Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek havi 700 nettó +...

Szerintetek havi 700 nettó + céges kocsi + céges telefon jó fizu a mai világban? Mert azt mondják, de én alig jövök ki belőle. Sokan keresnek ennyit?

Figyelt kérdés

2022. okt. 6. 19:18
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/168 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én nem vitsrkozom tovább veled. Én tudom, hogy az itteniek a környezetemben ennyi pénzből ezt meg azt ki tudják spórolni, az hogy te a 2000 forintos bort se iszod meg és kéthavonta wellnessezel, meg csak a márkás cucc jó neked, az a te bajod, meg egy hazai, vagy horvát tengerparti nyaralás nem kerül egymillióba. A Balaton drágább, mint sok külföldi hely, mégis ismerősömék pont most nyáron 3 személlyel négy éjszakára kijöttek szállással, kajával, utazással együtt 300 ezerből. Nem kell 5 csillagos szálloda mindenkinek, meg kaviárt enni, meg 3 ezer forintos lángost enni, valaki enélkül is képes élvezni a helyzetet, a te fajtádnak meg ugyse lenne jó a kaviár sem meg a 10 ezer forintos pezsgő sem, mindenben azt keresné, hogy ez miért nem jó stb.
2022. okt. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/168 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, rosszul keresel, hétfőn menj be és mondj fel. A felmondó papírt pedig cégnévvel csatold már be ide, 15 perc alatt lesz 100 jelentkező.


700e Ft nettó nem a világ összes pénze, de aki Guccira vágyik annak a felét sem adnám.

2022. okt. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/168 anonim ***** válasza:
83%

Végigkínlódtam magam a válaszokon.

Kinek mi. Múltkor bevertem 7 sört (kb 2500 forint), szépen meg is éreztem és olyan jól éreztem magam a barátaimmal, mint nagyon ritkán szoktam. Nekem ez már igazából luxus is. Ennél nem azzal van feljebb, hogy valami márkás bort kellett volna szipkázom. Vicc ez az egész téma.

2022. okt. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/168 anonim ***** válasza:
68%
#53 én sem értem ezt a sznob hozzáállást. Vagy tényleg egy troll kérdés, vagy a kérdezőnek semmi sem jó. Még hogy a 2000 forintos bor nem jó. Tokajba 700 forintért vettem tavaly előtt a muskotályt 2 literes flakomba borpincéből, azóta biztos felment az ára,de ha a duplája is lett, akkor is jó. Boltba 2000-ért ha nem is a legfelső polcról, de eggyel alatta már bőven vannak prémium borok is. Meg amúgy is ez ugyanolyan sznob átcsestész, mint a Guccsi és társai. Semmivel nem nyújtanak többet a prémiumnál, csak még rátesznek az árra nem keveset hogy az ilyen sznobok jól érezzék magukat, hogy mennyit elkölthettek egy ruhára. Most úgy őszintén. Menjen már be bárki egy átlag minőségi márka üzletbe, ahol mondjuk 15 ezer ft egy póló, meg egy olyanba, ahol 50-60 ezernél kezdődik. Az utóbbi semmivel nem nyujt többet se szabásba, se anyagba, ha megnézed, az összetétele is valszeg ugyanaz lesz. Ez innentől már csak nettó lehúzás. Meg tényleg nem tudom miért nem elég a kérdezőnek, amiket felsorolt, azokat a milliárdosok se csinálják sokkal gyakrabban. Az üzlet mellett ők se érnek rá havonta nyaralgatni egy két kivétellel, ha utaznak is rendszeresen, azt üzlet miatt teszik többnyire.
2022. okt. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/168 A kérdező kommentje:
Kiragadtatok 1-2 példát, ami a lényegen igazàból nem változtat sokat. Az, hogy egy üveg bor 2000 Ft vagy 5000 Ft az még vásárlóerőbe nem sokat jelent. Itt a lényeg az, hogy ma Magyarországon (sajnos) 700e Ft nettó fizetés céges kocsival (tehát benzinre költeni nem kell) arra elég, hogy egy teljesen átlagos életet éljén. Lassan arra sem. Luxuskiadások (autó, luxus ruhák) nem jönnek ki belőle, max drágább kaja, vagy bor, ami az egészség miatt fontos lenne mindenkinek, hogy ne keljen gyógyszerre költeni később. De nem számít soknak, maximum vidéki kis falvakba, ahol senkinek sincs pénze. Ott meg nyilván nem fizetnek ennyit…
2022. okt. 8. 07:24
 56/168 A kérdező kommentje:
Azzal meg, hogy azt soroljátok, hol mivel lehet sporolni pont azt igazoljátok, hogy ez a fizetés akkor elég, ha folyamat mindenen spórolsz…
2022. okt. 8. 07:35
 57/168 anonim ***** válasza:
100%

Luxus minek kell?

Hím prosti vagy kérdező?

2022. okt. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/168 anonim ***** válasza:
100%

"Magyarországon (sajnos) 700e Ft nettó fizetés céges kocsival (tehát benzinre költeni nem kell) arra elég, hogy egy teljesen átlagos életet éljén"


Te nem bírod megérteni, hogy amiket az elején leírtál (nyaralások, wellness stb) az mind luxus? Ez az átlag ember számára elérhetetlen ilyen mennyiségben, ahogy te csinálod. Jó végzettséggel vidéken is összejöhet ennyi fizu, egy kisvárosban, ott pedig tényleg luxus életet élhetsz. Meg mindenki dgy főre számol, annyira bírom ezeket a kérdéseket. Ember, van párod, az emberek nagy részének van, közösen meg már annyi pénzetek van, hogy bőven megéltek. Jóhogy nem egyetlen fizetésből mindenre kellene hogy teljen. Szted külföldön mennyi az átlag fizetés? Ott is kb ezt kapnád meg egy mosogatóként, vagy egy sima nem diplomás átlag munkakörben és ott az albi is tényleg több. Oké, hogy itt a diomások kapnak ennyit, és ez nincs arányban egy sima külföldi alkalmazott bérével, csak azért ennyiből itt is meg kellene tudni élni. Vagy ha neked vsn egy színvonal, amit mindenképp akarsz, akkor igen is a bevételeidet kell növelni, bár ennyiből ésszel jó szinvonalat lehetne tartani. Csak te egyik válaszból sem érted meg a lényeget. Neked egymilliós nyaralás kell, meg nem elég kéthavi wellness, évi 3 külföldi nyaralás, téli síelés stb... ezzel nem lehet mit kezdeni így.

2022. okt. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/168 anonim ***** válasza:
100%

"Azzal meg, hogy azt soroljátok, hol mivel lehet sporolni pont azt igazoljátok, hogy ez a fizetés akkor elég, ha folyamat mindenen spórolsz"


Azt nem érted meg megintcsak, hogy a világon mindenütt az van, hogyha akarsz egy luxus színvonalat, ahhoz bevétel is kell. Vagy ha korlátozottak a forrásaid, akkor mindenhol el kell döntened, hogy miből adsz lentebb. Amerikában sem az van, hogy egy átlag embernek van Ferrarija is meg villája, meg Gucciban jár. Ott is csak a felsőbb rétegnek van, más kérdés, hogy többen férnek bele. A lakosság nagy része ott is átlag életszímvonalat él, nyilván ott az àtlag kicsit jobb, mint itthon. Ettől függetlenül sehol nem jár alanyi jogon a luxus senkinek. Ahhoz mindenütt el kell érni valamit, nagy profit kell.

2022. okt. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/168 anonim ***** válasza:
100%
Aki minden nap Gucciban jár meg havonta nyaral a maldívszigeteken, az nem alkalmazotti fizetésből karistol. Ha erre vágysz, állj a saját lábadra, aztán meglátjuk, mire jutsz.
2022. okt. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!