég az alap 90 nm, számoljunk inkább 200-zal, de minimum 150-nel.

Ez már villa, amit 25-ből nem hozol ki, inkább 40-ből. Tehát ha Gazsi dolgozik, a kölykök már megvannak, és fel akarja venni a csok-ot, a gyerekek miatt nagy ház kell, és 20 millió önerővel kell rendelkeznie. Ne vicceljünk már, jó?

Bár engem nevezel tájékoatlannak, a mondataid alapján mégis te vagy az. Elég komolyan utánanézünk, bár nem volt szimpatikus, hogy megmondják, mennyit szülj, de utánajártunk. Mindketten dolgozunk, nem is keresünk rosszul, de mivel jelenleg van már lakáshitelünk, nem vagyunk hitelképesek egy új, ekkora összegre, már ki is estünk.

2016. aug. 28. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

Kedves vitapartner, ez nem az én egyéni véleményem. Bennefoglaltatik a szakmabéliek véleménye is, akik napi szinten ezzel foglalkoznak (köztük van pár befektetési tanácsadó is), és ha már a Hitelkárosultak blogjára csupa hülye jár fel szerinted, akkor ott a kiszamolo.hu. De mondhatok még hasonló oldalakat, ahol az én nézőpontomat támasztják alá, bár érzésem szerint fölösleges, úgyis kijelented, hogy azok ott mind ostobák. Tisztára mint egy agyamosott MLM-zombi. Aki nincs benne, az nem ért hozzá, aki benne van, az MLMsérült...


"Ugyanis volt olyan, hogy ÁRFOLYAMKOCKÁZAT, amiről kaptak tájékoztatást, és volt egy tartalmas szerződésük is, de hidd el, a legtöbben nem olvasták el, csak már csorgott a nyáluk, hogy jön a lóvé, és bármit aláírtak."


Van itt valami, amiről a hiteljugendek imádnak megfeledkezni: hogy a bank egyoldalúan szerződést módosított, mert úri kedve úgy diktálja. Ez ellen mégis hogy védekezzen az adós?

Ez az egyik. A másik pedig, hogy volt korábban hasonló botrány is, a japán yen alapú hitellel kapcsolatosan, abba is jópáran belebuktak, pedig először mennyire nagy királyságnak tűnt.

Azonkívül felvázoltam jópár egyéb lehetőséget,amivel megkerülhető a hitelfelvétel. Akinek volt esze - például nekem, vagy a húgomnak - azokkal élt, és nem adósodott el. Aki meg tökhülye a pénzügyekhez, az rohant hitelért a bankba "carpe diem" jelszóval, a törlesztésről meg hallani sem akart, sem akkor, sem később. Mert a hitel az neki ingyenpénz, és majd az adófizetők kicsengetik helyette. Hát lóné örömét a seggébe, azt...


"Szóval nem a legjobb lehetőséget vettem számításba, hogy 220 nettót utalnak, hanem fel voltam készülve arra, hogy csak 120-at kapok, és igenis gondolkoztam rajta, hogy ha nem telik mindenre, akkor mit tudok eltolni, mi ér rá, miből nem lesz baj."


Jó, neked bejöttek a számításaid többé-kevésbé, mert még egy betegséggel együtt is tudod fizetni a törlesztést...úgy-ahogy. Ha az árfolyamkockázatot is számításba vesszük, amivel példálóztál, akkor van egy nagy adag szerencse is a történetedben. Arról feledkezel meg, hogy a nagytöbbség nem mászik ki ilyen malaccal hitelcsapdából (esetleg nem is akar, mert elég csak óbégatni, és majd más visszafizeti úgyis). Lehet, hogy legközelebb már nem lesz ilyen szerencséd.


A termékbemutatókról minden épeszű ember tudja, hogy átvágás. Ugyanúgy, mint az MLM-átverés, gyakorlatilag ugyannak a kutyának a kölykei a termékbemutató, az MLM-átverés és a fogyasztói csoport is. Nem véletlen, hogy messzire kerüljük az ilyeneket, és azt vesszük meg, amire valóban szükségünk van (tehát plazmatévét nem).


A piramis-partyba nemcsak a gyors meggazdagodásra vágyó szerencsétlenek ugranak be. A jelentkezők jórésze végzettség nélküli, állástalan ember, akiknek nem jut se pénz, se munkahely, de valamiből meg kell élniük. Az MLM-átverés pedig mit is ígér? Gazdagodj pár óra munkával akár otthonról is, végzettség meg papír se kell, bárki beléphet aki akar, 5 éven belül csilliomos lesz, és a többi, és a többi. Még ha mindent nem is hisz el az átlagpógár, nincs igazán más választása, mert nincs végzettsége, és nincs munkahely se a közelben, és úgy látják, hogy ebből lesz biztos jövedelmük. Aztán a főszervező egyszer csak gondol egy merészet, felmarkolja az üzlettőkét és lelép, a befektetők meg futhatnak a pénzük után. Hála Tribuszernének, magyar MLM-károsultak is akadnak szép számmal, de mindig akadnak palimadarak, akik elhiszik, hogy ezzel majd pénzt fognak keresni. És amíg van veréb, addig lesz lószr is...

Eddig valahányszor felvetettem, hogy az MLM miért nem oldja meg a munkanélküliség problémáját, ha ilyen csúcsszuper, valamiért mindig csak mellédumát, anyázást meg moderálást kaptam. Ez roppant biztató.


Nincs Failbookom, rühellem azt az oldalt, plusz kitűnő adathalász site is, úgyhogy beérem egy sima Skype-pal is. Lehet hogy régivágású vagyok, de az adataim biztonsága ennyit megér.


A Budacash-botrány nem annyira hitelek miatt robbant ki (de nem lepne meg, ha kiderülne,ilyen machinációk is mentek ott a háttérben), hanem a brókerek rendszeres sikkasztásai miatt. Mellesleg az én családom is szívott vele, mert a takarékszöv, ahol tartották a zsét, véletlen pont kapcsolatban volt a Quaestoros bűnbandával. Némi sörpénzt kaptunk kártérítés gyanánt, a többi elúszott, a brókerek meg vidáman élvezik ebül szerzett vagyonukat. Engem személy szerint nem érintett, mert nincs bankszámlám, nem tartok ott egy kanyit se.


"Miért ajnározom? Ésszerű döntésnek tartom, AMENNYIBEN tudsz vele bánni.

HA nem tudsz, akkor soha, semmilyen körülmények között ne vedd fel, mert rossz vége lesz."


Szerinted az átlagnépesség hány százaléka tud bánni vele? Alapból hány százalék vette fel a hitelt olyasmire, ami aztán hozzásegíti őket ahhoz hogy törleszteni is tudják, esetleg még kockázattal együtt is (kockázat mindig van, benne van feketén-fehéren a szerződésben, aki aláírja, az ezt vállalja). Nagyon jól mutatja a károsultak száma, hogy mennyien vették fel ésszerű dolgokra, és mennyien plazmatévére, me' a szomszéd már a vécén is HD-ben nézheti ahogy Conchita Wurst babrálja a kossuth-szakállát.

Mindenesetre nekem nagyon úgy tűnt,hogy rá akarsz venni embereket a hitelre, na mondom, csak nem egy maszek pénzügyi tanácsadó kergeti a jutalékát? Akkor ezekszerint nem.


"Hallottad már azt, hogy kamatmentes konstrukció?

Ez is egy hitel."


Igen, ez olyan mint a 0 forintos telefon. Maga a készülék ingyen van, csak a ráadás nincs, és összességében többet fizetsz, mintha "bótba" vetted volna meg. Remélem nem gondolod komolyan, hogy egy pénzintézet majd csak úgy átmegy Mikulásba, és úgy ad kölcsön, hogy neki semmi haszna nem származik belőle...


60 ezerre 66-ot visszafizetni nem téma, nem erről beszéltem. 170 ezret visszafizetni már kissé cinkesebb. Most gondolom azzal jössz majd, hogy "ki venne fel ilyen szar hitelt". Hát mondjuk ha január közepén a mínusz húsz fokban szarrámegy a bojlered, akkor még Kolompár Teszlatrúper 300%-os kamatajánlata is kecsegtetőnek fog tűnni...

2016. aug. 28. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
37%

"Akinek nincs hol laknia, az meg sehol sem kap hitelt"


Ma már valóban. nekem el kellett jönnöm otthonról, mint írtam, ezt nem részletezem. Ez évekkel ezelőtt volt. Akkor még boldog-boldogtalannak osztogatták a hiteleket. Semmim nem volt, csak a munkám és a fizetésem. Azóta is ugyanott dolgozom, csak többért.


"Amíg a családi fészekben lakik, addig lehet spórolni"

valóban, aki megteheti, tegye meg! De erről már többször írtam, nem teheti meg mindenki! Sokaknak el kell jönni, emrt muszáj, és kész. Mások elmennek más városba, mert vidéken nincs munkalehetőség. Ők az albi miatt nem tudnak spórolni. Csak a harmadik csoport tud, akiknek rendezett családi hátterük van, és többnyire nagyvárosban laknak, vagy vidéken is van munkájuk. Ők veszik igénybe a lakástakarékot. De ezt ne vetítsd ki mindenkire.


"Mint mondtam, az ingatlanárak mélyponton vannak"


NA BASSZUS, ITT LETT TELJESEN EGYÉRTELMŰ, HOGY LÖVÉSED SIBCS A TÉMÁRÓL. Nem én vagyok nehéz felfogású kettőnk közül.


Az ingatlanárak az egekben vannak!!!!!!

Nem csak a fővárosban, hanem mindenhol!!!!!!!!!!!!


Debreceni vagyok, az elmaradott keleti országrész, pár éve 5-6 millióért mentek a lakások, ma 13 alatt nem kapsz.

És az az 5-6 millió egy 60-70 nm-es lakás volt, most meg a 13 millás egy 35 méteres lyuk, szoba-konyha!

2001-ben 2,5 millióért vették meg nagynénémék a családi házat. Hát igen, 15 éve volt már. Sok minden történt. Túl sokat nem költöttek rá, azóta is ugyanaz a tető, azóta sincs beszínezve, csak a szürke vakolat. Új a kerítés, meg belül csempéztek. Jelenleg 16 millióért hirdeti, és nem fogok meglepődni, ha jövő héten eladja.


Mivel játszom a hülyét? Miért ne értenék a saját pénzügyeimhez?

Rendben vannak a pénzügyeim, hiába próbálsz fogást találni rajtam. Nem megy.

Kevés pénzem marad hó végére, kevés megtakarításom van. A hitel be van fizetve, és azért nem marad túl sok, mert mondhatni nagy lábon élünk. Ha már jól keresünk, akkor nem az olcsó parizert vesszük meg, meg nem a kínaiból öltözködünk. Ettől függetlenül van annyi, hogy ha baj lenne, nem kéne kölcsönkérni pár hónapig. Vagy az a baj, hogy a "kevés" mást jelent neked meg nekem. Lehet ha neked kevés marad hó végére, az 500 ft, nekem nem ezt jelenti.

2016. aug. 28. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
73%

"De erről már többször írtam, nem teheti meg mindenki! Sokaknak el kell jönni, emrt muszáj, és kész. Mások elmennek más városba, mert vidéken nincs munkalehetőség."


Meghalni muszáj, mást nem. Azonkívül létezik olyan is hogy diákszálló/munkásszálló, ahol nem kell havi 100 rugót fizetni. Lehet hogy nem egy Hilton, de ha nem akarsz lakást venni drágájé' vagy albérletbe lakni drágájé', akkor marad ez.


"Ők veszik igénybe a lakástakarékot. De ezt ne vetítsd ki mindenkire."


Nem vetítek senkit senkinek, ez is csak egy javaslat, és SZVSZ egy pindurkát jobb, minthogy vegyen fel hitelt, aztán győzze fizetni. Ha te javasolhatsz, én is megtehetem. Akinek van esze, az előre tervez, és ha előre tervez, bekalkulálhatja hogy akar-e lakást vagy sem. Ha pedig akar, a lakástakarék egy elég pauzibilis megoldás. Nem tökéletes, de a hitelfelvételnél még mindig jobb.


"NA BASSZUS, ITT LETT TELJESEN EGYÉRTELMŰ, HOGY LÖVÉSED SIBCS A TÉMÁRÓL. Nem én vagyok nehéz felfogású kettőnk közül.


Az ingatlanárak az egekben vannak!!!!!!

Nem csak a fővárosban, hanem mindenhol!!!!!!"


Akkor nyilván csak hallucinálom az 50 ezres szőlőt présházzal. De itt ahol lakom, 8 misiért már korrekt kétszobás családi házat kapsz, de ezt is hiába mondom, megint előjött belőled a parasztbácsi aki életében nem látott még zsiráfot. Ha akarod, fogadhatunk is: meghívlak, végigjárjuk az eladó ingatlanokat, és mindegyik után, amit 10 misi alatt hirdettek meg, fizetsz nekem egy ezrest. Na, akarsz fogadni? Csak hogy lássuk, ki beszél hülyeségeket.

Igaz, ez nem megyeszékhely, hanem aggló, de aki túl arisztokrata felrakni a seggét buszra, netán kerékpárra beruházni, az vegye csak a városi lakást sokpénzé'. Ahogy mondtam, az ő pénze, arra költi, amire akarja.


"Rendben vannak a pénzügyeim, hiába próbálsz fogást találni rajtam. Nem megy."


Korábban mintha azt írtad volna, hogy még most is törlesztesz egy hitelt. Rendben majd akkor lesznek, ha nem lesz adósságod, és az még kicsikét odébb van. Ha meg alapból kevés pénzed van, és kevés megtakarításod, ez méginkább igaz. Ez a "rendben"-től eléggé fényévekre van.

Mielőtt felveted, nem, nem vagyok csilliomos, nem örököltem nagy kecót és hátszelet se a szüleimtől, viszont nincs autóm, takarékosan élek, és ruhából is olyat hordok, ami alsó hangon is 10 évig bírja. És igen, számítógépből is olyat veszek. Lehet hogy 700 ezerbe kerül újonnan, de nem kell évente ötvenezerért cserélgetnem benne a gány minőségű alkatrészeket. Így is lehet élni, nem túl nagylábon, de boldogan.

Aki meg adósságokba veri magát, csak hogy többnek látsszon annál, ami, annak meg úgy kell.

2016. aug. 28. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
20%

Én tényleg nem tudok mosodáról a városban, de nem fogok rákeresni. Hogy 10 hónapig spóroljak, miközben viszem a mosodába a cuccot, a benzin többe kerül. Nem éri meg, észszerűtlen.

Nincs az az isten, hogy egy családnak heti 1 mosás elég legyen. Illik a piszkolást visszább fogni? Mégis hogy képzeled? Vegyem fel 2x a bugyit? Mondjam az embernek, hogy ne izzadjon? Ne engedjem ki a gyereket a kertbe játszani? Lehet keveset is mondtam a heti 5 mosással. Tudatos vagyok, nem pocsékolok. Se áramot, se vizet,se pénzt. Ha egy farmer nem piszkos, felveszem 4x.5x. A férjem is. A gyerekre is ráadom. De egy fehérneműt, egy pólót, egy zoknit, nincs az az isten. Csak a fehérneműkből összejön heti egy adag. Férfiruhák, női ruhák, felsők, ezt nincs olyan normális háziasszony, aki heti 1 adagból megoldja. Szerintem egyszerűen csak ferdítsz. Vagy nem 1 adag volt az, vagy tényleg koszosban, büdösben jártatok. Vagy egyedül élsz. Vagy annyi ruhád van, hogy a 30 pólóból tudtál válogatni-


A banki biztosításról: emlékeim szerint 2x írtam le, hogy működik, de te épp az ellenkezőjét írod.

Egy évig ő fizeti HELYETTEM a hitelt. Egy év alatt elvárom magamtól, hogy találjak munkát. Ha találok, be kell jelenteni, onnantól újra én fiezetk. A kiesett időt nem kell befizetnek, ők átvállalták. Avagy leírták veszteségként, ezt nem tudom.

Nem fogja behajtani rajtam. Egy biztosítást nem ezért fizetsz.

Tudos, ha van lakásbiztosításod, akkor azért fizetsz, hogy ha történik valami káresemény, akkor annak az anyagi részét ők átvállalják.

Nekem betört ablakom volt, a biztosításom havi 900 ft, amibe nem halok bele, az ablak 24 ezer volt. Azért jól esett, hogy nem vett ki 24 ezret az üveges a pénztárcámból.


"Ezért van ennyi bedőlt hiteles az országban, mert ki-ki okosnak képzelte magát"

Hihetetlen, de egyet értünk!

Vagy okosnak képzelték magukat, vagy egyszerűen csak felelőtlenek voltak, és nem néztek utána, mibe ugranak bele.

De ne vegyük egy kalap alá az okost, meg aki okosnak hiszi magát.

Az egyiknek van pénzügyi kultúrája, van terve vészhelyzet esetére van némi plusz pénze munkanélküliség esetére, van agya.

Lakatos Dzsézönsztetem is k-rva okosnak képzeli magát, mert sheftelt egy autórádiót 4 ezerért, és eladta 6-ért, de ő nem egyenlő Felelős Jánossal, aki tudja is, mit jelent a kamat, deviza, futamidő, stb.

2016. aug. 28. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
40%

"Akkorára nőttek a kamatok, hogy az ükunokái is nyögni fogják"

Hát figyi, én kb 33-ról nőttem 55-re, de azt is tegyük hozzá, hogy kérésre a 25 évből 15-öt csináltunk! Nem fordítva, hanem azt mondtam, inkább fizetek többet, de akkor hamarabb legyen vége.

Én ezen nem látom azt a mérhetetlen emelést, amit az unokámnak kéne fizetnie.

Biztos van, aki rosszabbul járt, én az igazat mondom, ebben biztos lehetsz.


"A bank arra hajlandó, apám, amiből pénzt lát"

Nos, ha elveszíteném a munkámat, abból nem látna pénzt. A biztosítás egy külön világ. Arra apellál, hogy úgysem mindenki veszíti el a munkáját, és aki dolgozik, fizeti ezt a biztosítást, az bőven kitermeli annak a kis csoportnak a törlsztőjét, aki nem tud fizetni.

Kocsiknál is így van, ha nem így lenne, nem léteznének biztosítók.

Szóval nem belőlem lát pénzt abban az időszakban, hanem magából a termékből, amit biztosítás néven ad el.


Nem kereslek meg a hitelkárosultak blogján. annyi ostoba van ott, nem tudnám, melyik vagy.


Megint a számba akarod adni a feszültségkeltő mondatot. Újra és újra.

Mi lenne, ha nem találnád ki te, hogy én mit akarok mondani? Majd én közlöm. Te csak a leírtakra reagálj, ne jósolgass.


Szval: nem oldottam én meg semmiféle krízist. Másokét főleg nem tudom. Oldják meg ők, ők voltak hülyék, felelőtlenek. Én nem vagyok felelőtlen. A saját életemet, a családomét meg fogom oldani.

Egy szval sem írtam sehol, hogy tudom a megoldást a problémájukra. Dehogy tudom. Belekeveredtek, nem én vagyok Superman, hogy mindenkin segítsek.

Miért állítod be úgy, mintha én azt állítottam volna, hogy tudok mindenkin segíteni? Nem tudok - nem is akarok!

Az ő problémáikat vagy előrelátással lehetett volna megoldani, ami már bukta, vagy most már csak pénzzel.Annyi pénzem meg nincs, hogy mások hitelét fizessem. Ha lenne, akkor sem tenném meg. Adakoznék, de nem ilyen célra.


kőkeményen szembemegyek a tényekkel?

szivi, egyedül te voltál az, aki elrugaszkodott a földtől.

Júlia, szállj le a földre!

Istenem, de imádtam ezt a dalt gyerekkoromban!


azt vettem észre, hogy sok dologra nem reagáltál. ne kezdjük újra, ez nagyon durván sok idő volt.

vajon mi célból adtál a számba mondatokat? hogy aztán megcáfolhasd. amit én amúgy nem is említettem.


olyan dolgokat írtál, amikre egészen konkrét, pontos, tényszerű adatok érhetők el, mert nyilvánosak.

az ingatlanárak a béka segge alatt???

ez szíven ütött, megyek is veszek vagy 8 telket, a csok-osoknak eladom 20x-os áron. mint tudju, úgyis annyian vannak, mint a pelyva.

kár, hogy a nagyvárosban még egyről sem tudok, pedig a korosztályom épp a babát tervező vagy kisgyerekes szülők. mi is.

Szóval az ingatlanárak alacsonyak.

Észak-Koreában szólásszabadság van.

Háborúk már 500 éve nincsenek a világban.

Menekültekről még nem is hallottunk.

A terrorveszély csak sci-fiben fordul elő.

Azért valljuk be, szép világot élünk, minden olyan jó, becsüljük meg!

2016. aug. 28. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

Lehet igazad, nem minden városban van közmosoda, de azt nehezen hiszem el, hogy pont Debrecenben nincs, elvégre az ország 2. legnagyobb városa.


Nálunk elég a heti 1 mosás, nem hülyítelek, sőt, én 2 hetente mosom ki a cumóimat. Alsóneműből van elég tartalék, a felsőruházatom pedig, amint említettem, strapabíró, és bírja az ilyen igénybevételt. Észrevettem azt is, hogy a túl sok mosás pont hogy rongálja, ezért is igyekszem visszafogni (a farmeros példád jó, az enyém is hasonló, csak egyenruha).

A piszkolást nyilván nem úgy gondoltam visszafogni hogy kifordítva vedd fel ugyanazt a bugyit, hanem pl. ha kertben vagy, vagy esős időben utcán, figyelj jobban oda, hogy minél kevésbé legyél sáros. Ha leöntötted magad, ne hagyd beszáradni a foltot. Az izzadást lehet mérsékelni valamelyest deóval, egyébként a verejtékfoltos trikó sima vagy szappanos vízben is mosható kézzel (a szükség nagy úr).

Heti 5 mosás? :OOOOO Atyaúristen...na el is hiszem hogy az sokba kerülne. Hogy az ördögbe tud ennyi mosatlan felgyűlni?

Pólók, zoknik tekintetében szintén van sok váltásom, és ezek is strapabíró anyagból készültek, ezért van az, hogy igazából egyre több pólóm lett, mert évtizedek múltán mennek csak tönkre, én meg kapom az újakat :) Kidobni meg nincs szívem, porrongynak és felmosónak tökéletesek még azok is, vagy anyagnak amiből tudok varrni ezt-azt (igen, a modern pasik varrni is tudnak)


Biztosításról nem ejtettem szót, az teljesen más tészta. Arra gondolok, hogy 1 évig a bank fizeti helyetted a hitelt, ami rendben is van, viszont ha 1 évig NEM találsz melót (és nem mindenki talál), akkor ugyanott vagy,ahonnan elindultál, leszámítva azt, hogy elherdáltál egy komplett évet. Neked sikerül 1 éven belül munkát lelni, ez jó, de nem mindenki ilyen szerencsés. Akkor senki nem gürizne napi 25 órát futószallag mellett robotzombiként szaréhugyé'.

A betört ablak még a kisebbik gond, azon relative könnyen lehet segíteni, úgy értem, házilag helyre lehet barkácsolni, amíg telik új ablaktáblára. Bontottan, lomtalanításból is lehet szerezni jóval olcsóbban. Ha viszont a fűtés döglik be a csikorgó fagyban, az igen csúnya dolgokat fog eredményezni. Idén januárban a dugótársnőmmel történt ez meg, szerencsétlen cágolhatott vissza a szüleihez Tiszalúcra, mert farkasordító hideg volt a lakásban, és a költözés alatt nálam aludt...két szeretkezés között Tyrianoztunk :D :P :$ nem volt rossz...


Az meg, hogy ki valóban okos, és ki az aki csak annak képzelte magát, felmérhető a károsultak létszámán. Esetleg úgy vannak vele, hogy valahányszor hitelválságba kerülnek, majd ajvékolnak egy sort, és mindig lesz aki visszafizeti helyettük, ergo úgy járnak a bankba hitelért mint a jó kútra vízért, és mi adófizetők szívjuk meg. Ezt talán mégse kéne hagyni. Hidd el,ők nem foglalkoznak ilyennel, hogy kamat, futamidő, kockázat, ha nem sörből van, minek érdekelje őket? Majd az adófizetők...

Errefelé szerencsére nincs Kolompár Teszlatrúper, viszont Szabolcsban és Nógrádban napi rendszeres jelenség, ezért hoztam fel őket, na meg mert ők büntetlenül bármit bármikor megtehetnek.

2016. aug. 28. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!