Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi az amivel ma, 2023-ban és...

Mi az amivel ma, 2023-ban és az elkövetkezendő években meg lehet gazdagodni?

Figyelt kérdés
Mi az a foglalkozás, diploma, tudás, készség, amivel a mai világban meg lehet gazdagodni?

2023. okt. 19. 22:16
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
66%
Mit ertesz pontosan meggazdagodas alatt?
2023. okt. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
83%
Szenyor fullstack burkoló.
2023. okt. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
72%
Nekem az segített, hogy elhagytam Orbánisztánt.
2023. okt. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
84%

Ugyanaz, amivel eddig. Oldd meg az emberek problémáját. minél fontosabb és sürgősebb problémát oldasz meg, ami sok embert érint, annál több pénzt keresel.


Lásd a sok önjelölt gurut, aki azt állítja, hogy 200e-e Ft-os tanfolyamában megtanít vállalkozni..

2023. okt. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
18%
Politikus,Orvos,Ügyvéd,Prostituált.
2023. okt. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
65%

Menj tanárnak. Csak heti 24 óra, mellette a magánórákért kérhetsz egy csomót, heti 10×45 perces órából megvan 50k. A nyári szünetben dolgozhatsz mást is.


(IRÓNIA, én is tanáris vagyok, csak Facebookon lévő oktatási szakértő kommenteket idéztem fel magamban, muszáj volt valamikor felhasználnom XD)


Komolyra fordítva a szót: Akármilyen ,,gazdagító" szakmát választhatsz, ha nem vagy benne jó. Pl. elmehetsz programtervező informatikusnak, de ha az első bug kifog rajtad, akkor aztán cseszheted a diplomát, nem fogsz jól keresni. Fordítva is igaz: lehet, hogy alapvetően a szakma nem keres jól, de ha te tehetséges vagy benne, akkor több jelentkező lesz rád (akár vevő, akár munkáltató, nem tudom, melyiket szeretnéd), és lesz olyan, hogy többet ajánlanak a munkádért, esetleg mellette maszekban szintén tudod csinálni.


Emellett pedig az is fontos, hogy mennyit teszel félre. Lehet az embernek 1 millás fizetése, ha ezt mind feléli vagy csak nagyon keveset tesz félre. Vagy ezzel szemben kereshet valaki havi 200k-t is, de ha ebből befektet 150k-t olyan termékekbe, aminek jó a hozama, akkor már pár év múlva nem igazán kell aggódnia maga miatt.


Ha mégis mindenképp szeretnéd, hogy említsek ilyen munkákat, akkor nem hagylak cserben: a legtöbb építőipari szakma (oké, a mérnöki diplomák is, de azokkal Dunát lehet rekeszteni, nagyon sokan mennek erre a pályára, cserébe nehéz, mert sok olyan mérnök van, aki azelőtt soha nem is látott építkezést, és hirtelen kell megállnia a helyét az elméletorientált egyetem után, és sokat is kell hozzá tanulni), mivel ezek hiányszakmák, az emberek pedig örülnek, ha találnak embert, aki megcsinálja nekik a piszkos munkát, kipengetik nekik azt a pénzt, hiszen ők maguk nem értenek hozzá. (Lásd: én se kezdem a vízvezetéket megcsinálni, hiszen azt se tudom, mi fán terem a vízvezetékszerelés, cserébe fogalmam sincs, kit hívhatnék fel, aki tudna segíteni nekem mondjuk egy héten belül.)


Ha emellett pedig megtanulsz valamilyen nyelvet, sőt megtanulod a szakmai nyelvet, akkor meg aztán határ a csillagos ég. Javaslom a német nyelvet. Lehet valakinek 2 mesterdiplomája egy hiányszakmában, ha az adott vevő/munkáltató úgy dönt, hogy ő ezt nem fizeti meg rendesen. De ha valaki ki tud menni a szakmájával olyan helyre, ahol értékelik, nyert ügye van.


Összességében tehát fontos a tehetség, az, hogy milyen tempóban teszi félre/fekteti be a pénzét, és hogy ezzel hol próbálkozik. Remélem segítettem, bocsánat, hogy az elején poénkodtam, de olyan jól esett kicsit szabadjára engedni :D

2023. okt. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
0%
Nem mindegy az neked?
2023. okt. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
0%
IT contractor.
2023. okt. 20. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
35%
Egyertelmuen valami IT. Otthonrol tudsz dolgozni nemzetkozi piacon, mas szakmaban ez meg gyermekcipobe se jar...
2023. okt. 20. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
35%
Politikai bűnözésből.
2023. okt. 20. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!